164
130
167

2012.07.08. Tatai-tó maraton váltó a rögbis lányokkal.

A szokásos meleg idő volt, néhány felhővel, néhol esővel, széllel, de mindezt feledtette a tó, valamint az erdei környezet.

A táv hivatalosan 7100m volt, ami egy tókörnek felel meg. Ebből kellett összesen 6-ot futni. Valóban ennyi volt, a Garmin 14.12Km-t mért két körre, ami gyakorlatilag megfelel a 2x7.1-nek. :-)

Egy rögbis lány csapattal mentem le, akik közül 2 lányt már ismertem, egyikkőjüket nem. Egy kis zenehallgatás, térképnézegetés, Tatánál kérdezgetés, hogy hova kell menni, és már ott is voltunk.

Kis családias rendezvény volt, nem voltak sokan. Egy-két elit futó volt, de a többség a haladó, illetve hobbi kategóriából jött.

A regisztrálás viszonylag gyorsan lement, 5 nénike volt erre kirendelve. Előtte ki kellett töltenünk egy regisztrációs lapot, csupa formaiság. :-)

Mobil toalett, átöltözési lehetőség nem volt, ilyen kis fapados rendezést kell elképzelni, de nem vészes. Mi kinéztünk egy farönköt, az volt a pad, és ott cuccoltunk le. A lányok a bokorban öltözetek át, én a rönknél.  Az én távom 2 kör, azaz, 2x7100m volt.

Nos, egy kis bemelegítés – a pulzusmérős pántot majdnem kihagytam – után rajthoz állás, aztán start. Azt még tudni kell, hogy minden kör után egy dobozhoz kellett érinteni a csippet, a megfelelő körszámláló szekcióban. Én mutattam, hogy hol állok, és készségesen jelezték, hova menjek, mit csináljak. :-)

A pálya északi oldala volt a napos, árnyéktól védett szakasz. Erre mindenki panaszkodott, hogy nagyon meleg van, de nem volt olyan vészes. Az elejét itt nagyon megtoltam. Azt már látom, hogy kicsit hűsösebb időben nagyon jó lesz a tempó. A pulzus szépen a versenytempósan volt (ilyen 165-170), vigyáztam arra, hogy ne legyen magasabban, mert a meleg miatt, túlhevülés lehet.

Az első kör ragyogóan ment, be is álltam egy kis tartalékra, mert még egy kört le kell nyomni.

A következő kör már keményebb volt. Azért a meleg, az meleg, de ez is elég szépen lement.

Hamar széthúzódott a mezőny. Ha jól láttam, nagyon kevesen vállaltak be két kört, így volt, aki elhúzott, de én 14.2-ben gondolkodtam.

Frissítés csak a déli résznél, az erdőben volt, ahol csak buksira öntöttem, nem ittam. Ez elég is volt. :-)

Az első kör 30’ alatti volt, a második picit több mint 32’. Az átlagos tempó 4:26 volt, amit el sem tudtam volna képzelni, hogy tudok ilyen változatos, és meleg időben.

Aztán jött Noémi , majd Szasza és Bea. Ők ilyen 40-50’ körüli köridőket futottak. Ők a rögbis csapatból jöttek, nem profi futók, igen szép ez a teljesítményt.

Szegény Bea kicsit sokat ivott a frissítésnél, és volt pici róka output, de túlélte. :-)

A vegyes csapatok között 18-ból 9-kek lettünk, de abszolútban is valahol a közepén végezhettünk.

Még megvártuk az eredményhirdetést, aztán lassan pakoltunk, és indultunk haza.

A lányok picit ki voltak dőlve, van, aki be is aludt. :-)

Estére volt még egy megbeszélt 21.1-es táv Ágival, ami jó kis levezető volt a 14.2Km-es verseny után. :-)