115
198

I. NAV Észak-alföldi Regionlis Sportnap

Űbergagyi szervezés, teljes fogalmatlanság.

10-11:30-ig voltak kiírva a futószámok (2000m és 100m ) ami természetesen tetemesen csúszott, de legalább a pályát mérték volna meg, és az útvonalat jelölték volna ki. A "2000m" valami parkban volt (a "100m" is ami volt vagy 65,és egyesével mérték a futókat külön külön...... nem is vesztegetek rá több időt) ahol azért aki nem járt még előtte el tudta volna téveszteni az irányt. Ennek ellenére nem akartak még pályabejárást sem.... Végül ez megtörtént, és akkor telefonnal megmértük mennyi is a 2000m. Ez végül 3000m lett, ami két krörből állt.

Vagy 15 fő állt a férfi mezőnyben a rajthoz, ahog yvégignéztem a mezőnyön 2 fő (Debreceniek) tűnt erősebb futónak testalkat felszerelés, bemelegítés alapján. Ez a megérzésem be is jött. A rajt után 3-an (az általam erősnek vélt f2 srác és én) elléptünk a mezőnytől már az első 100 m-en. Hagytam vezessenek, kíváncsi voltam milyne tempóra állunk be. Ezt valamivel gynegébbnek ítéltem meg mint Debrecenben az éjszakai futáson (3,45/km), de mivel a boly elején voltam nem akartam nagyobb tempót diktálni. A fiatalabb srác az első körben kezdett leszkadozni (izomszakadással küszködik évek óta, de van 3 órás maratonijam szóval jó futó) így ketten mentünk az idősebb kollégával. Hagytam had vezessen, de a 2. kör elején átadta a vezetést,és éreztem szakad lefele. A kanyarokban hátrapillantottam,és úgy ítéltem meg ha hajrázni akarna akkor nem gyűjtene be hozzá 40 m-es hátrányt. Végül 9 másodpercre jött be mögöttem.