00:45:43

2.4 km

19:03 p/km (3.15 km/h)

FINA World Masters championships 2017 - nyíltvíz, Balatonfüred

Kedd éjszaka a szervezők e-mailben tájékoztattak arról, hogy a szombatra várható időjárás miatt a szombati versenynapot törlik és két nap alatt bonyolítják le a versenyt, így mi szombat helyett pénteken úszunk. Szerdán próbáltam a péntekre foglalt szállást csütörtökre átrakni, ami nem sikerült, de szerdán este kiderült, hogy mégis szombaton úszunk. :) csütörtökön még villámokat is mutattak szombat délre, ezért még pénteken, sőt szombat reggel is benne volt a pakliban a halasztás. Készítettek több forgatókönyvet is arra az esetre, ha módosítani kell (pálya rövidítés két körre, halasztás, táv csökkentés). Pénteken elmentünk Almádiba, szombat reggel innen mentünk át Füredre. 10.45-re kellett érkeznem, 11.15-kor volt a regisztrációm, 12.10 a tájékoztató, 12.40 rajt. 9.15 körül érkeztünk meg, sütött a nap, hűvös volt, fújt a szél, hullámzott a víz, de felhő nem sok volt. Józsi korábban úszott, de így, hogy hamar odaértünk még tudtam vele beszélni még azelőtt is, hogy bement volna regisztrálni. Ekkor még nem tudtuk milyen táv és hány kör vár ránk és azt sem tudtuk biztosra, hogy úszunk-e egyáltalán. :) Józsi bent megtudta, hogy 2400-et úszunk két körben és látta, hogy nem vészes a hullámzás sem :) ennek nagyon örültem. Kávézás és lelátón üldögélés után 10.45-kor bementem a versenyzői zónába. 11.15-ig nem engedtek regisztálni így nézelődtem kicsit, közben odajött Józsi, még tudtunk beszélni egy kicsit mielőtt elment a last call roomba. Átöltöztem, beregisztráltam. A 733-as lett a rajtszámom, amelyet felírtak kétoldalon a hátamra, a vállamra és a kézfejemre. Itt találkoztam Eszeterrel, akivel egy futamban úsztunk (gyerekkorunkban egy csapatban úsztunk). Az egy futamban indulók azonos színű sapkat kaptak, a miénk piros volt. 12.00-ig pihentem és néztem a versenyt. 12.05 körül Eszterrel odamentünk a last call roomhoz, ahol tartottak egy eligazítást a verseny előtt a pályáról, rajtról, bója kerülésről, célról, stb. versenymezben és füldugóval úsztam. Rajtszám sorrendben kellett kimennünk a rajt területre. Kicsit beugrottunk a vízbe, de csak két perc volt a rajtig, így nem volt alkalmunk bemelegíteni a vízben. Eszter mondta, hogy mögöttem szeretne úszni, ezért egymás mellől indultunk, vízből, a rajtig egy kötelet kellett fogni. A rajt szörnyű volt: sokan úsztunk egymason, az előttem levő lábán úsztam, a mellettem levő meg a hátamat csapkodta :) inkább lemaradtam kicsit. Szerencsére ez a tumultus nem tartott sokáig, az első bója után (kb 500m) meg már nagyon szétszakadt a futam, innen már könnyebb volt. Az első kör végéig két lánnyal úsztam, akiket a kör végén sikerült megelőznöm. Itt már kicsit fájt a bal combom. A második kör az első bójáig szörnyű volt, nagyon hullámzott a víz, és sokkal távolibbnak tűnt a bója, mint az első körben, nagy meló volt eljutni hozzá. A bóját megkerülve folytatódtak a hullámok. Itt valaki hozzáért a talpamhoz, azt hittem Eszter az, a végén kiderült, hogy nem ő volt. :) A második bója után már jött a célegyenes 240m talán. Gondoltam ezt megnyomom. Az elején sikerült is, de hamar elfáradtam. Tőlem jobbra megláttam két piros sapkást. Elég távol voltak tőlem, ezért nem voltam biztos abban, hogy jó irányba tartok-e, de láttam magam előtt a cél táblát, igaz bal szélről közelítettem, a biztonság kedvéért csináltam egy mell tempót, hogy biztosan lássam a célt, nem akartam egyetlen méterrel sem többet úszni, már nagyon fáradt voltam. Ők ketten nagyon nyomták a végét, ezért én is próbáltam gyorsabban úszni, de nem igazan sikerult, nagyon sokáig nagyon távolinak tűnt a cél és görcsöltek a combjaim (szerintem a versenymez miatt, hosszú távon úgy tűnik nekem nem jó). nagyon nehéz volt elérni a célig. Éppen hogy sikerült a két lány előtt célba érni. Nem tudtam egyből kimászni, kicsit pihennem kellett a lépcső alján. Kis pihenő után kimásztam, de fájt mindenem. Adtak szőlőcukrot, ásványvizet és visszaadták a regisztrációs kártyát is. Azt viszont nem tudtam, hogy mennyi időt úsztam és hanyadik lettem. Kicsit álldogáltam még, próbáltam Lacit meglátni a lelátón és vártam Esztert (láttam a bárátait, hogy őt várják, ezért gondoltam, hogy még nem ért be). Közben elkezdett görcsölni mindkét combom elől és a bal hátul is. Odajött egy lány, aki az óráját mutogatta, mert 2800 métert mért. Ekkor nekem állni is nehéz volt így nem nagyon foglalkoztam vele és csak később esett le, hogy tilos volt órában úszni. Nem tudom hogyan tudta mégis felvenni... nyújtottam egy kicsit a lábamon. Beért Eszter is. Váltottunk néhány szót arról, hogy milyen nehéz volt, aztán elindultunk a cuccunkért. Innen megláttam Lacit a lelátó szélén :) A csomagmegőrző sátor falára már kitették az addig beérkezettek eredményeit, láttam, hogy 22. lettem 45:43,8-as idővel (53 nevező volt, 4-en nem indultak el). A csomagmegőrző sátorból elindultam az öltöző sátorhoz, előtte találkoztam Orsival és Józsival. Megbeszéltük a versenyt, majdnem ugyanannyi lett az időm, mint Józsinak :) 3mp-cel voltam lassabb. Szerintem nagyon jók voltunk! :) Józsi szerint is hosszabb volt a táv.
A karjaimat nagyon fájt felemelni, próbáltam kicsit nyújtani rajtuk. Nagyon elfáradtam. Kiúsztam magam. Keddre próbálok rendbe jönni.

Összességében nagyon nagy élmény volt, örülök, hogy elindulhattam (közben nem mindig gondoltam így :) ).

00:45:43 2.4 19:03 3.15 0 0 0