Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 59 801 265 km-t sportoltatok

Online Edzésnapló Gépház

Létrehozta: sepi  |  2006-11-16 21:51:33-kor

Ebbe a topicba lehet írni, minden az Online Edzésnaplóval kapcsolatos észrevételt, kérést, kérdést, örömöt, bánatot, amire megpróbálunk gyorsan és okosan (no ezt azért nem ígérjükSmile) válaszolni is.

Üdv,

Gépház:-)

futor 2009-09-09 15:58:12 | 1245
futor képe
...egy év mulva.

Előzmény: kán (1244)  
kán 2009-09-09 08:46:49 | 1244
kán képe
Én is csatlakozom Tomi spori jókívánságaihoz...és hogy ne maradjatok ötlet nélkül: mi lenne ha a tízmilliómodik km-t egy közös online-os futóversennyel, tömegszaladással ünnepelnénk meg????

Előzmény: eftomi (1241)  
eleven 2009-09-09 08:31:29 | 1243
eleven képe
Én simán 1-et írnék, és úgy kezelném, hogy ez 1 egység. Ami az időknél (tempónál) összehasonlítási alap lehet, ha nézni szeretném hogyan változik a tempóm időről időre.  
komikati 2009-09-09 06:53:49 | 1242
komikati képe
eDinka kérdése az enyém is: erdőben futok, dombon fel-dombon le, még csak következtetni sem tudok az aszfalton mért időimből a megtett út hosszára. A hasraütős km. -t pedig csalásnak érzem magam felé. Mi a teendő?  
eftomi 2009-09-08 18:22:22 | 1241
eftomi képe
Kedves Gépház! Gratulálok a 3000000km-es fennállásotokhoz! További száz milliókat kívánok!  
pen 2009-09-08 11:31:24 | 1240
pen képe
Na, ezt még én se tudtam! :o)

Előzmény: eftomi (1239)  
eftomi 2009-09-08 10:17:45 | 1239
eftomi képe
Írj 0.00001km-t! Azt 0km-re kerekíti a szisztem.

Előzmény: eDinka (1238)  
eDinka 2009-09-08 09:47:06 | 1238
eDinka képe
Bocs ha én vagyok a béna..... Nem lehetne változtatni az edzés beírásnál, hogy ne kelljen feltétlenül beírni a megtett km-t? Én nem tudom anélkül lezárni, pedig sokszor futnék csak úgy a világba km számlálás nélkül. Elég ha csak az időt tudom.:-) Ha pedig tipelem a km-t, attól tartok, hiú reményeket keltek magamban, hogy milyen jól futottam....  
Termi 2009-09-07 23:24:12 | 1237
Termi képe

Ez sajnos emberfüggő.

Ha pedig igazi versenyen vagy, ott meg a versenybíró dönti el, hogy kinek van igaza.

Bár te az átlagsebességről írsz, ahogy értelmezem... én meg az edzés/verseny során elért legnagyobb sebességről, ami az átlagot esetleg kicsit felpiszkálja néhány tizeddel.



Előzmény: futor (1236)  
futor 2009-09-07 21:59:48 | 1236
futor képe
A dolog ellen szól ha pl. tegnap a Nike félmaratonon 7 futó futott 1:30-at és 21, 21.1 , 21.2 , 21.24, 21.097 stb. km-eket visznek fel. az a futó lesz a leggyorsabb aki legtöbb km-t írja be. (Pedig nem valószinű, hogy neki hosszabb volt a Nike.

Előzmény: Termi (1235)  
Termi 2009-09-07 00:18:14 | 1235
Termi képe

Sziasztok!

 

Lehet, hogy csak én hiányolom, de egy kiegészítés lehetne még az edzésnapló kitöltésénél, ha nem túl körülményes:

"A legnagyobb sebesség".

Olykor szívesen megnézném, hogy egy adott napon mekkora volt a csúcs, és ez az egész éves teljesítményben is szerepelne, ahogy a megtett út, súly, stb.

Ennyi jutott eszembe

Köszi a figyelmet

T

 

 
pen 2009-09-01 21:42:42 | 1234
pen képe
írj nekem egy üzenetet, hogy mekkora méretű pólót szeretnél, milyen névmatricát kérsz hozzá, és mi a postacímed, és én elküldöm utánvétellel.

Előzmény: eleven (1233)  
eleven 2009-09-01 17:49:06 | 1233
eleven képe

Nem biztos, hogy gépház téma, de jobb híjján talán nem nagy baj:

Láttam pár képen edzésonline.hu-s pólót, hogyan lehetne szert tenni egy becses darabra?

