Pulzus

162
103
183

Eredetileg a táv 42,3 km lett volna. A rajt után elindult a mezőny, de mire a 10,7 km-es frissítőponthoz értünk, mondták, hogy sokan kiverték  a balhét (olyat is láttam aki káromkodva feladta,és ment vissza a rajthoz sétálva mérgében, a Sárváriak meg visszakérték a nevezési díjat a 4.800 Ft-ot),mert egy helyen el lettünk terelve (de szerintem nem mindenki), és a táv így hosszabb lesz. Ekkor az órámon 1:07 volt. A helyi ismerettel rendelkezőkkel konzultálva, azt monták legalább 4 km lesz így több a táv. Nekem mindegy volt, mert edzőversenyezni jöttem, kíváncsi voltam hogyan bírom majd a hegyet, lesz-e holtpont, eléhezés, maratoni fal vagy bármi. Nem volt semmi. A rajt után sokan előzgettek, de nem mertem nagyon nyomni, mert a maraton úgysem az eleján dől el, meg rettenetesen nagy sár is volt, és elcsúszni sem akartam a lejtőkön (nagy csúszkálás, és káromkodás volt mások részéről). Hagytam tisztázódjon a mezőny. Az első frissítő pont után (az állítólagos 10,7km-né, ami ugye legalább a 15. km-ben volt) már csak előztem. 31 km-nél már nem volt kit előzni, egyedül futottam, előttem senki, mögöttem senki. Mármint belátható távolságban, mert a jó futók persze már eltávolodtak.

Mint kiderült, utólag volt olyan is aki az erdőben levágta a távot.... Szóval az elején történt elkavarással, meg a helyiek ismeretével és annak kihasználásával nem egyforma távokat futottunk, így a helyezésnek és az időnek nálam semmi szerepe nincs. Simán lefutottam a távot, egy jóleső kényelmes, de erős tempóban, holtpont, fal nélkül. Ez a lényeg! Semmi szenvedés!

A helyezésem abszolút férfi: 10.

Korosztályos (34-44) 9.

Nőkkel együtt 12.

A maratont 3:30-al nyerték. De mint írtam nem vagyok benne biztos, hogy mindenki egyformát futott, már csak azért sem, mert egy srác aki végül a dobogóra állt, mögöttem jött, de nem előzött meg....

Lőrinc félmaratont futott, és 4. lett. Az utolsó elágazásnál rossz fele fordult, senki sem volt ott a rendezők részéről merre kell menni...... A célkapuba hátulrol ment be, egy másik úton :DD Ha nincs ez a malőr, amiről ő nem tehet,  simán dobogós......................