Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 59 800 491 km-t sportoltatok

Online Edzésnapló Gépház

Létrehozta: sepi  |  2006-11-16 21:51:33-kor

Ebbe a topicba lehet írni, minden az Online Edzésnaplóval kapcsolatos észrevételt, kérést, kérdést, örömöt, bánatot, amire megpróbálunk gyorsan és okosan (no ezt azért nem ígérjükSmile) válaszolni is.

Üdv,

Gépház:-)

sepi 2010-01-30 06:33:40 | 1345
sepi képe

Az edzéshely kör/táv számítási kérdés a jövő heti releaseben lesz kezelve. Ott jön a brick edzés is...

 
sepi 2010-01-30 06:31:54 | 1344
sepi képe

Mailküldés javítva. Szerkesztő nekem remekül megy mindenhol ff és ie alatt, chromban látom amit írsz, megnézem... Esetleg ff-ben és ieben törölj cachet...



Előzmény: pecsenye (1339)  
Pierre 2010-01-30 00:31:27 | 1343
Pierre képe

0.0001 km-t kell beírni, és akkor szépen 0-nak könyveli el :)



Előzmény: monique (1341)  
monique 2010-01-29 23:40:37 | 1342
monique képe

knor1982: az én workaroundom erre a 4.25-ös problémára, hogy ha nem egész számú kör volt (pl. egynegyed kör már két tizedesjegyet akar ugye), akkor 0-t írok be körnek, és tuti észreveszem ha nem jó a táv hozzá, mert 0km-es távot úgysem enged menteni :))) szerencsére!



Előzmény: knor1982 (1336)  
monique 2010-01-29 23:39:01 | 1341
monique képe

szintkülönbség nem kötelező, a táv igen... ha nincs fix táv hozzá, akkor ilyenkor beírok 0,1km-t... :(



Előzmény: Sneci-ke (1338)  
mnorberto 2010-01-29 20:55:40 | 1340
mnorberto képe

Egy apró technikai problémám van;

a Mozilla Firefox nem engedi alkalmazni a szövegszerkesztés alatt a vágólapot, a másik viszont hogy az Explorer nem nyitja meg az általam írt blogbejegyzéseket. Mit lehet ezzel tenni...?

 
pecsenye 2010-01-29 20:47:08 | 1339
pecsenye képe

igen arra. chrome-ban is kipróbáltam, ott az üzifalnál müxik, a fórumnál viszont nem jön fel a szövegszerkesztő ikonsora..

Ja: és két napja nem kapok értesítést a hozzászólásokról

más bajom nincs..:) egyelőre:)



Előzmény: sepi (1337)  
Sneci-ke 2010-01-29 19:20:28 | 1338
Sneci-ke képe

Szia!

Új edzőhelyet szeretnék felvinni, egy fitness termet. Elvileg "Opcionálisan megadhatod, hogy a edzőhelyed milyen hosszú és mennyi szintkülönbséget tartalmaz.". Viszont úgy tűnik, hogy kötelező a mező, mivel kitöltés nélkül nem lehet elmenteni.

Köszi.

 
sepi 2010-01-29 17:57:14 | 1337
sepi képe

A kis láncszem ikonra klikkeltél?



Előzmény: pecsenye (1335)  
knor1982 2010-01-29 16:58:27 | 1336
knor1982 képe

Szia Sepi,

egy hibát és pár ötletet írnék:

a hiba: ha be van állítva egy bizonyos futó útvonal, akkor ha edzésfelvitelnél kiválasztom, akkor természetesen kitöltődik automatikusan a hozzá tartozó táv is. Ezt persze meg tudom változtatni, ha pl. a táv 4km, de én mondjuk 4.25 km-t futottam beírom/javítom 4.25-re az értéket, amit el is fogad. Azonban ha később módosítom ezt az edzést, a táv értéke automatikusan visszaáll az alapértelmezettre. Meg lehetne oldani valahogy, hogy az általam beírt érték maradjon módosítás során is meg?

ötlet1: nem lehetne egy olyan űrlapmezőt is csinálni, ahova linket lehetne megadni? Nekem pl. pár napja van megfelelő eszközöm hozzá, gps-el követem a futásomat, melyet a http://sportypal.com/Workouts oldalra tudok automatikusan feltölteni. (a Nike-nak is van ilyesmi oldala) Ennek a linkjét most az edzés leírása mezőben adom meg, de ott nem kattintósan jelennek meg a linkek. Spam ellen lehetne védekezni úgy, hogy erre a mezőre fehérlistát létrehozni, mely kezdetű oldalak linkelhetők be.

