0
Maximum
201

Edzésleírás

A depózás itt sem sikerült valami gyorsan,ugyan is a depós lányok nem találták a 482-es számú futófelszerelésemet.Az egyik sporttársnak már 15 perce keresték,szerencsétlen nagyon ideges volt.Az enyémet viszonylag hamar megtalálták,majd egy rövid önmasszírozás és átöltözés után elindultam életem legkeménnyebb és leghosszabb futására.

Az első 3 kör jól ment,kb 6 perces ezrekkel.Ezt még élveztem is.Majd a 154-es átlagpulzusom hirtelen felugrott 170-re így lassítanom kellett az erősnek közel sem mondható tempón .Extreme meleg volt,37-38 fok(az egyik  legmelegebb Ironman verseny),amit a kerékpáron én annyira nem éreztem.A futásnál viszont annál inkább).Körönként 3 frissítőállomás is volt és annyira kívántam a folyadékot,hogy mindegyiknél ( kb 8 percenként) frissítenem kellett.De rájöttem,hogy az sem jó ha ilyen sokat vedelek,így egy kicsit visszafogtam magam.A 4. körnél azzal motíváltam magam,hogy jön az 5.,majd a 6.kör és ha az megvan túl leszek a felén.A többiek minden kör teljesítése után folyamatosan bíztattak,+ erőt adtak.Az járt a fejemben, milyen jó lenne egy hideg sört meginni (egy sörivó versenyen biztosan első lettem volna),vagy milyen jó lenne egy hideg medencébe beugrani,vagy milyen jó lenne egy hosszú,frissítő zápor.Egyikre sem volt semmi esély.

Aztán már csak 5 kör,és már csak 4.Úristen még 3 kör.Ekkor már csak a szívem vitt előre.És végre eljött az utolsó kör,az utolsó ezer méter,amelyet még sikerült megnyomni.És következett a célegyenes,leírhatatlan 100 m.Hihetetlen,Ironman lettem.

Köszönetnyílvánítás,akik nélkül nem sikerült volna!

Köszönet szüleimnek,akik végig hittek bennem!

Köszönet feleségemnek a végtelen türelméért,finomabbnál finomabb Ironman főztjeiért!

Köszönet Regina lányomnak,aki edzés előtt mindig úgy köszönt el:Apa ne legyél sokáig!Apa viszed a telefonodat?

Köszönet Szilárd fiamnak,aki edzés előtt integetéssel jelezte:Jó edzést apa!

Köszönet Énekes Rezső bának a példamutatást és a közös edzéseket!

Köszönet az Edzés online kedvenceimnek:Szatnak,Albkenak,Nándinak és Majának,Jankónak,Dübinek a közös edzéseket,versenyeket,a rengeteg üzenetet,jótanácsot,amellyel segíttték a felkészülésemet.Kiváló,remek,igazi sportemberek!

Köszönet a verseny helyszínén rengeteget segítő és szurkoló kis mátészalkai csapatnak.Tagok:Szat és felesége Mariann,valamint gyermekeik Bence és Nándika.Nándi és Dóra.Szim Andris és felesége,valamint kislányuk.

Köszönet a  nagyatádi Ironman verseny összes (közel ezer)szervezőjének,segítőjének.Fantasztikus munkát végeztek.

Köszönet mindenkinek,aki gondolt rám és szurkolt nekem,hogy Ironman legyek!

ELSŐ IRONMAN VERSENYEMET ÉDESANYÁM EMLÉKÉNEK AJÁNLOM!