Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 59 800 921 km-t sportoltatok

Online Edzésnapló Gépház

Létrehozta: sepi  |  2006-11-16 21:51:33-kor

Ebbe a topicba lehet írni, minden az Online Edzésnaplóval kapcsolatos észrevételt, kérést, kérdést, örömöt, bánatot, amire megpróbálunk gyorsan és okosan (no ezt azért nem ígérjükSmile) válaszolni is.

Üdv,

Gépház:-)

mjoci 2009-12-28 22:03:31 | 1295
mjoci képe

Kedves Gépház

Vagy valami hiba van a rendszerben, vagy valaki bitorolja a topiknevemet és az avataromat. (mjoci.)

 
zolle 2009-12-23 17:56:32 | 1294
zolle képe
kösszi a választ. ;-)) Túléljük. ;-)))

Előzmény: pen (1290)  
Danikovacs81 2009-12-22 17:42:20 | 1293
Danikovacs81 képe
Köszönöm szépen!

Előzmény: sepi (1292)  
sepi 2009-12-22 15:45:58 | 1292
sepi képe
Kijavítva. Aposztrófot meg mindjárt escapelem.

sepi

Előzmény: pen (1291)  
pen 2009-12-22 15:00:21 | 1291
pen képe
Dani,

Belédnéztünk :o)
A hibát az egyik edzéstípusodba beleírt aposztróf jel okozza, erre allergiás a rendszer. Mindjárt kijavítjuk.

Gépház


Előzmény: Danikovacs81 (1289)  
pen 2009-12-22 14:40:50 | 1290
pen képe
Jelenleg nincs ilyen lehetőség, de Sepi töri rajta a fejét, szóval lehet, hogy majd lesz.

Előzmény: zolle (1288)  
Danikovacs81 2009-12-22 14:40:48 | 1289
Danikovacs81 képe

Nem ez a gond, kis is próbáltam azért...

A munkahelyemről is jó volt eddig és itthonról is, de most sehonnan sem jó :((

Edzéstípusnál lenyitom és csak a nagy üresség...... :(

 ÖTLET? Segítség.... Vki?? Köszi......



Előzmény: sepi (1287)  
zolle 2009-12-22 14:27:29 | 1288
zolle képe

Sziasztok!

Ha valakinek üzenetet küldök (levelet írok), nem lehet több címzettett kiválasztani, megcímezni?

Kösszi, Zolle

 
sepi 2009-12-22 13:59:50 | 1287
sepi képe
Dani ez csak akkor lehet, ha a böngésződ valahogy tiltja a javascript futást. Javaslom, hogy állítsd alapértelmezettre a böngésződ biztonsági szintjét.

sepi

Előzmény: Danikovacs81 (1286)  
Danikovacs81 2009-12-22 13:36:38 | 1286
Danikovacs81 képe

Sziasztok!

Az a problémám, hogy már egy hete nem tudok felvinni edzésadatot, mert a sportot még engedi kiválasztani, de az edzéstípust már nem... Menteni meg ugye nem enged, mert nem választottam ki, de nem is tudom, mert nem jelenik meg semmi....

Segítségeteket előre isköszönöm!

Dani

 
pen 2009-12-20 00:14:26 | 1285
pen képe
Hehe, nos ez úgy történt, hogy megpróbáltuk javítani azt a hibát, hogy eddig nem jelenítette meg a nulla fokot, hiába írtad be azt hőmérsékletnek. Erre most ha nem írsz be semmit, akkor is megjelenik a nulla :o)
Az ünnepek alatt Sepi majd kikalapálja ezt a hibát. Addig türelmet kérünk.

Előzmény: Sipi (1284)  
Sipi 2009-12-19 23:45:25 | 1284
Sipi képe

Hali sepi !

Mostanában ha nem írok hőmérsékletet (nem csak én ,hanem mások is) ,akkor 0 fok jelenik meg ! ?

