Maximum
0

Edzésleírás

Középtávú triatlon országos bajnokság Balatonfüred

Kicsit kapkodósan értem a helyszínre, gyors bedepózás, neoprén fel, depóbejárás merre is kell majd menni, be a vízbe. Sok ismerőssel váltottam kutyafuttában pár szót.  Közel 300 induló volt a futamban (OB-n ettől kevesebb számít mivel nem volt mindekinek licensze ami feltétele az OB helyezéshez).

Rajtnál az elejére álltam (úsztam) jó lábvíz reményében. Egy darabig Bozsó Zoli lábvizén tudtam menni, de elég nagy volt az a tempó,  meg el is vesztettem valahol. Szóval a szokásos nagy cséphadarás és "verekedés " az elején. Pár száz méter után megnyugodtam, de ehhez kicsit oda is kellett figyelnem magamra, már kapkodtam a levegőt, az ilyenkor majd mindekinél szokásos rossz érzés kíséretében. Bíztattam magam, nem az úszáson múlik, és egy kényelmes tempót kerestem, lábvizen persze. A Balaton enyhén hullámzott ennek a zavaró hatása is megszűnt nekem ekkora. 630 -mél (3 x 630 m-es delta háromszog volt kijelölve pályának), már élveztem is a versenyt. Az időeredményemmel elégedett vagyok, jobb lábvízzel jobb is lehetettvolna, de ezzel a részidővel 1:03 körül kellene kijönnöm 'atádon, azt meg előre aláírnám.

Ezzel az idővel az OB résztvevők között a 32. heylen jöttem ki a vízből, a futamot tekintve pedig a 46. helyen  (306-ból). Ezt menet közben is tudtam a bringa fordítón, mert elkezdtem számolni a szembejövőket :-)

Úszás után gyors depózás, saját mérésem a bringa megkezdéséig 1':43" (164-es pulzuson)