04:19:18

42.2 km

06:09 p/km (9.76 km/h)

Tavaly a maraton hetében kedden döntöttem el, hogy ha (újra) futunk Keszthelyen (Zoli ötlete) akkor én maratont futok (így Ő is).
Leszenvedtük. Mikor verseny után mondtam Anyukámnak az időmet (4:21) Ő viccesen csak annyit mondott, hogy de hát tudok én ennél jobbat.
Következő szombaton itt hagyott engem. Nagyon beteg volt már.
Hiánya a mai napig értelmezhetetlen, felfoghatatlan és elfogadhatatlan.

Szóval visszajöttem, hogy fussak egy jobbat. Aztán az első körben (maratonon a 4-ből) láttam egy fiatalembert fennakadt szemekkel, infúzión, orvosok gyűrűjében, mentőautóra várva. Újraélesztésről beszéltek. A következő stabil oldalfekvésben volt, (valszeg hányt) infúzión Ő is. Ez óvatosságra intett, a tisztes helytállás lett a cél. Nagyon meleg volt. Frissítés volt sok, de a pálya nem könnyű. Nagyon sokszor hallatszott a sziréna.
2:01 lett a fele, de éreztem, hogy közel a szenvedés kezdete, 28 km körül meg is érkezett és velem maradt végig.
4:19:18-nál nyomtam le az órát a célban (hivatalos idő több - Zolinál is - valszeg szektoronkénti tömegrajt volt). Ha szigorúan nézzük jobb lett, de nem ezért jöttem.
A leltár:
- 4 sótabi, 3 gél, 1 szelet és rengeteg víz belülre, kívülre.
- egy óriási vízhólyag a talpamon (kb. a felétől éreztem, h valami van/lesz ott, egyszer meg is álltam zoknit igazítani, levettem a cipőt, de szerintem csak rontottam a helyzeten).
- vissza-visszatérő émelygés, de sikerült mindent bent tartani...
- abszolút 6., kategória 3. hely - ez is mutatja, hogy kemény menet volt, ha ezzel az idővel ilyen helyezést lehetett elérni. Azt, hogy van kategóriánkénti eredményhirdetés, csak később tudtuk meg, így lemaradtam arról, hogy Lubics Szilvivel egy dobogón álljak :-(

Megnéztem, jövőre korábban lesz pünkösd, bár ez semmit nem jelent, meleg lehet akkor is.
Ha egészség nem akadályoz, megpróbálom jövőre is.