Eddig nem jelent meg semmi ? ! Most miért ?

köszi !

 
pen 2009-12-17 06:57:28 | 1283
pen képe
Ezen még dolgozunk..

Előzmény: monique (1281)  
pen 2009-12-17 06:57:06 | 1282
pen képe
Köszi az észrevételt, elméletileg ezt a hibát javítottuk.
Gépház

Előzmény: monique (1280)  
monique 2009-12-16 23:31:34 | 1281
monique képe

ja, és már csomószor elfelejtettem írni, miért nem lehet századokat is írni körökhöz? pl. 6.25 nekem egy tipikus szám lenne (6 és egynegyed), de nem fogad el két tizedesjegyet, csak egyet, asszem

így mindig 0-t kell ilyenkor beírnom :) 

 
monique 2009-12-13 17:55:07 | 1280
monique képe

ha 0 fokot írok be hőmérsékletnek edzésnél, azt nem mutatja! lehet -1-et kéne írnom? úgyis annyi volt az edzés végére :o)

de azért  jó lenne ezt a hibát kijavítani

 
mimo4960 2009-12-08 21:33:58 | 1279
mimo4960 képe
eftomi 2009-12-08 10:20:41 | 1278
eftomi képe
Lehet, hogy nem volt tárgya a levélnek. Ekkor nem küldi el a rendszer.

Előzmény: mimo4960 (1276)  
swimmingjoe 2009-12-08 09:19:35 | 1277
swimmingjoe képe

szia Gépház!

 

lehet, hogy már felmerült korábban is de hátha nem: jó lenne ha a facebook-ra is fel lehetne tenni az egyes edzéseket, úgy ahogy aziwiw-re: 

köszi::)

 
mimo4960 2009-12-07 23:26:45 | 1276
mimo4960 képe

Kedves Gépház!

Egy nekem írt üzenetet nem kaptam meg.

 
mimo4960 2009-11-10 11:16:32 | 1275
mimo4960 képe

A módosítás sorrendje: edzésnaplóm, aztán a javítani való napon baloldalt alul a ceruza: adzés módosítása.



Előzmény: Marica (1273)  
RemAti 2009-11-10 07:48:10 | 1274
RemAti képe

Az edzésnaplóban km-t kell felvinni. Írd be, hogy 1.2(nem vessző) -:) és rendben leszel.Smile



Előzmény: Marica (1273)  
Marica 2009-11-09 17:55:06 | 1273
Marica képe

Kedves Gépház!

Most kezdtem bevezetni az edzésnaplóba az adataimat, és máris őrületes haladást mutat a statisztikám. Laughing

Komolyra fordítva a szót, valahol valamit nem jól értelmeztem, vagy láttam, ezért 1200 méter helyett 1200 Km lett az 1:20 perc alatt leúszott távom.

Lehet, nem olyan lényeges, de máris élcelődtek rajta, ezért kérdezem, lehet-e javítani.

Én nem találtam rá lehetőséget.

 

Köszönettel. Marica

 
sepi 2009-11-09 14:14:48 | 1272
sepi képe

atom, az melyik topicnál van? Nekem jónak tűnik.



Előzmény: atom (1271)  
atom 2009-11-08 21:30:53 | 1271
atom képe
Hali Sepi! Egy bug (?): a felhasználó fórum-hozzászólásainak listájában 50 bejegyzés jelenik meg elsőre, ez OK. A következő 50 bejegyzésre mutató link (https://edzesonline.hu/forum///&action=viewperson&mesfrom=50) viszont törött. A többi hozzászólást nem lehet megnézni (?).  
toygli 2009-10-21 09:06:21 | 1270
toygli képe
Lehet, hogy már ezren megkérdezték, de az üzeneteket csak egyesével tudom törölni, több kijelölésére nincs mód? Köszönettel: Nándi bácsi a jóságos.  
Skam 2009-10-17 18:28:52 | 1269
Skam képe
Észleltem még egy fejlesztést: nem tűnik el az enter az edzésleírásnál. Tök jó! :)  
Házisárkány 2009-10-16 21:11:16 | 1268
Házisárkány képe

Ez fantasztikus!!!!