 
G.Ildi 2009-09-01 00:22:43 | 1232
G.Ildi képe
Jó ötlet. :D Bár nem lenne egyszerű ez sem, akkor már inkább megmérem a parton. :) De egyelőre érdeklődöm még pár illetékestől.

Előzmény: eftomi (1231)  
eftomi 2009-08-31 10:39:19 | 1231
eftomi képe
Nekem sem tudta megmondani a személyzet a medence hosszt Ráckevétn. Én úgy "mértem le" a medence hosszát, hogy megszámoltam a csempék számát, hozzáadtam némi fugaközt, majd megszoroztam a csempe szélességével. :-)

Előzmény: G.Ildi (1230)  
G.Ildi 2009-08-31 10:26:34 | 1230
G.Ildi képe

Igen, azt olvastam, de én nem a naplóban szeretnék keresni. Valami olyasmire gondoltam, hogy esetleg létezhet egy lista valahol az oldalon a rögzített edzéshelyekről és "használóikról". :) (Igazából azzal is beérném, ha valaki 100%-ig biztos információval szolgálna a Széchenyi úszómedencéjének hosszáról. Google sem tudja, vagy én nem vagyok elég ügyes; a fürdőben meg ahány embert kérdezek, annyiféle a válasz. Na de ez már nagyon off.)
Azért köszönöm a választ. :)



Előzmény: eleven (1227)  
eleven 2009-08-31 10:05:27 | 1229
eleven képe
na arról nem is beszélve, hogy most nézem, Te inkább úszol, mint futsz :) na mindegy, a lényegen nem változtat :)

Előzmény: G.Ildi (1226)  
eleven 2009-08-31 10:03:53 | 1228
eleven képe
hmmm, elég értelmesre sikerült az első mondatom... :)  
eleven 2009-08-31 10:03:11 | 1227
eleven képe

Szia, szerintem pont a minap volt hasonló kérdés, vagy legalábbis nagyon hasonló. A válasz - egyelőre - az, hogy nem lehet sajnos így keresni.

(itt jegyezném meg, hogy szerintem nem vészesen nehéz megoldani, ha kell, szívesen felajánlom html/php/mysql ismereteimet és szabadidőmet hozzá :) )

Szerintem a legegyszerűbb, ha nyitsz egy topicot a fórumban, és futótársakat keresel. Egyébként hol szoktál futni?

 
G.Ildi 2009-08-31 09:49:28 | 1226
G.Ildi képe

Üdv!

A kérdésem: edzéshelyre rá tudok valahogyan keresni? Vagyis van arra mód, hogy kiderítsem, más is edz-e ott ahol én?

 
áki 2009-08-30 23:41:30 | 1225
áki képe
Próbaként megcsináltam megint és újra ezt tapasztaltam. Azért bosszant, mert nem minden adatra emlékszem arról az edzésről, amit először törölt.  
áki 2009-08-30 23:30:44 | 1224
áki képe
Egy korábbi edzésemen módosítottam, majd véletlenül az edzés törlésére nyomtam. Persze a mégsét választottam, majd az edzés mentésére mentem. Az edzésem mégis törlődött :-(  
pen 2009-08-24 13:00:40 | 1223
pen képe
Sajna nincs erre lehetőség. De megkérdezem majd még sepit is erről, hátha neki van ötlete.

Előzmény: pecsenye (1220)  
pen 2009-08-24 12:47:06 | 1222
pen képe
Nem lüke kérés ám, a fejlesztendők között szerepel, sőt, már alig kéne rajta dolgozni, hogy működjön. Nem merem sepi helyett mondani, hogy hamarosan, de talán :o)

Előzmény: pecsenye (1210)  
pen 2009-08-24 12:45:17 | 1221
pen képe
Kicsit megkésve, de rögzítettem az utolsó kért versenyeket is az eseménynaptárban.  
pecsenye 2009-08-23 21:22:16 | 1220
pecsenye képe

Hali Gépház!

 Lenne egy kérdésem: van vmi lehetőség arra, h az edzésnaplómban keressek? pl. kívéncsi lennék, h a velencei-tavat mikor futottam körbe az edzéseim során. Próbálgattam én a tertalom kereséssel, de nem igazán ment

köszi: pecsenye

 
gerdy 2009-08-13 08:21:48 | 1219
gerdy képe
Megoldódott. Én voltam béna... Bocs :)  
gerdy 2009-08-12 20:40:30 | 1218
gerdy képe

Sziasztok.

