Pulzus

180
0
0

Balatonfüred , futás. A táv 10 km-nek volt kiírva, de szerintem nem volt csak 9.... Egyébként én lennék a legbologabb ha 10 km-en 35:50-et futnék :-)

Elkezdhettem ledolgozni a hátrányomat Csörgi Péterrel szemben (az úszásban mindíg elmegy, a bringán tartja az előnyét). Az első körben láttam az előnye nem kevés 2,5 percre tippeltem. Ahogy róttam a köröket láttam nem közeledek eléggé hozzá, és közben a 3 . körben Bánhidi is elment mellettem. Nem tudtam tartni a tempót, így 11 másodperccel elmaradva csak 4. lettem.

összidőm: 2:08':42"

Azért nem rossz ez (bár a dobogó csak szebb lett volna), a futam előtt 5. helyet tippeltem magamnak.

Természetesen a verseny előzményei (szerdai hosszú edzés, pénteki utazás Tatára, szombati sportnap és tekerés a Bakonyban majd 4 órát) nem tettek jót, gondolom pihentebben jobbat mehettem volna.  De mivel Nagyatádra készülök kompromiszumot is kellett kötnöm, így is ki kellett hagynoma Bükk Hegyi Maratont. Szóval kellenek a hosszú edzések is, gyorsító edzésnek meg ezek a versenyek pont jók.  Mivel ez számomra nem volt kiemelt fontosságú verseny , de mindenképen szerettem volna kipróbálni magamat ezen a távon is, így sikerült.

Egyébként abszolútban 19. lettem (151-ből), korosztályban (35-39) meg 4. (29 -ből)

Dr Zakariás Géza pedig megdícsért , hoyg sokat fejlődtem úszásban (mivel gyakorlatilag vele együtt jöttem ki a vízből)