Már nagyon várom!!!!



Előzmény: sepi (1260)  
csilla* 2009-10-15 10:19:20 | 1267
csilla* képe
de jó lesz! várom már!! mikorra várható??

Előzmény: sepi (1260)  
pen 2009-10-14 20:37:21 | 1266
pen képe
Szia!

Ha gyorsabban futsz, akkor az edzés sebessége (km/h) nőni fog, a tempó érték viszont csökkenni - ez utóbbi ugyanis azt mutatja, hogy mennyi idő alatt futsz le 1 km-t.


Előzmény: mnorberto (1265)  
mnorberto 2009-10-14 19:14:45 | 1265
mnorberto képe
Sziasztok! Egy kérdésem lenne; nem értem, de korábban is megfigyeltem ha bejegyzek egy futást a naplóba, hogy lehet az, hogy egy adott idő alatt - ami nem változik jelentősen - többet futok, a tempó száma annyival kevesebb. A tempó akkor mit mutat a napló szerint?  
szasza 2009-10-14 08:49:51 | 1264
szasza képe

Hello!

 

ez jól hangzik...

tcx fileokat lehet rá feltölteni? 

mint mondjuk ezen: http://www.gpsies.com/upload.do

Van pár hazai térképes cucc, de csak GPX fileokat lehet rá feltölteni, a Garmin Forrunner pedig a tcx-et használja.



Előzmény: sepi (1260)  
Sipi 2009-10-13 22:22:20 | 1263
Sipi képe
Várjuk sepi ! Wink

Előzmény: sepi (1260)  
MungDaal 2009-10-13 21:23:47 | 1262
MungDaal képe
Várjuk !!! :)  
eftomi 2009-10-13 20:39:37 | 1261
eftomi képe
Sok sikert hozzá, nagyon várom(juk) már!

Előzmény: sepi (1260)  
sepi 2009-10-13 17:14:45 | 1260
sepi képe

Néhány szó a térképről is.
Készül, jól áll, valaki már látta is.:-)
Sokat fog tudni, picit talán egyszerűbben mint a gmap pedometer.
Pl:

- Egy útvonal drag and drop módszerel menet közben is módosítható lesz, nem kell visszatörölni a fordulókat.
- Minden fordulóhoz lehet majd leírást, vagy képet megadni, amiből egy itinerszerűt próbálunk meg előállítani (ezen megy most a meló)
- Természetesen kijelzi majd a kilométereket, megtett távolságot, meg a szokásos finomságokat. A magasságkijelzés is tervben van, de ez még a google-nél sem jó, ha jól tudom.
- Az edzőhelyekhez lehet elmenteni a térképet, de lesz külön gyüjtőoldala is.

 
sepi 2009-10-13 17:10:37 | 1259
sepi képe

Néhány szó az iwiw-es megosztásról.
Ez egy egyszerű gyors megosztási mód az iwiwen, amivel egyelőre az edzéseket és cikkeket tudjátok megosztani az iwiw-es ismerőseitekkel. Nincs semmilyen adatcsere, vagy adatkapcsolat a két rendszer között, egyszerűen a megosztott linket felolvassa az iwiw és megmutatja.
Gyakorlatilag azok az oldalak is megoszthatók, ahol nincs ott az iwiw-es gomb, ekkor az iwiw-en belül másolhatjátok be az edzésonlineos url-t a főoldali üzenet mezőbe. A végeredmény ugyanaz.

 
pen 2009-10-13 09:26:11 | 1258
pen képe
Skam 2009-10-12 21:47:45 | 1257
Skam képe
Ejha, Gépház, micsoda fejlődések vannak itt! Most ha rányomnék az iwiwes gombra, akkor rögtön megjelenne az edzés odaát?  
felician 2009-10-07 13:03:33 | 1256
felician képe
2010. december

Előzmény: sepi (1255)  
sepi 2009-10-06 06:18:49 | 1255
sepi képe

Kösz a jelzést felician.