ötlet2:  az edzés felvitelekor checkboxokkal megjelenhetnének az űrlapon a felhasználó által rögzített vásárolt sportszerek, ruhák. Gyorsan be lehetne pipálni, melyik edzésen melyik eszköz/ruha volt használatban. (ha már van ilyen funkciója az oldalnak)

ötlet3:  az oldalon találhatóak edzésprogramok. Jó lenne, ha valamelyiket kiválasztva, majd ha pl. a program heti 3 edzést ír elő a heti 3 kívánt napot kiválasztva automatikusan kitöltené az edzésnaplót (a végzendő gyakorlatokkal), mint Tervezett edzés.

 

 

 
pecsenye 2010-01-29 16:37:37 | 1335
pecsenye képe

hopácska: linket akartam csinálni egy hozzászóláshoz. feldobott egy üres lapot a böngésző (firefox).. és semmi. megnézed? köffi

 
Hiver 2010-01-29 16:34:33 | 1334
Hiver képe

resen vagyok, lathatod! :o)))))))))



Előzmény: sepi (1332)  
Hiver 2010-01-29 16:34:13 | 1333
Hiver képe

Es ebben a pillanatban megjavult, bar gondolom nem magatol ;o) Koszi!



Előzmény: Hiver (1331)  
sepi 2010-01-29 16:33:48 | 1332
sepi képe

Szió Hiver!

Javítva mind a kettő, köszi az észrevételt!

Üdv,

Sepi



Előzmény: Hiver (1331)  
Hiver 2010-01-29 16:20:29 | 1331
Hiver képe

Sot, korabbi edzes modositasanal is atallitja a datumot.



Előzmény: Hiver (1330)  
Hiver 2010-01-29 16:17:18 | 1330
Hiver képe

Vmi bibi van az "Uj edzes felvitele" funcional a datumozassal. Hiaba kattintok mondjuk jan.25-nel az "Uj edzesre", amikor feljon az "Uj edzes felvitele" oldal, mar a mai datumot mutatja, es oda is rogziti, ha nem allitom vissza.
Jo-jo, tudom, tessek aznap konyvelni az edzest, amikor megcsinaltuk, ne visszamenoleg, de ez azert egy kicsit eros noszogatas, nem? ;o)

 
pecsenye 2010-01-29 12:43:28 | 1329
pecsenye képe

Yeahhh.. Az edzésszűrés remek! A kedvencek mai edzései szuper:) Érzem, h nemsokára mindenki itt fogja méricskélni a távjait és nem a mapmyrun-on:):) Gratula a fejlesztésekhez

 
sepi 2010-01-29 12:26:33 | 1328
sepi képe

Igen, igen. Mindkettő listán van. Pont az évösszahasonlítóval jön majd ki az új grafikon motor.



Előzmény: oleandro (1327)  
oleandro 2010-01-29 09:01:39 | 1327
oleandro képe

Kedves Sepi, ez is sorra kerül majd?Vigyor

-  Mivel már komoly múltre tekint vissza az edzséonline Smile, jó lenne, ha a rendszer képes lenne nemcsak  havi és heti, de éves bontásban is prezentálni a statstikákat....

- A cucc statisztikákban  csak 1 naptári éven belül lehet megnézni, mennyit koptattam a cipőimet. Itit nem lehetne eszközölni egy olyan változtatást, hogy több év adatait is összesítse a rendszer?

 

 

 

Előzmény: sepi (1316)  
mjoci 2010-01-29 07:47:33 | 1326
mjoci képe

Köszönöm.Vigyor



Előzmény: sepi (1325)  
sepi 2010-01-28 22:49:15 | 1325
sepi képe

Javítom magam én bénáztam. De megjavítottam...



Előzmény: sepi (1324)  
sepi 2010-01-28 22:34:14 | 1324
sepi képe

Joci, csak elszúrtad a formázást a sok képnél. Elcsúszott jobbra a kép ezért látsz ürest, megvan minden. Mindjárt kijavítom neked.



Előzmény: mjoci (1323)  
mjoci 2010-01-28 22:04:59 | 1323
mjoci képe

Kedves Gépház.

Nagyon jók az új funkciók, de a blogoknál gond van. Az új valahol elveszik, csak a listában látszik, megnyitásnál a korábbit lehet olvasni.

 
Házisárkány 2010-01-28 09:12:46 | 1322
Házisárkány képe

Köszönöm!



