2013.04.20 Szombat, 10:30:00

03:02:00

74 km Szint: 1050 m

02:28 p/km (24.40 km/h)

II Oradea Maraton:nem neveztem előre,de így is csak 40ley volt a nevezés,és a táskát nem reklámokkal baszták tele,hanem energiaitallal,csokival,croasannal,pólóval.Érdekes..A verseny pályája változott,most nem egy nagy kört mentünk,hanem 2kisebbet(én szeretem)A verseny célja számomra az is volt,hogy milyen állapotba vagyok,és hogy bírok egy hosszabb terhelést,úgy hogy kevesebbet bicajoztam,de több futóedzést csináltam....RAJT:betonon mentünk vagy 5kilit,utána be a terepre,éles balkanyar,és emelkedő.Egy kisteherautó pont elállta az utat,igy beszűkültünk,az eleje el is ment kicsit.Aztán elkezdtem leszedegetni a "rakétákat"az emelkedőt szépen gyüröm,találok is 2 srácot,beállunk vonatozni,mondom együtt hamarabb felérünk az előttünk lévő duóra.Így mentünk a hullámvasutas részen,a lefelében is,mikor kiérünk a rétre,már csak egyedül vagyok,az előttem lévők célkeresztben...2pukli és már együtt megyünk..Átmentünk a szántáson,de mire beérünk a faluba,hátulról csak feljöttek 2en.Így asszem 6an bezúdulunk a faluba,ahol az irányító ember leküld balra..mentünk is le vagy 1.5kilit,100szinttel,le a falu végéig,de láttuk hogy nincs jelölés,igy gyorsan vissza..Mire viszakapaszkodunk,már jön az irányító,mondja nem jó fele mentetek...véletlen nem te mutattál erre??he??na mindegy kicsit fejbe megfogott,mert a középmezöny is már elment,pedig jó volt a pozíció ..Na innen akikkel voltam elmentek 2en,de nagynehezen felmegyek rájuk,és elkezdjük a visszazárkózást.Innen jöttek a nagyobb emelkedők,2en együtt megyünk,segítjük egymást,nagyon jól öszedolgozunk..A lefelék nem nehezek,csak a nagykövekre vigyázok,a kerék szét ne szakadjon.a kör végénél egy lefelében látom a srácot nagyot küzd,nehogy utólérjük,lószolgat,össze vissza rángatja a bicajt,de a lefelében simán felgurulok rá,pedig 29-esMeridával van(nahát-nahát,akkor most a 29es mítosz bedőlt?)A kör végére utólértünk még 2 srácot,igy 5en kezdünk a körnek.A síkot hagyom nekik,az emelkedőt megtoljuk,3an maradunk..ez így is marad sokáig,mikor az egyik felfelében a bal lában szól hogy ez a terhelés sok ilyen kevés bringás edzéshez,be is húzta a görcs,megkellett állnom egy kicsit.Lassan ujra indult a rendszer,minden emelkedőt 100%ra kiállva  megtoltam(persze a srácokra már nem volt esély felugrani,de még megkínoztam magam a végén,és így gurultam célba,abszolut 9,masterba 3!!!helyen...szóval a keringés odabaszott ma,a lábam is jó volt,de látszik hogy alig van még benne bicajos kili.elég jól ki tudtam magam hajtani,szóval elégedett vagyok...ja a nyereményem  200ley volt... nyíregyiek sok érmet elhoztunk:Röviden Tesóm masterbe 2..Ádám felnőtt2(szegény Ádival mindig kibabrálnak a Cannondélek)BZs senior3...hosszun Józsi senior1,én masterba3...mindenki elégedett volt,szuper verseny...ez a verseny megerősítette hogy a tpmaratonokat nem kell erőltetni