153
0
0

Kiskör középtávú triatlon OB, 2500 m úszás  (1 kör 625 m)

Kora reggel (akárcsak tegnap) estett az eső, gondoltam erős szében és esőben, hűvös időben lesz a verseny. A rajtra kijavult az idő, de a szél nem szűnt meg.

15 percet késett a rajt a regiszrációk miatt, meg sok idő elment a csekkolással is.

A 2. vagy a 3. körben megint estett, elborult az ég, de én ezt csak akkor vettem észre mikor kifutottama vízből (minden körben ki kellett futni, és bemondani a rajtszámunkat).

A rajtnál az elejére álltam, persze nem teljesen. Az első sorban szerintem a rutinios elit versenyzők álltak, gondoltam azért oda csak nem kébne állja, de hátrébbse, már csak azértsem, mert valamiért a mögöttük lévő terület elég szellős volt. Hátha kifogok eg yjó kis lábvizet. A rajtjel után vad tempó kedődött, szinte forrt a 23 C fokos víz, ami nagyon iszapos volt, inkább a sárhoz hasonlított. Éreztem, hoyg telemeg yhomokkal, iszappal a ruhám. Többször majden lenyomtak a víz alá, nagy verekedés volt. Az elős kör nagyon nem esett jól, arra gonodltam, kell ez nekem??? Éreztem nyélen megyek. Természetesen kettes levegővétellel mentem. A 2. és 3. körre konszolidálódott a helyzet, de most nem élveztem annyira az úszást. Mi lesz még itt, az idő beborult, esett az eső, fújt a szél, a lábam teljesen átfagyott, a lábujjaim görcsöltek. Menni kell, minden másodperc számít. Titkon azt reméltem még a versen yelőtt, hogy 50 perc alatt kész leszek depózással együtt, de nem, a saját mérésem szerint 49:58-ra fejeztem be az úszást. A hivatalos időben a 51:07-ben benne van a bringadepóig futott áv is, mert csipszőnyeg a depó előtt volt. Gyengének és bénának éreztem magam, az úszásom meg az elejátől kezdve szétesett mozgásilag. Persze nem is volt könnyű úszni a hullámzó vízben. Miután megnyugodtam, visszább vettem a tempóbol, és egy nekem erőteljes tempót vettem fel, ezért romlottak a köridőim. A fejemben meg az járt, hogy 2,5 óra fázós szeles bringázás jön majd.....