Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 59 771 882 km-t sportoltatok

Online Edzésnapló Gépház

Létrehozta: sepi  |  2006-11-16 21:51:33-kor

Ebbe a topicba lehet írni, minden az Online Edzésnaplóval kapcsolatos észrevételt, kérést, kérdést, örömöt, bánatot, amire megpróbálunk gyorsan és okosan (no ezt azért nem ígérjükSmile) válaszolni is.

Üdv,

Gépház:-)

teadrop 2011-04-26 16:49:53 | 1845
teadrop képe

szia!

az a gondom, h mobilról nem tudok üzenetet írni, ill. válaszolni az oldalon, nem "enged be" a szövegdobozba, ahova gépelni kéne. uez a helyzet az edzés rögzítésénél, szöveges leírást nem tudok bevinni, minden más-a legördülő menük-működik.

én csinálok vmit rosszul, vagy ez ilyen?

köszi

 
Sánta Majom 2011-04-22 07:49:03 | 1844
Sánta Majom képe

Szia Sepi!

Tudnál csinálni a blogbejegyzésekre és/vagy a blogüzikre is RSS feed-et? Tudom, hogy az RSS általában csökkenti a page hitek számát, de szerintem sokan örülnénk neki Nevetés

 
Ms.Kate 2011-04-20 19:27:50 | 1843
Ms.Kate képe

Szia Sepi,

Mac gépem van Safari böngészővel. Nem tudom mi lehet a bibi de nem tudok edzést rögzíteni. Mindenféle - gondolom  vmilyen program nyelv - kriksz kraksz ugrik be az oldalra ha a rákattintok h új edzés...

 
RemAti 2011-04-04 20:31:01 | 1842
RemAti képe

Szia Sepi,

Ha az UB reklám képre kattintok akkor az url a következő lesz https://edzesonline.hu/edzes/ultrabalaton.hu

 

 
monique 2011-03-31 16:42:58 | 1841
monique képe

ha már belépésről van szó, utóbbi pár napban 2x kell belépnem mire felfogja az oldal h be vagyok lépve. :) (IE8)

 
azazello 2011-03-31 10:51:20 | 1840
azazello képe

Sziasztok, 

Meg lehet oldani valahogy Chrome alatt, hogy az embert automatikusan beléptesse az oldal? A jelszavamat ugyan megjegyeztetem vele  (autofill), de még így is két-három klikk, mire belépek - minden alkalommal, amikor újraindítom a böngészőt. 

Köszönöm,

az

 
kockabond 2011-03-28 10:42:49 | 1839
kockabond képe

NEM TUDOM RÖGZÍTENI AZ EDZÉS ADATAIMAT!

 
sepi 2011-03-24 05:44:28 | 1838
sepi képe

Sziasztok!

Sajnos tudom, hogy nem megy a tartalom keresés. Mióta új szerverre mentünk és megváltozott az IP címünk nem ad találatot a google. Nyomozom, hogy mi lehet a baja, írtam googlenak is, meg elkezdtem előkészíteni egy saját keresőmotort is.
Kis türelmetek.

sepi

 
zenoka 2011-03-23 12:52:38 | 1837
zenoka képe

firefox alatt sem megy
tuti hogy azt a castingolos sracot a bannerba minden fole akartatok tenni mert eleg csunyacska lett igy az oldal teteje?

 
Bozót 2011-03-23 10:48:11 | 1836
Bozót képe

Megerősítem. Nálam sem megy Chrome alatt. (mást még nem próbáltam)



Előzmény: azazello (1835)  
azazello 2011-03-23 10:33:44 | 1835
azazello képe

Dír Gépház!

Vajh' csak nálam nem működik a tartalomkeresés? Chrome-on (legújabb verzió). Vagy összevesztetek a Google-lal? Nekem a legtriviálisabb keresőszóra sem ad ki semmit. 

Köszönke, 

az

 
stirma 2011-03-18 16:06:50 | 1834
stirma képe

OK. Köszi! 



Előzmény: sepi (1827)  
Sneci-ke 2011-03-16 22:04:54 | 1833
Sneci-ke képe

Sziasztok! Megoldható lenne, hogy az edzés és verseny mellé egy harmadik kategóriát is felvegyetek, pl. esemény/rendezvény, hogy a "nem verseny, de több mint normál edzés" típusú dolgokat is fel lehessen vinni? (pl. Velence tókerülő futás). Köszi.

 
kockabond 2011-03-16 14:08:37 | 1832
kockabond képe

Le szerettem vólna cserélni a képet. Kitörőltem a régit, az újat viszont nem tudom feltölteni. gondoltam túl nagy a méret, lekicsinyítettem (387 KB-ra) mégsem tölti fel. Miért????

 
sepi 2011-03-13 07:26:06 | 1831
sepi képe

Régebben már írtam, hogy az új edzésrögzítés ezt tudja. Kis türelmet még, hamarosan ki lesz adva tesztre.



