176
0
0

Fadd-Dombori Sprin távú triatlon OB , futás:

1 perc depózás után rohantam kifele a futásra. Egy-két fiút megelőztem , valamint az előttünk 15 perccel rajtoló lányok közül sokat. Kifele e fordítüig elég mereven mentem, tudtam kell eg yki sidő míg felveszem a kívént tempót. Lőrinc beszólt a futópálya elején a széléről, hoyg: " Jó sz*rt bringáztál fussál egyjót !" Kösz! Gondoltam. Szóval mentem kifele, és néztem a szembejövő srácokat kik vannak előttem. Sajnos voltak, persze erre számítani is lehetett. Előttem volt Golobokov Szergej is, akit idén már meg tudtam verni, de itt nem, meg természetesen előttem volt a verseny fő esélese Cseke Csaba is. A forídtó után jó tempót mentem , az órámon is láttam 4 perc körüli ezreket megyek, és nem si volt túlzottan szevedős. A vége fele az utolsó 1 km en belül megpróbáltam felérni 2 srácra de nem sikerült. Az egyik (a hátsó) nézegetettis hátrafele. Gondoltam hátha nem sz én korosztélyom beliek. Sajno smegint azok voltak, mint tavaly, pont ugyaúgy.... HIhetetlen.  6. lettem  (tavaly 8.) és 22 másodperc kellett volna a 4. helyhez.... Ez van ez nem az én távom. Tavaly futáson 20:59-et mentem, most 20:51-et.

Az össz időm 1:08:21 lett ami kicsit rosszabb a tavalyinál (1:07:58). A romlást a bringa okozta, ez meg abszolúte boly függő. Korosztályomban ugye a 6. lettem 30 nevezőből, de csak 21 indulóbol.

Kár a bringáért , úgy gondolom ott ment el.  Tavaly is előttem végzett Törőcsik Karcsi és most is, és most is pár másodperccel csak. Tavaly is kb 20 másodperc kellett volna 2-vel jobb helyezéshez, most is. Azért lett volna jó legalább az 5. hely, mert idén ettől rosszabb helyen nem végeztem, kár hogy ez most így 6. lett, de annak is örülni kell,hogy ezen az OB-n 6. lettem és az mégis csak 2 hely javítás a tavalyihoz képest. Persze ha indult volna Csörgi Péter, és ide nevezett volna Hóbor (az elitekhez nevezett), akkor megint csak a 8. lettem volna. Ide azért szinte minden erős eljön, szóval ez egy nem könnyű verseny.

Kidepózáskor verseny után beszélgettem Cseke Csabával (ő lett a ranglista első helyezettje, ahol indult ott győzött, igazi sprint és olimpiai távú specialista). Azt mondta ő nem tudna megcsinálni egy IronMan-t, nem tud annyit edeni ami ahhoz kell.  Hát igen, minden távon jónak lenni azért nem egyszerű. Pechemre minden távon vannak nálam jobbak, és távtól függően mindíg mások. Rövidebb távon Cseke Csaba, Csörgi Peti, hosszú távon Szűcs Rajmund, Plesz Botond. Utóbbiak csak közép vagy IronMan távon indulnak csak, mig Cseke és Csörgi inkább rövidebbeken.

Ez volt a 2012-es tiratlon szezonom utolsó versenye.

10 futam (de 11 verseny),   7 érem :-)

Eredményeim:

május 13 Eger sprint: 2. hely (korosztályos)

május 20 Tiszaújváris sprint: 5. hely (korosztályos)

május 26 Orfű, "Mecsek spint": 3. hely (abszolút)

május 27 Orfű "Mecsek Pokla", középtáv OB: 2. hely (korosztályos

május 27 "Mecsek Bajnoka" (Mecsek sprint + Mecsek Pokla összesített): 2.hely (abszolút)

június 10 Balatonfüred olimpiai táv: 4. hely (korosztályos)

június 23 Baja, sprint tév: 3.hely (korosztályos)

június 30 Hatvan sprint táv: 5.hely (korosztályos)

július 7  Szombathely olimpiai OB: 3. hely (korosztályos)

június 28 Nagyatád hosszú távú OB (IronMan) 3. hely (korosztályos, abszolút 14.

augusztus 11 fadd-Dombori sprint távú OB : 6. hely (korosztályos)