Helyszín: Törökbálint, Hendikep pálya, 4 kör

Pálya: szintes terep (egy körben (~ 5km) 140m emelkedő)

Szintkülönbség: 560m

Helyezés: abszolút 3.

Eredmény:  1:34:54 (4:51p/km)

Hőmérséklet: nem volt se hideg, se meleg. A Garmin szerint 2°C. A verseny elején jobb idő volt, mint a vége felé (jött egy kis köd, hideg levegő a hegyre).

Frissítési pontok, szervezés: minden kör elején a fordítónál. Ami kellett, az volt. Bőségesen elegendő volt a repertoár.

Egy kis áttekintő a pályáról, hogy képben legyetek.

A verseny a Hendikep sorozat törökbálinti állomásának pályáján zajlott. Terepfutás a szó szoros értelmében. Most kicsit (nagyon?) sáros pályán róttuk a köröket. Egy kör kb. 5km hosszú, de nekem tavaly és idén is picit rövidebbre jött ki. Egy elég komoly emelkedővel kezdődik, amely majdnem 1km-ig kitart. Van benne hullámos rész, igen komoly lejtő, sőt a pálya közepén 2 alattomos emelkedő is található. Tavaly fagyos volt a felszín, most – ha nem jó cipőt választottál – csúszós, sáros. Az INOV-8 Trailroc 245 jól dolgozott, mindenhol stabil volt a talajfogás.

A rajt majdnem pontosan 9 órakor kezdődött (9:01). Most nem a tereprészről indultunk, hanem a frissítési pont mellől. Kb. 60-70 fő vegyesen.

Az első kört kicsit erősebre futottam, de jól esett. Az első km-ben lévő emelkedőt tiszteltem, így nem engedtem túl magasra a pulzust. A pálya többi részén moderáltan, de azért szép lendülettel haladtam. A pálya vége felé van egy elég durva lejtő, ahol középen egy vájat van kövekkel. Nagyon óvatosan hol egyik, hol másik oldalon futottam lefelé. Az óvatosság ellenére elég szédítő tempóval száguldtam lefelé, de nagyon-nagyon figyelni kellett, hogy hova lépek. Nem volt gond.

A második körben kicsit fárasztóbb volt, talán mert az első erősebb lett, és még nem hangolódtam teljesen rá a pályára. A harmadik és negyedik viszont egész kellemes lett.

Sokáig futottam egy piros ruhás srác mögött, aki kb. 1.5 perccel előttem ért be. Kiderült, hogy igen komoly futó.

Sok ismerős arccal találkoztam menet közben, mindenkinek hajráztam, vagy intettem, hogy jó lesz ez, csak így tovább.

A sár, a sok emelkedő nem fogott ki rajtam, bár a pálya közepén lévő alattomos emelkedő szépen felvitte a pulzust. Utána gyorsan regenerálódtam, és felvettem a tempót.

Az utolsó körben éreztem, hogy van bennem még bőségesen energia, és jó volt az időeredmény is, ezért az aszfaltos, enyhén lejtős részt szépen megfutottam (~3:30-3:50).

Frissítés (egyéni): kb. verseny előtt 10 perccel egy gél, sok vízzel.

Konzekvenciák:

-        nagyon jó év végi felmérő verseny, és most ragyogó képet kaptam arról, hogy jó felé haladok. A sok alacsony pulzusos pk-s edzés igen szép ÁP/tempó eredményt hozott ki. Nagyon hasonló a tavalyihoz, látszik a fejlődés.

-        nem akartam a frissítéssel vacakolni. Gél az elején, közben egy pici banán, víz/tea. Simán elég volt. Semmi fáradás, kimerültség.

-        nagy köszönet illeti a kedvesemet, aki kitartással, és szorgalmával prezentálta önmagát az eseményen. Segített a rendezőknek, és engem frissített. Nélküle nem lett volna ilyen szép ez az eredmény, és édes a siker.

Garmin TE: 4.9  (nocsak-nocsak, most először van 5.0 alatt) :-)