01:58:45

21.1 km

05:38 p/km (10.66 km/h)

Ismét futóverseny :-) K&H félmaraton, Városliget

Nagyon kellemes idő volt, bár özönvízszerű esőt mondtak egész napra. De csak reggel esett minimális eső, így este nyolcra pont kellemes futóidő lett, kb. 20 fokkal. A vírus miatt a rajtzónába csak hőmérőzéssel engedtek be, és 20-asával rajtoltunk. Mivel kevesen voltak (kb. 1000 félmaratonista), ez nem okozott gondot, de azért a Wizzair félmaratonon, szeptemberben ez valszeg nem lesz ilyen gördülékeny...

Két kör volt a Városliget környékén, és mivel az első km kicsit erősre sikeredett (bőven 5 percen belül), ezért lassítottam a tempón. Aztán 3-4 km után elkezdtem lassulni és nemsokára jöttek az 5:30-ak, de kényelmesnek tűnt a tempó. Az első kör így gyorsan el is ment (56:49). A második kör első frissítésénél bevettem a gélt, de kezdtem érezni, hogy egyre nehezebben megy. Jól esett a következő frissítés, ittam egy kis izót is, de éreztem, hogy a maradék 5,5km nem lesz egyszerű. Folyamatosan lassultam és már 6 perc körüli ezreket mentem, de tudtam, hogy akármi van, a két órán belüli időt akkor is hozni fogom. Így aztán a végén jól elfáradva, de azért gond nélkül meglett a két óra :-) Utána még visszamentem Marcsika lagzijára, így jó hosszúra sikeredett a nap, hajnali 5-ös fekvéssel...

GPS szerint: 20,86km

Helyezésem a 1006 futó közül a 438. (ferfiak között 363. lettem és 75 nő előzött meg). Kategóriámban (utoljára M40) a 85. helyen végeztem.

20/20 projekt állása: 13/20