Maximum
153

Edzésleírás

Extremman Nagyatád 2022

Csütörtökön délután érkeztünk meg Szat Sporttárssal és Mariannal a Somogyszobi szállásra.Előtte a versenyközpontban  rajtcsomag átvétel, rövid beszélgetés Péter Attilával és fotózkodás.

Péntek délelőtt rövid átmozgató futás,nyújtás, délután pihenő ,majd 18 órakor  megnyitó ünnepség.

Szombaton korán, 4 óra 40- kor keltünk, 5 óra után pár perccel indultunk Gyékényesre.Út közben elkezdett szemerkélni az eső.

Bőven volt időnk mindenre.Wc, kerékpár szerelés, reggeli,depózás, átöltözés,chekin.Időközben megérkezett a szurkolótábor is, Attila huga és sógora,akik egyébként pénteken érkeztek, Attila nagy meglepetésére,ugyanis nem tudott róla.

Jelenlétükkel nekem is plusz erőt adtak, Attilának szerintem óriásit....

Hőmérséklet 16 fok, vízhőmérséklet kellemes, 25 foktól kicsivel több. A rajt előtt egyáltalán nem fáztam.

Az utolsó fél óra pillanatok alatt eltelt.A ,,háború '' miatt az ágyúszó helyett kürt jelezte a rajt pillanatát.A rajt előtt  ismételten felemelő érzés volt várakozni.

Szakaszos indítás volt, így nem tömörült össze a mezőny. Kényelmes,egyenletes és könnyű tempóban kezdtem az úszást,ami végig kitartott.Ötödjére úsztam a távot Gyékényesen,ez volt az eddigi leglazább úszasom,igaz időben a leggyengébb is.Végig élveztem ,nem fáradam el.

Kevesebb, mint 5 perces depózás és irány a bringa pálya.Ekkor már szakadt az eső....