03:31:37

42.2 km

05:01 p/km (11.97 km/h)

31. Spar Budapest maraton mely nekem az 1. maratonom volt.

Bíztam benne, hogy a hátam mögött hagyott 2 éves futó múlt elég lesz és sikerült a táv teljesítése akár milyen áron is (időn) Annyit tudtam, hogy 32km-ig megvan a lábamban ami kell, ezen felül nem tudtam mi vár rám. A rajtnál már teljesen átszellemültem A rajtvonalon áthaladva a dübörgő dobok hallatán, a tapsoló és üvöltő szurkolók láttán a hideg futkosott rajtam és megvallom férfiasan egy pillanatra el is érzékenyültem. Óriási dopping ez. Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy a 2 betűs kitérőt nem ejtettem meg rajt előtt. Ez megbossszúlta magát. Bíztam benne, hogy elmúlik a hasgörcs de nem tágított a fájdalom. 15 km után kénytelen voltam egy toitoi-ban elvégezni a dolgom. Ezzel vesztettem ugyan 3-4 percet de a közérzetem helyre állt és újjult erővel tudtam koncentrálni a további felére. Innentől kezdve csak úgy repültek a kilométerek. Na nem azért mert olyan gyors voltam. Próbáltam kifelé összpontosítani, nézelődtem, néztem a többi futót, kerestem a szemkontaktust, hátha látok ismerőst, és persze a zene is sokat segített. A frissítéseket mindenhol kihasználtam ( víz, iso és banán) és a magammal vitt magnézium és gél is jó szolgálatot tett. Az utolsó 4-5 kilométer már igen idegörlő volt és igencsak belassultam. Arra próbáltam figyelni, hogy ne essek teljesen szét és ne sétáljak bele. A célegyenesben össze szedtem minden maradék erőmet, össze raktam a mozgásom újra és óráis eufória közepette átrobogtam a célon.

Azt hiszem, úgy érzem ez az első volt, a remélhetőleg jövőbeni sok-sok maraton közül :-)