Előzmény: sepi (1318)  
eftomi 2010-01-28 07:41:00 | 1321
eftomi képe

Most jó!

 
sepi 2010-01-28 07:38:40 | 1320
sepi képe

Nekem nem. Lehet nem frissült a js-ed. Most próbáld...



Előzmény: eftomi (1319)  
eftomi 2010-01-28 07:27:44 | 1319
eftomi képe
Szétesett a fórum "új hozzászólás írása" ablak. (Firefox)  
sepi 2010-01-28 07:24:09 | 1318
sepi képe

javítva, kösz a jelzést.



Előzmény: Házisárkány (1317)  
Házisárkány 2010-01-28 07:18:06 | 1317
Házisárkány képe

öööö,izé....nem működik a cuccok felvitele....

 
sepi 2010-01-28 06:35:02 | 1316
sepi képe

Újdonságok az edzésonlinon:
Apró javítgatások mellett immár szűrhető az edzéslista sportág, versenyek, vagy kedvenc felhasználók alapján is.
Frissítettük a képmegjelenítő galériát, valamint a szövegszerkesztő felületet is.
Az oldalt átállítottuk jQuery alapokra, aminek az áldásos hatását meg fogjátok hamarosan tapasztalni az új funkciókban. Terveink szerint tavaszig bevezetjük az összes fejlesztés alatt lévő újdonságot, ezért hetente, kéthetente fogtok új szolgáltatásokkal találkozni. Sportoljatok sokat és használjátok őket!

Mivel ma reggel cseréltük ki az oldal alapjait, ezért elképzelhetők kissebb hibák (bár sokat teszteltük és nem találtunk eddig:-)). Ha bármit találtok, jelezzétek és gyorsan javítani fogjuk.

Üdv,
Sepi

 
Cicó_ 2010-01-27 21:48:45 | 1315
Cicó_ képe

müxik

gyors voltál, köszi :)



Előzmény: sepi (1313)  
Inkábbíjász 2010-01-27 20:40:45 | 1314
Inkábbíjász képe
Hálásan köszönjük! :)Cool

Előzmény: sepi (1313)  
sepi 2010-01-27 16:21:52 | 1313
sepi képe

Sziasztok. Javítva az edzésoldal.

sepi



Előzmény: Cicó_ (1312)  
Cicó_ 2010-01-27 15:25:49 | 1312
Cicó_ képe

A lovaglásnál is így van :(

A „Statisztikák” között viszont már szerepel a lovaglás is



Előzmény: Inkábbíjász (1311)  
Inkábbíjász 2010-01-27 13:43:05 | 1311
Inkábbíjász képe

Hatalmas gigamega köszönet az íjászatért!!! :)

 

Viszont a naplóban a havi és éves listázásban nem jeleníti meg nekem ezt az újat (precíziós sport) valamiért. Ennek utána lehetne nézni?

 

Köszi előre is!

 

 
oleandro 2010-01-25 10:12:37 | 1310
oleandro képe

2 kér(d)és:

- Mivel már komoly múltre tekint vissza az edzséonline Smile, jó lenne, ha a rendszer képes lenne nemcsak  havi és heti, de éves bontásban is prezentálni a statsxtikákat....

- A cucc statisztikákban  csak 1 naptári éven belül lehet megnézni, mennyt koptattam a cipőimet. iIt nem lehetne eszközölni egy olyan változtatást, hogy több év adatait is összesítse a rendszer?

Hálás köszönet

 

 
Cicó_ 2010-01-24 21:41:10 | 1309
Cicó_ képe
Köszönöm szépen hogy felvettétek a lovaglást

remélem előbb-utóbb visszatudok ülni a pacira és lesz mit regisztrálni

Cicó_



Előzmény: pen (1307)  
Bozót 2010-01-22 10:28:19 | 1308
Bozót képe

Az összes érintettnevében köszi!

 (sajna a lovassportot egyelőre nem tudom kihasználni.....:( 



Előzmény: pen (1307)  
pen 2010-01-22 08:37:43 | 1307
pen képe
Lovassport néven új sportág került a listára, használjátok egészséggel! :o)

Gépház

Előzmény: pen (1306)  
pen 2010-01-21 18:29:42 | 1306
pen képe
Precíziós sport néven új sportág került a listára, használjátok egészséggel! :o)

Gépház

Előzmény: Bozót (1305)  
Bozót 2010-01-19 11:15:36 | 1305
Bozót képe
Köszi, remek. Én is úgy gondoltam, hogy egy általános cimkét(precíziós sportot javaslok) és akkor felvesszük magunknak a a típust. Csak fura volt, hogy semmi ilyesmi nincs, illetve tényleg nagy hiány a lovaglás is. Szerintem. Uff :)

Előzmény: sepi (1304)  
sepi 2010-01-19 07:47:03 | 1304
sepi képe

Sziasztok!