A legkisebb fiam 2003-ban született, biciklivel rendszeresen elkísér a rövidebb-hosszabb futásaimon. Ma 15 km-t tekert, és menet közben megbeszéltük, hogy megnyitjuk az ő edzésnaplóját is. Úszni most tanul, fut, mint az apjaSmile, csak még nem olyan sokat, szóval miért nem tudok regisztrálni (érvényteleníti a születési év miatt a regisztrációt)?????Surprised

 
felician 2009-08-07 10:56:21 | 1217
felician képe

szia gépház, naptárba való:

aug. 30. KM túra/Csavarker-triatlon, Szeged, Maty-ér

versenykiírás

minitérkép

sprinttérkép

szórólap

 
pen 2009-07-30 13:18:40 | 1215
pen képe

De bizony, úgy kéne neki lenni.. Megtaláltál egy bug-ot, Sepi már tud róla, és szerepel a javítandók között.



Előzmény: felician (1214)  
felician 2009-07-30 09:17:28 | 1214
felician képe

szia gépház

csak egy apróság, hogy azt nem lehetne-e, hogy az inaktív cuccok nem jelennek meg az edzésnél a cucclistában?

köszi.

f

 
pen 2009-07-25 11:53:35 | 1213
pen képe

Gyors bejelentkezés: a Gépház némi kihagyás után ismét netközelben van. Este majd olvasunk, írunk meg ilyenek. Addig is jó sportolást mindenkinek!! :o)

 
ripetti 2009-07-08 10:40:31 | 1212
ripetti képe

Sziasztok Gépházak,

 

Az beleférhet valamikor, hogy új edzés felvitelénél az edzés leírás mező is egy olyan intelligens editor legyen, mint mindenhol máshol? Most már egyedül itt van ez a régi sima textbox. Még az edzés-hozzászólás is nagy editorban történik. Nagyon jó lenne....

Köszi..

 
ripetti 2009-07-08 10:37:31 | 1211
ripetti képe

Szia Sepi,

De frissülni még mindig nem frissül magától. Ezen lehetne javítani?

 Köszi



Előzmény: Pierre (1200)  
pecsenye 2009-07-08 09:00:56 | 1210
pecsenye képe

Hali!

Lehet, h lüke kérés, de mégis felteszem.. Nem lenne lehetőség a későbbi fejlesztésekbe belevenni, h a legfrissebb edzésket szűrni lehessen sportágakra?

Köszi

 
pen 2009-07-04 11:41:02 | 1209
pen képe

Szia Zoncsi!

Idemásolom a GYIK-ből az edzésszakaszok felvitelének leírását - ezen jelenleg nem tervezünk változtatni. Remélem a leírás kicsit egyértelműbbé teszi a használatot.
üdv
Gépház :o)

Hogy tudok edzésszakaszokat rögzíteni?
Bejelentkezve az edzésnaplódban az adott edzés alatt kattints az "Edzésszakaszok szerkesztése" ikonra, majd a megnyíló ablakban kattints a megjelenő első edzészakasz edzéstípusára (ekkor ez a szakasz még a teljes edzést tartalmazza). A megnyíló ablakban add meg az első edzésszakasz adatait, és kattints az "Edzésszakasz mentése" gombra. Eztuán a további edzészakaszokat mindig az "Új edzésszakasz" gombbal nyithatod meg és a fentiek szerint mentheted el. Ha felvitted az összes szakaszt, kattints a "Vissza az edzésnaplóra" gombra. A szakaszokból álló edzéseknél a rendszer automatikusan kiszámolja a szakaszok adataiból adódó összesen értékeket (pl. a futóedzés teljes távját és idejét) és ezek jelennek meg az edzésnaplóban illetve az Edzéslistában. A szakaszok pedig az edzésre kattintva válnak láthatóvá.



Előzmény: zoncsi (1208)  
zoncsi 2009-07-03 13:07:36 | 1208
zoncsi képe

Helló kedves Gépház!

Most kezdtem el használni az edzésnapló, eddig más helyen/formában vezettem. Ami rögtön hiányérzetett keltett bennem az a köridők felvitelének nehézkessége. Mivel nem találtam keresőt a fórumon, nem tudom, körbe lett-e már ez a téma járva, lehet, hogy csak újra felvetem. A bajom:

Először felvettem egy terepet (Margitsziget), megadtam a hosszát. Aztán elkezdtem új edzést bevinni. Megadtam, hogy 2 kör, és vártam, hogy majd új mezők jelennek meg, ahol megadhatom a részidőket. És nem jöttek. Utánaérdeklődtem, mások úgy kerülik meg ezt a problémát (ők is annak élik ezt meg), hogy 1 kört vesznek fel először, elmentik az edzést, majd a naplóban a kisvonalzóval adnak hozzá további szakaszokat.

