2017.08.27 Vasárnap, 09:40:00

00:26:17

1.5 km

17:31 p/km (3.42 km/h)

Alajosnak köszönhetően elindulhattam váltóban a V4 Rendvédelmi Triatlon Kupán, melyet a Budapestman verseny keretében rendeztek meg. 9.40-kor volt a váltók rajtja, együtt indultunk a Budapestman váltókkal. A rajttól megint féltem, bár nem indultunk sokan, a V4-esekkel együtt 66 váltó volt. Nem volt semmilyen elvárásom az időt illetően és tervem sem volt az úszásra, csak úgy akartam úszni, ahogy jól esik (2.00-ig esküvőn voltunk Budaörsön, így nem voltam kipihent). Felesleges volt a rajttól való félelmem, volt elég hely, a rajt után meg hamar szétváltunk, nem is értem hozzá senkihez. Az első bójáig kellemes volt úszni, a tempót is „jólesőnek” választottam. Az első bója után utolértem az előző rajtoknál indulókat, a cél felé közeledve egyre nagyobb lett a tömeg, őket kerülgetve nehéz volt haladni. Nem voltam még a Lupa-tónál, kellemes meglepetésként ért, hogy mennyire tiszta a vize. Láttam a víz alatt a többieket, így könnyebb volt a mellúszókat is megelőzni. Az első fordító bója mellett közel tudtam elúszni, a többi mellett meg ahogy sikerült, ott úsztam, ahol helyet találtam. Az utolsó szakaszon már gyorsabban haladtam, mert az úszók többsége a bója irányába tartott én meg a cél kaput vettem célba, azon az oldalon kevesebben voltak, de még itt is előzgetni kellett. Nagyon változó intenzitással úsztam, és néha mellen is kellett úsznom ahhoz, hogy lássam, merre célszerű kikerülni az előttem úszókat. A vízben levő tömeg ellenére a célnál nem tömegesen másztunk ki. A vízből kimászva láttam, hogy mindenki fut előttem, ezért én is futottam. Ez a része nagyon rossz volt: emelkedett is az út, a köveket a szőnyeg ellenére is éreztem talpam alatt, a váltózóna meg a depó túlsó végén volt. Az úszásban nem fáradtam el, de a futásban nagyon :). Minden tiszteletem azoké, akik egyedül csinálnak végig egy triatlont! Imi testvére elvitt a Hősök terére, ahol az eredményhirdetésig töltöttük az időt.

Nagyon jó csapatba kerültem, nagyon jó időket mentek a többiek, így a V4 váltók közül a 2.-ok lettünk (Összesen pedig a 4.-ek). Az úszás után még 3.-ok voltunk a V4-ben.

00:26:17 1.5 17:31 3.42 0 0 0