Pulzus

173
0
0

Bortó futóverseny:ez komoly???mivel alig futottam mostanában,logikus volt,hogy a hosszút választom,ami itt 20kili volt,500 szittelA terv az volt,hogy túl kell élni.Rajt előtt nem melegítettem semmit,csak bekentem a lábam krémmel.Rajt Után beálltam szépen egy 150-es pulzusra,mondom ezen elketyegek egy darabig,de mivel 1 kili után jött egy 20%feletti rész erről lemondtam,bele kellett adni az erőt.Előztem is sokat,de nem mentem erősen,mondom az első körbe kitapasztalom mit ad a pálya,aztán majd ahhoz alakítom magam.Érdekes a kör nagyon könnyedén ment.A 2. kör elején kezdtem utólérni 2 srácot,de csak alig közeledtem rájuk.a kis huplin aztán hopp,már előttük vagyok,de csak 1-2 méterrel.Láttam az első körbe,hogy ők jó magasak,és a síkon-lefelén,jól mennek,ezért a nagymeredeken kell elmennem,mert ott vagyok én előnyben.Mentem is egy 193as pulzust,a rés megnyílt,az utána lévő 10%on,meg 185ön felküldtem magam.A kérdés az volt,hogy ők mennyire mennek,mert bennem ennyi volt kb.A lefelében aztán látom,hogy van majd 1 perc előnyöm,ami okés de még csak a táv fele van meg,A pulzus 170felett végig.Kibírom ezt a terhelést???érdekes pulzusmérővel versenyezni,már nem volt rajtam versenyen régen,igaz a bicajon jobban ismerem magam,ez szinte új,kb 4-5éve voltam utóljára futóversenyen,de ez most ráadásul terep,csomó szinttel,és kevés felkészüléssel.A 3.kör elején megállapítom,hogy még mindig egész jó állapotba vagyok,van előnyöm is,de nem szabad kiengedni,menni kell,míg bírok.A nagymeredek végébe már belesétálok,de nem állok meg.A kilátás pazar,a bortó felett vagyunk 100-150méterrel,a fák gyönyörű őszi színekben pompáznak,már ezért is megérte eljönni.A vízvetőkön középen megyek,hogy a lábam ne dőljön semerre.Bevágok 1 go-win-t,amitől remélhetőleg kibírható lesz a maradék táv.Így kezdem a 4. befejező kört.A mosolyom nem őszinte,de érzem mostmár végigmegy gond nélkül.Az emelkedők küszködősek,itt még montival is elég lenne közlekedni,nem még gyalog.A pulzus már sehol nem megy 175alá,ez aztán terhelés a javából.A célba  vár a család,eléggé kifutottam magam,pár perc mire összeszedem magam.Átlagpulzus 173,táv 20 kili,90%terep,500szint,idő 1h48,ezzel második lettem(nem voltak sokan)első 3 kör 26és fél perc körül volt,az utolsó 28és fél