400 gyors 5:16,38 (34,57; 1:12,63; 2:32,62)

50 pille 33,33

200 vegyes 2:47,74 (34.67)

200 pille 2:56,22 (38,25; 1:22,08)

12.00 órakor kezdődött a verseny, 11.00-től volt a bemelegítés, kb 10.00-re értünk oda Gergővel, akkor még csak mi voltunk ott. A következő, aki megérkezett, Anna volt :D 11.20 körül mentem melegíteni. A 24 órás váltó óta fáradtnak érzem a vállaimat, csütörtökön pedig kifejezetten rosszul ment az úszás, úgyhogy nem sok jóra számítottam. A bemelegítés egész jól esett, nagy tömeg sem volt, kényelmesen tudtam melegíteni a szokásos 1000 méterrel.

A verseny a férfi 400 gyorssal kezdődött, úgyhogy elég sok pihenőm volt a futamomig, amely az utolsó női futam volt, a 8-as pályán úsztam. Nehéz volt fejben összeraknom a 400 gyorsat 16 hosszra. Utána úgy éreztem, hogy sikerült, így utólag már nem vagyok biztos benne… 200-nál már fáradt voltam, de a végét még meg tudtam nyomni, legalábbis úgy éreztem. Az is segítette benne, hogy Gergő mutogatott a partról, hogy menjek. A futamom után kezdődött a délutáni bemelegítés, úgyhogy a vízben maradtam és úsztam 150m lazát. Ezután olyan jól éreztem magam, hogy már nem is féltem a 200 pillétől, pedig napok óta azon gondolkoztam, főleg a csütörtöki edzés után, hogy ki fogom hagyni. Az 50 pilléig elég sok idő telt el. Ezt is az utolsó futamban úsztam a 2-es pályán. A forduló rosszul jött ki és utána vizet is nyeltem, ez nem is lett jó idő. Úgy tűnt, hogy a 200 vegyesig is rengeteg idő telt el, mire kezdődött már ásítoztam és fáztam is. Ezt az utolsó futam 3-as pályán úsztam. Egész jól ment végig, az idő meg kb annyi lett, mint decemberben. Ezután úsztam kb 100 lazát a kis medencében. A 200 pillét nagyon vártam, mert már fáradt voltam. Ezt az utolsó futam 6-os pályán úsztam. Nem tudtam mire számíthatok, mennyi erőm marad a végére, ezt is nehéz volt 8 hosszra tervezni. Óvatosan kezdtem, az utolsó 50-et meg próbáltam erősebben. Az idő nem lett rossz, bár lehetett volna jobb is, hamarabb is tudtam volna tempót váltani. 200 méterrel vezettem le a kis medencében.

A rajtok egész jól sikerültek, biztos a 24 órás váltón ugrott sok fejesnek köszönhetően. :D A karjaim a 400 gyors és a 200 pille után égtek.

400 gyorson 3. lettem, 200 vegyesen és 200 pillén 2., 50 pillén 1.