XXIX. SPORTOLNA TRIATLON FESZTIVÁL
Fadd-Dombori
2013. augusztus 03-04.

Triatlon Gyermek, Serdülõ Sprint Ranglista + OB.

Gyönyörűen napos, szélcsendes időt fogtunk ki a szombati versenyre, Fadd-Domboriba. Sajnos a helyszín nincs valami közel, több mint 2 órát autóztunk, de a gyerekek elég jól bírták.

Nem is tudom miért mentünk le?. Tavaly 6. lettem 1:06:55-el, idén sem számítottam dobogóra.

De, ha már ott voltunk, annak azért örültem, hogy nem délben van a verseny. :-)

A víz nagyon kellemes, bár kissé hínáros volt. A rajt is csúszott 5 percet, mert nem bírták az embereket hárébb parancsolni a vízben a rajtvonalhoz. Iszonyatos tempóban kezdett mindenki. Triatlonban ez, a 750m, sprint táv. Mindenki nyomta, mint az őrült. Én is nagyon bekezdtem, de a táv felénél mégis azt éreztem, hogy csak a végén kullogok. :( Hát, bizony látszik, hogy idén semmit nem úszok. :-(

A depózás nem tűnt hosszúnak. Mikor a cipőm húztam, akkor gurult ki Luki a depóból.

Bringán is bekezdtem, 40km/h alatt szinte sehol sem mentem - nem is maradt meg rajtam senki. Csak Luki, akit sikerült utolérnem és montam, hogy maradjon rajtam. Azután 2-en váltogattunk. A fodító után persze bekaptuk a szembe szelet, de 39-36-al ott is sikerült menni.

A futást nehezen kezdtem, mert a bringát nagyon megnyomtam,  .. és később sem ment jobban. Nagyon meleg volt még este 5-kor is és még az a 2 pohár víz sem segített, amit sikerült elvennem és kicsit innom, de inkább locsolnom magam. Végig szenvedtem, de azért itt is fogtam vagy 10 embert (vegyesen korosztály és nemre is). Sprintelni már nem volt erőm, 1:07:15-el értem célba. Rosszabb, mint a tavalyi, de más volt az úszó pálya és ma ennyi volt bennem. :-)

Korosztályban azért sikerült elcsípnem a 2. helyet Kremmer Zoli mögött. :-)