Ez így elég béna, hogy ilyen körmönfontan kell résztávokat hozzáadni egy edzéshez. Terveztek rajta javítani?

Köszi és további jó munkát!

Zoncsi 

 
Colin 2009-06-26 07:51:41 | 1207
Colin képe
köszönet :)  
pen 2009-06-25 13:10:32 | 1206
pen képe
Felvettem a naptárba, köszi!

Előzmény: Colin (1202)  
eleven 2009-06-25 12:55:27 | 1205
eleven képe

Sziasztok!

Előszöris gratula az oldalhoz, rendkívül hasznos! Nagyon jó dolgok vannak rajta. Szóval csak a finomítások miatt lenne pár dolog.

Az első a napi kalória-szükséglet kalkulátor. Egyrészt nem működik a férfi-nő beállítás szétválasztása, nem veszi figyelembe a nemet (megnéztem a kódot, rossz a feltétel az egyik függvényben). Másrészről szerintem túl alacsonyra veszi az alap energiafelhasználást. Nekem pl. 2200-2400 kcal az irányadó a legtöbb kalkulátor szerint, mindenféle plusz sportolás nélkül. Ha hozzáveszek heti kb. 35 km futást, az napi kb. 500 kcal többlet, vagyis kb. 2800 összesen. Az itteni kalkulátor 2100-at mutat. (ha kiveszem a képletetekből a futás miatti korrekciót, 1700 kcal jön ki, amiben sok dolog nincs benne szerintem) Amennyiben szerintetek mégis jó, akkor át kell értékelnem a saját dolgaimat ehhez igazítva Smile

A másik inkább kérdés jellegű dolog.

A felhasznált kalóriamennyiség nem függ a sebességtől. Úgy gondolom, hogy a gyorsabb tempó energiapazarlóbb mozgás, mint a lassabb. Tehát ugyanazt a távot sétálva és versenytempóban megtéve más eredményt kellene kapni. Vagy tévedek? Borul valahol a "logikám"? Smile

 

Előre is köszi!

 

 

 
KoVerA 2009-06-23 08:24:45 | 1204
KoVerA képe

És igen, működik!!!
Bocs a 'zavarásért'...

(Asszem be kéne ásnom magam a böngészők beállításainak rejtelémeibe... :-/ )



Előzmény: KoVerA (1203)  
KoVerA 2009-06-23 08:21:53 | 1203
KoVerA képe

Köszi a választ (kicsit megkésve, bocs.. Embarassed).

Nekem 2008-as dátummal volt már bent testsúly adatom, elvileg ennek is érvényesnek kéne lennie. Mindenesetre kipróbáltam 2009. 01. 01-el beírni, de így sem számolja.... :( Pedig régebben működött. 

Hm, még egy próbát teszek- hátha ez is a Mozzilla hibája, kipróbálom IEben... 



Előzmény: pen (1178)  
Colin 2009-06-21 09:20:05 | 1202
Colin képe

Sziasztok!

 www.gazlo.eu

Legyetek szívesek felvenni a gázlót az eseménynaptárba, bár az a nap már így elég zsúfolt, de tavaj is sokan voltunk innen. Remélem idén is így lesz :)

 

 
biciklis_bob 2009-06-17 09:58:43 | 1201
biciklis_bob képe
Ha bepipálom az "Edzőpartnert keresek" jelölőnégyzetet, akkor miért nem jegyzi meg a rendszer? Ha újra bemegyek az edzés szerkesztésbe, akkor már nincs benne a pipa.  
Pierre 2009-06-15 09:20:06 | 1200
Pierre képe
sepi 2009-06-15 07:31:43 | 1199
sepi képe
Szia Mozg!

Jelenleg csak futásra, úszásra, illetve bringára tudunk kalóriát számolni. Keresek formulát túrára is, de addig is eltüntetem a linket legalább.


Előzmény: Mozg (1197)  
sepi 2009-06-15 07:28:27 | 1198
sepi képe

Sziasztok!

Klub chat szétesés javítva.

sepi



Előzmény: Sipi (1195)  
Mozg 2009-06-14 22:57:03 | 1197
Mozg képe

Kedves Sepi!

A Mátra 115 adatainak felvitelénél a kalóriát nem számolta ki, hiába kattintottam rá.

Ilyen idő és távolságnál már nem számol?

 
pen 2009-06-12 19:12:47 | 1196
pen képe
Sepi meg fogja nézni a hétvégén. Köszi, hogy szóltatok.

Előzmény: Pierre (1194)