2009.08.15 Szombat, 00:00:00

04:22:12

42 km

06:15 p/km (9.61 km/h)

2009 IM. ÉS igen! Végre egy normális maraton az IM-en, és végre látni hogy van eredménye a Leoval lefutott rengeteg hosszúnak a Szigeten! A cél az elejétől kezdve egy volt, egy, majd még egy kört lefutni belesétálás nélkül. A 8. kör 2 órás teljesítése után már tudtam hogy meglesz a 12 órán belüli idő, így innen felszabadultan mentem tovább. A 9. körtől két kört Leoval, majd négyet Sipivel nyomtam végig. A frissítések 20-30 méteres gyaloglásain kívül sikerült végigfutni az egészet. A 21, illetve 35. km-nél küldtem le 1-1 gélt, bár eddig nem voltam meggyőződve ezek hatásairól, most maguk mellé állítottak :) Emellett a frissítőállomásokon dinnyéztem, isostam és vizeztem, amit és amennyit csak lehetett. Az utolsó, 16. körre 'amiacsövönkifér' elvben mentem ki, majd a célszalagot 11:30:46-os számomra hihetetlen és elképzelhetetlen idővel szakítottam át. A régi 2007-es AVIC cipőm is jól szuperált. (Bár a 30. km-után már kissé fájt a talpam benne, legyen ez a legkevesebb gond) Mindenkinek nagyon köszi a pály a széléről a biztatásokat, nagyon sokat segített! Ezen a versenyen minden összejött! Bár az edzésem alapján nem gondoltam ilyen időre, a legmeglepőbb számomra mégis talán az, hogy idén ez volt az első triatlon-versenyem, mégis a maximumot sikerült kihozni magamból. A tavalyihoz képest 51, a tavalyelőttihez képest 40 percet sikerült javítanom az összidőből.