Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 54 276 487 km-t sportoltatok

Dagadt lábfejek, bokák

Létrehozta: eskrimador  |  2012-03-27 11:29:39-kor

Sziasztok!

Az alábbi a problémám. Tulsúlyos vagyok (98kg/173, fiu) és a diéta mellett elkezdtem futni. Első alkalommal azt hittem összeesek a fáradtságtól és kb 1 kilóméter után feladtam. Most (3 hét után) ott tartok hogy pénteken lefutottam 5 kilométert, úgy hogy a végén még meg is nyomtam. Viszont tegnap este fürdés közben észrevettem, hogy eléggé dagadt mindkét lábfejem és a bokám is. Nem fáj, csak egyszerűen duzzadtak. Mivel kicsit pánikolós vagyok nagyon megijedtem, hogy szív- vagy érrendszeri gond miatt dagadt meg. A kérdésem az lenne, hogy lehetséges hogy az elmult három hét (heti 5-6 alkalom) megerőltetett igénybevétele miatt történt ez? Volt már valakinek hasonló?

Előre is köszönöm!

eskrimador 2012-03-28 11:51:17 | 4
eskrimador képe

Sziasztok!

Köszönöm szépen a hozzászólásokat. Közben kiderült a baj is mert elmentem orvoshoz (mert nem akart lelohadni a duzzanat). Szerencsére nem az volt amire számítottam. Kiderült, hogy lúdtalpas vagyok és a nagy megerőltetés miatt dagadt fel a lábam. A cipő amiben futottam is normál futócipő volt, nem lúdtalpasak számára szóval ez sem segített valószínüleg. Hamarosan beszerzek egy a lábamnak is megfelelő futócipőt és alig várom, hogy folytathassam a futást! :)

Köszönöm!

 
futor 2012-03-28 07:26:00 | 3
futor képe

Én nagyon nem ajánlomezt a gyors "fejlődést"!!!

Ne fuss!! Séta és gyors gyaloglás felváltva.

Pulzuskontroll!

De nem részletezem. Az elöttemszólók,más fórumokban leírták.

Vigyázz magadra!

 

 

 

 

 
Czeglédi Ferenc 2012-03-27 20:46:40 | 2
Czeglédi Ferenc képe

Nézd meg, hogy mi9 történik a lábaddal ha tartol 2-3 nap szünetet.

Esetleg vizesruha stb...?

 
kipage 2012-03-27 17:09:07 | 1
kipage képe

Első körben mérd meg a vérnyomásod. A család idősebb tagjainak biztos van vérnyomásmérője. Lehet sok a víz a szervezetedben.