Megnézem, bár nekem a december jó. A februárnál látom, hogy elcsúszik.



Előzmény: felician (1254)  
felician 2009-10-05 16:44:55 | 1254
felician képe

szia gh

2010 január utolsó és február első hete egyaránt 5. hét, december végén meg az 51. után az 53. jön. Kettő közt minden rendben.

f

 
pen 2009-10-01 00:20:46 | 1253
pen képe
Tetszik. Az ötlet és az időpont is :o)

Előzmény: futor (1245)  
Cicó_ 2009-09-30 19:56:29 | 1252
Cicó_ képe

eddig oda írtam, de jó lenne ha külön típusba kerülhetne
ha már a golf is külön van :D



Előzmény: eleven (1251)  
eleven 2009-09-30 19:03:27 | 1251
eleven képe
Szerintem vidd fel az egyéb edzések közé!

Előzmény: Cicó_ (1250)  
Cicó_ 2009-09-30 18:56:31 | 1250
Cicó_ képe

Kedves Gépház!

Érdeklődnék hogy a "Edzés típusok" bővíthetők e?
Ha igen, szeretném ha felvennétek a lovaglást.
köszi, Cicó_

 
lbtibsz 2009-09-11 21:19:50 | 1249
lbtibsz képe

Ennyire figyelmetlen lettem volna?

Hiszen ott van:

" Add meg a megtett távolságot KMKM.MM formában"

Bocs! 



Előzmény: lbtibsz (1248)  
lbtibsz 2009-09-11 21:09:15 | 1248
lbtibsz képe

Köszi Sneci! És persze eftominak is köszönöm, aki üzenetet küldött.

Én úgy emlékeztem, hogy a tizedespontot is próbáltam, de valószínűleg csak a jobb oldali (a számok alatti, a nulla melletti pontot próbáltam, ami ugyanúgy vessző volt)Yell

Természetesen így működik. (A hozzám hasonlók miatt esetleg a leírásba valahogy ezt oda lehetne csempészni, hiszen pl. az óó-pp-mpmp, ami szerintem pl. egyértelmű, az meg még meg is van magyarázva...) 



Előzmény: Sneci-ke (1247)  
Sneci-ke 2009-09-11 20:51:12 | 1247
Sneci-ke képe

Szia!

A tizedesvesszőnek pontot használj, úgy műxik.



Előzmény: lbtibsz (1246)  
lbtibsz 2009-09-11 20:29:45 | 1246
lbtibsz képe

Sziasztok!

Néhány napja rögzítem itt az edzésadataimat. Kicsit meglepett, hogy ha beírtam pl. a 8,46 km-t, egyszercsak 8 km lett belőle. A km/perc adatokat ez egy kicsit megkuszálta. Azon mondjuk csodálkoztam, hogy az időt viszont mp-ben lehet bevinni, jiszen ha a távolságot nem tudom pontosan rögzíteni, akkor ezzel már nem sokra megyek. Próbáltam megnézni, hogy nincs-e valamilyen beállítási lehetőség, hogy az általam pontosan ismert távokat ide is pontosan írjam be, de nem találtam erről semmit. Türelmesen átolvastam a GYIK-ot, rengeteg hasznos dologra bukkantam, de a távolság km-re történő kerekítéséről semmilyen utalást nem leltem. Ezt tudomásul véve, a kerekített adatokat vittem be. Most viszont az edzéslistában több olyan futó eredményt látok, ahol tized-km-ek szerepelnek.

Mégis lenne valamilyen beállítási lehetőség? Örülnék neki! Legyetek kedvesek erről tájékoztatni!

Előre is köszönöm!