IV. Törökbálinti hegyi terep fm futóverseny

Eredmény: 1:38:05

Hőmérséklet: -14°C, nagyon hideg!

Frissítési pontok, szervezés: minden körben (5.1km-ként a központban)

Garmin TE: 5.0 (mint mindig)

3. alkalommal vettem részt ezen a tradicionális versenyen, melyet az év utolsó napján tartanak meg immár 4. alkalommal.

Nagy dilemma volt, hogy elmenjek-e. Az, hogy hogyan megyünk oda volt a legkisebb gond, a nagyobb, a hirtelen jött igen kemény lehűlés.

Az elsőt megoldottuk (egy kis logisztikai szervezkedés), az utóbbit pedig bevállaltuk. Lesz pár nap utána regenerálódni címszóval.

Reggel -11°C volt Érden, és nem is nagyon melegedett az idő. A helyszínen pedig -14°C-ot mértek. Ajjaj, gondoltam, nem lesz ez így jó. Ilyen hidegben még sosem futottam, itt pedig egy hegyi terep fm-et kell megfutni. Az 1:30-as tervemet gyorsan ignoráltam, mert ilyen körülmények között az, irgalmatlanul nehéz lenne, és szerintem a tüdőgyuszit alapból ki lehetne pipálni.

A bemelegítést ilyen körülmények között nem is igazán lehet elvégezni, így pár kört futottam magas térd és sarokemeléssel a főhadiszállás körül. A mozgás könnyedén ment, a láb viszonylag jól bemelegedett, de a ujjaim majd lefagytak. Ez orvosoltam egy pohár forró teával. Na, így már mindjárt más. Egyből nem fáztam annyira. :-)

A rajt picit csúszott (kb. 5 perc), aztán 3..2..1... majd indulás.

Az első kört erőfelmérőnek szántam, hogy reálisan mi futható. 22-23 perc lett, így reálisan gondoltam, hogy most irreális az 1:30-as idő. A kör végén egy kis meleg tea, banán volt a frissítés. A kesztyű már nem kellett.

A második kör eleje volt talán a legnehezebb. Ez a relatív erős első körös iram miatt lehetett, de nem volt vészes, pár km (emelkedős rész) után már nem volt gond. A kör végén egy kicsit komolyabb frissítés volt (gél, fél pohár meleg tea, és vittem magammal egy kis banánt).

A harmadik kör eleje is picit nehezebb volt, de sokkal kevésbé, mint az előző körben. Az kezdeti komoly emelkedős rész után sima ügy volt. Volt némi lassulás, de ez érthető a körülmények és a terepviszonyokat tekintve. A kör végén szintén egy kis tea + banán kombó volt.

A negyedik körre jól jött a gél, mert nagyon jó volt az energizáltság, szépen megfutottam a teljes kört. Egy lendületes befutóra is maradt energia.

A pálya nagy vonalakban olyan jellegű, mint a szekszárdi borvidék fm. Ott 4-5 csúcsot kellett megmászni, így 4x ugyanazt. A kihívás hasonló volt, egy periodikusan ismétlődő hullámos pályát megfutni. Igazi iramjáték a javából.

Apróságok!

Szerencsére nem tévedtem el, nagyon jól emlékeztem arra a bizonyos elágazásra, ahol tavaly másfelé mentem.

Az első kör vége felé, a gyilkos lejtős szakaszon pont az útvonal közepén "legelészett" egy kutyus. Szerencsére sikerült kikerülni, bár kicsit meglepődött. :-)

A pályán voltak igen veszélyes szakaszok: trükkös kanyarok, ahol a „kerékvetőt” kellett használni, az M7-es mellett két lyuk pont az útvonal közepén, a hullámos szakaszon kisebb-nagyobb kövek, a befutó-fordítónál lévő hajtűkanyar jeges volt. Ott nagyon le kellett lassítani.

kb. 600-700m-nél az elágazásnál volt egy bácsi, akivel hatalmasat pacsiztam az utolsó körben. Ő azt mondta, energiát ad a hátralévő részhez, de nehogy elfussam magam. Aranyos volt. :-)

Volt pár versenyző, akinek szó szerint az arcára, szemére, bajszára fagyott a mosoly. Ilyet eddig nem is láttam. Volt, aki mókásan nézett ki. :-)

Konzekvenciák:

-        okosan felépített versenyzés volt. Megpróbáltam megtalálni az optimumot, ami ma futható. Ez sikerült. A 3. helyet pl. semmi sem veszélyeztette.

-        a frissítés komolyan vétele jó döntés volt, még ha ezzel veszítettem is 1-2 percet.

-        a futótechnikát a pálya domborzatáshoz igazítottam, igyekeztem megtanulni a pályát.

-        igen nagy segítségemre volt kedvesem, Moncsi, és jó döntés volt, hogy a segítségét kértem a versenyzéshez.