89. Kassa Maraton

Mivel képtelen voltam rendesen felkészülni erre a maratonra, nem futottam eleget, nem voltam motívált sem, és 73 kg-ra híztam nem sok jót vártam.

Ezen kívül eddig az volt a tendencia, hogy az őszi marationjaim nem sikerültek úgy mint a tavasziak.

Szerencsére az időjárás ideális volt (enyhe szél, borult idő kb 15 C fok, enyhén szemetelő eső)

A rajt után nagy volt a tumultus, ez a szűk utcából is adódott valamint abból, hogy nem a várható idő szerint kellett beállni a rajtzónába hanem rajtszám szerint, ez azt eredményezte, hogy keveredve voltak a lassú és a gyorsabb futók. A 4. km után tudtam felvenni a nekem kényelmes tempót a tömeg miatt (nem tudtam előzni mert nem  volt elég hely), és ezt csodák csodája szépen tudtam tartani. 17 km-nél kicsit fáratnak kezdtem magam érezni, akkor megijedtem, de szerencsére ez egy gyorsan múló dolog volt. Ezt követően olyan könnyen futottam 30 km-ig , hogy magam sem hittem. 30-35 között sem volt semmi. A verseny egyébként 2 körös volt, 1:38 valamennyi volt a félmaratonom részideje. A második körben tettek ki ennivalót is, így eszegettem kockacukrot meg kekszet. Egyébként frissítés volt bőven, és mindegyiknél ittam vagy vizet vagy izót. 37 km-nél már nem esett jól a futás a combjaim is fájtak, és be voltam savasodva. Ekkor erősen számolgattam mi jöhet ki, és tudtam tartanom kell a tempót hogy egyéni csúcsot fussak. Levegővel jól bírtam az ekkor már magas pulzus ellenére is, csak a combom ne lett volan merev, meg fájdalommal teli. Az utolsó 2,2 km nagyon nehéz volt a fájdalom volt csak az ellenfelem. Egyébként jó érzés volt a 4. km-től csak előzni :-)

regenerációs pulzus 189-158 1 perc alatt

A 830 célba érkezett közül a 112. helyezett lettem, korocsoportban (18-40 éves korig férfiak) pedig 63., a 362 versenyzőből.

Az alábbi táblázat bruttó időt mutat, én kb a 30. másodperc környékén haladtam át a rajtvonalon