00:41:02

10 km

04:06 p/km (14.62 km/h)

Vasi Vasember.

depóból Varga Zolival együtt indultam ki és tetszett a tempója, így beálltam mögé. jól éreztem magam, de nem mertem még jobban nyomni, hisz a futó felkészülésem azért hagy némi kívánnivalót maga után. első kör után én álltam előre és diktáltam tempót, közben pedig egyre többen értek utol hátulról, a mezőny ezen felében sajnos a 4:05ös tempó már kevés. aztán kör végén megint Zoli állt előre, de pont ekkor ért utol Mülbacher Peti is, és mivel nem tudtam, hányan vannak előttem a korcsoportból, így menni kellett a dobogóért. sajnos 4-500 m után már sok is volt, így visszaálltam a saját tempómra, majd Zoli is utolért, de már nem tudtam vele menni a végére. a csapat miatt azonban minden másodperc számít, így nyomtam tisztességgel a végéig, és sikerült 2órán belülre jönnöm. a futásom 41 perc lett, amatőrben ez a 28. idő volt, így amatőr abszolútban 15. lettem. korcsoportban végül csak Flander Marci és Peti volt előttem, így megismételtem a 2 évvel ezelőtti bronzot, csapatban pedig Gyulával és Kuti Andrissal elsők lettünk, 28 mp-vel előztük meg a Mogyit, viszont hozzá kell tenni, hogy a szenior győztesektől még így is kikaptunk 23 mp-vel.

a versenyt összegezve: kiváló úszás, jó bringa, és az edzettségi állapotomhoz képest jó futás (pláne velence után). azért jó lenne, ha futáson is tudnék harcolni a helyekért, de nagyon örülök így is az eredménynek. az egyetlen negatívum, hogy nem a lányokkal, így Nojával és Julcsival együtt álltunk a dobogón :(