149
0
164

VÉRTESKOZMAI ERDEI FUTÓVERSENY

Mára tempófutás volt a terv . Kapóra jött , hogy van egy verseny nem túl messze , ráadásúl az egyik kedvenc helyemen , a Vértesben .

Bemelegítés közben kiderült , hogy ez egy hullámos , nem túl könnyű pálya , főleg a második fele . Ennek megfelelően kb. 3 km-ig enyhe lejtő , ami azt eredményezte , hogy bár a pulzusom alacsony ( 138-144 között )volt , a tempó 3:20-25 körüli volt . Már ekkor beállt a végső sorrend , a 4-5 helyen futottam . 5 km-nél 18 perc volt . Próbálltam egyenletesen futni , de a hullámos úton ez nem volt annyira egyszerű , inkább a pulzust figyeltem . Féltávig nem akartam 150 fölé menni . 10 km-er 36:50 lett . Az utolsó 1 km kivételével jól esett a futás . Nem volt erős , nem is akartam különösebben erölködni , ma ez volt a cél : a maratoni tempót gyakorolni . Végül is 5. lettem .

Jó kis ( szó szerint , nem volt túl népes a mezőny , talán 70-80 induló lehetett ) verseny volt , csodaszép útvonallal .