2012.06.17 Vasárnap, 10:00:00

00:23:33

6.4 km

03:41 p/km (16.31 km/h)

Fut a Vác, "hazai" pálya, kötelező verseny:) távra 6,5öt írtak, de olyan tempót nem hiszem, hogy futottam ilyen melegben. pedometer szerint 6,35 volt a táv, kerekítsük fölfelé. gondolkoztam, hogy mezőny után rajtoljak, vagy elölről, utóbbi mellett döntöttem. a táv elején 5-6. hely környékén futottam, de féltávig 2en is behaltak, így már 4. helyen fordultam. innen már láttam, hogy az egyik srác nagyon haldoklik, őt tudtam, hogy megfogom, és Törőcsik Karcsira is folyamatosan jöttem fel. végül pont egyszerre értem utol őket, de nem akartam, hogy megérezzék a vérszagot, ezért egy számomra is kellemetlen, erősebb tempóra váltottam és szerencsére nem jöttek velem. innen folyamatosan közeledtem az élen haladó Kiss Tomihoz, de ő épp csak annyit adott ki magából, hogy ne tudjam utolérni, így végül abszolútban 2. helyen jöttem be mögötte 10mp-vel. nem számítottam rá, hogy ilyen jól fog menni ebben a melegben is, ez a tavalyinál 42mp-vel jobb, ami iyen távon nem kevés. a helyezés meg nem rajtam múlt, ha van mezőny, akkor sehol nem lennék, de most nem volt, így nyertem egy nyakkendőt és egy polifoam-ot, meg pár reklámcuccot:)