Az edzéstípusokat mindenki saját magának tudja bővíteni bármelyik sport alatt. (Edzés adataim -> Edzés típusaim), illetve van ide mutató link az edzésrögzítésnél is. Ha valaki új sportot szeretne, az picit bonyolultabb. Javaslom az íjászoknak, hogy csinálok egy "Lövészsport" sportot, ami alá felveszem az íjászatot, mint edzéstípus. Mivel nem értek hozzá, ezért javasoljatok még edzéstípust ehhez a sporthoz. (Légpuska, Íjászat, Pisztoly, Agyaggalamblövészet stb).
A 2 tizedes körök meglesznek még ma.

Üdv,

Gépház

 
Cicó_ 2010-01-16 18:39:01 | 1303
Cicó_ képe

Sziasztok

Én már szeptember 30-án kérdeztem hogy lehet e bővíteni (1250) 

Kedves Gépház!

Érdeklődnék hogy a "Edzés típusok" bővíthetők e?
Ha igen, szeretném ha felvennétek a lovaglást.
köszi, Cicó_

 
Bozót 2010-01-15 21:24:32 | 1302
Bozót képe

Kedves Gépház!

 Már vagyunk ketten :)  kaphatna az íjászat saját cimkét? 

 
monique 2010-01-15 17:47:51 | 1301
monique képe

ezt már én is kértem, elvileg dolgoznak rajta! :) már nagyon hiányzik hogy pl negyed kört is be tudjak írni, ami ugye .25 azaz két tizedes. :)

én addig úgy oldom meg a kérdést, hogy 0 kört írok be ilyen esetekben, és kézzel a távot. csak figyelj oda hogy ha utólag szerkeszted az edzést, újra írhatod be kézzel, mert a 0 kör alapján újraszámolja. :))



Előzmény: r.norbi (1300)  
r.norbi 2010-01-14 12:04:12 | 1300
r.norbi képe

Szia Gépház!

 

Lenne egy-két kérésem az edzésnaplóval kapcsolatosan:

Megoldható lenne az, hogy körszámnál ne csak 1, hanem akár 2 tizedesig be lehessen írni a megtett  körök számát. Ha a Margitszigetet veszem alapul, ott az 1 tizedes cca. 500m-t jelent. Így 17-18km futást nehéz beírni, ha megadom, hogy az edzés helyszíne a Sziget. :-)

 Másik kérésem az lenne, hogy téli sportok közé felvehetnénk a túrasízést? Nem passzol semmi máshoz az ottlévők közül, illetve extrém sportok közé a sziklamászást.

 Előre is kösz: Norbi

 
antokzsofi 2010-01-10 13:25:52 | 1299
antokzsofi képe

Szia Gépház!

 Kondi teremben voltam ma, és a futópadon kívül használtam egy kicsit az erőgépeket.

Az edzés beírásánál odáig stimmel, hogy erősport-fitness.

De mit írjak a súlyhoz?

A megmozgatott súlyt ( nagyjából az összesnél 20 kg), a testsúlyomat, vagy adjam össze, hogy összesen mennyi súlyt mozgattam meg?

Néztem másoknál is, valaki beír 9999 kg-ot, valaki a testsúlyát írja, valaki  1 kg-ot?

 

Hogy érdemes?

 Zsófi

 
sepi 2010-01-01 16:48:46 | 1298
sepi képe

Szia Littleyu!

Évváltásnál hiba volt, ami ráadásul nem is minden évben jelentkezett, csak most, hogy péntekre esett az újév és ezért változott a hetek számolása.

Kijavítottam.

sepi



Előzmény: Littleyu (1297)  
Littleyu 2010-01-01 16:36:22 | 1297
Littleyu képe

Szia Gépház,

Először is BUÉK :)

Egy kérdésem lenne: eddig az éppen aktuális hetek végén is volt egy heti össz km a hét végén, nem csak a "befejezett" heteknél.  Ez most ripszropsz eltünt. :( Az év-váltás miatt van? Vagy miért?

Köszi,

Littleyu

 
pen 2009-12-29 16:44:57 | 1296
pen képe
Joci,
írtam neked üzenetet.

Előzmény: mjoci (1295)