01:40:48

17.56 km Szint: 151 m

05:44 p/km (10.45 km/h)

I. Skanzenfutás.

Hát a szervezésen van mit javítani, de hát első szervezés, és a körülmények sem könnyítették meg a szervezők dolgát.  23 perces késéssel indultunk, hát nem volt egy élmény a zuhogó esőben ácsorogni a rajtnál. Elvileg a korábbi 2,5 és 5 km-es futamok után próbálták a pályát rendbetenni, de ez nem nagyon láccccott a terepen. Teljesen vegyes volt a talaj: volt némi aszfalt, köves rész, de főleg sár, dagonya, rizsföldre emlékezdető füves részek. Volt 1-2 emelkedő, de nem volt vészes. Elvileg félmaraton lett volna 4 körben, de már az első körben (4,4 km) láttam, hogy ezt bizony nem sikerült jól lemérni (aztán lehet, hogy a talajviszonyok miatt rövidítettek). A 3. körben is volt egy kis huroknyi módosítás az útvonalban. A jelölés sem volt tökéletes, eccccer el is kavartam egy picit, vissza kellett fordulnom, de hallottam olyat, hogy többen leválgtak szakaszokat (a fene sem tudja, hogy direkt vagy véletlenül).

Többen indultunk a szentendrei futócsapatból, de már az elején szétszakadtunk (néha 1-1 fordítóban azért szurkoltunk egymásnak).

A szpíker Kozma Andris volt, aki az Optivitákon is szokott lenni, jólesett, hogy minden körben név szerint szurkolt nekem, sőt, azt is mondta a mikrofonba, hogy "egy ultrafutó is itt van velünk".