Előzmény: potther (1826)  
sepi 2011-03-13 07:25:11 | 1830
sepi képe

Egy blog jellemzője, hogy azt írnak bele, amit akarnak. (nyilván, ha törvénysértő, akkor kimoderáljuk)

Ne szóljatok hozzá és akkor gyorsan elsüllyed.

A második blog már teljesen öncélú, ha így folytatja, felszólítjuk a változtatásra.



Előzmény: Hauanita (1825)  
sepi 2011-03-13 07:22:34 | 1829
sepi képe

Felvettem a listára :-) Nem mondok határidőt, mert sosem tudom tartani.:-)



Előzmény: zoncsi (1823)  
sepi 2011-03-13 07:15:29 | 1828
sepi képe

Ilyen hamarosan lesz.



Előzmény: oroby (1822)  
sepi 2011-03-13 07:14:39 | 1827
sepi képe

Facebookos megosztást szándékosan vettem le, mert sokáig lassú volt a facebook és alig akart letöltődni. Lehet visszarakom újra, hátha javult.



Előzmény: stirma (1820)  
potther 2011-03-12 11:20:31 | 1826
potther képe

Sziasztok!

Meg lehetne vhogy oldani, hogy az edzés felvitelénél egyből be lehessen állítani a használt cuccokat és ne kelljen visszamenni még a felvitel után?

 
Hauanita 2011-03-08 20:07:12 | 1825
Hauanita képe

Engem jobban zavarnak viszont a reklámcélú blogok, amikből a héten hirtelen kettő is előkerült.
Tomikaga blogján kisebb vihar is volt, érdekes módon Puszedli blogját még senki nem reagálta le, pedig effektív csak egy-egy közmondást tartalmaz, címében azonban Fitness shop található. Nem lehetne itt is az iwiw-es spamekhez hasonlóan valami "Jelentem" gombot beiktatni? 
Tudom, hogy ez nem az a hely, ahonnan kitúrjuk a másikat, de az is bosszantó, amikor ezzel egyesek visszaélnek.

 
zenoka 2011-03-07 14:33:10 | 1824
zenoka képe

balra a statisztikaknal van egy ilyen
Edzések exportálása - Excel formátumba tudod kiexportálni akár az összes edzésedet egyszerre.

noh ott kapsz egy xls file-t es abba benne van minden adatok mar csak a fantaziadra van bizva hogy hogyan osszesitesz benne meg ilyenek:)
asszem ez eddig a legjarhatobb ut.



Előzmény: zoncsi (1823)  
zoncsi 2011-03-07 14:15:57 | 1823
zoncsi képe

Asszem, kimaradtam a szaknévsorból. :(

Erre a kérdésre várom a választ:

"Az edzésadatoknál lehetséges szintkülönbséget megadni, ami nagyon remek! (Igazából a szintemelkedést szoktuk naplózni, de az már mellékes.) Lehetséges-e erről az adatról statisztikát kérni valahogy? Éves, havi összszint érdekelne."

 
oroby 2011-03-04 18:27:21 | 1822
oroby képe

Meg lehetne azt oldani, hogy amikor az edzésnaplóban a részletes leírást nézem és végeztem, de meg szeretném nézni a következőt akkor ne kelljen újra kilépni az edzésnapló naptár nézetébe, hanem lenne gomb(link) a következő és az előző edzésbejegyzéshez? 

 
miki 2011-03-03 12:56:51 | 1821
miki képe

Így belegondolva, nem az volt a problémám, hogy ott volt egy reklám. Inkább a tartalma verte ki a biztit, egy olyan cég, aminek semmi köze a sporthoz, reklámoz egy olyan terméket, aminek szintén semmi köze, és ehhez a futás népszerűségét akarja megcsapolni, kihasználni. Végső soron lejárat valamit, ami nem az övé, amit nem ő épített fel, amiért nem fizetett. Ezt etikátlannak találom. Ehhez még hozzájött az idegesítő flash.



Előzmény: sepi (1812)  
stirma 2011-03-03 12:42:59 | 1820
stirma képe

Kedves Pen és Sepi,

nem lehetne a fészbukkos és iwiwes lájkolás és lazázás mellett egyszerűen csak megosztani? Vagy lehet, csak nem tudom, hogyan?

 
monique 2011-03-02 23:34:24 | 1819
monique képe

én inkább maradnék a reklámoknál mint h fizetős legyen itt vmi.... már immunissá váltam időközben az edzéseknél levő reklámra :) tkp még egész jópofa is, 1x végignéztem (a vicc h nem az edzésnaplónál néztem végig) :P

 
Mozg 2011-03-02 20:37:56 | 1818
Mozg képe

Engem nem zavar a jobb oldali reklám sáv. Sőt néha megnézem. Például vettem vitamint a Shop Buildernél.

 
sepi 2011-03-01 05:58:47 | 1817
sepi képe

Shrek tudom és köszönöm, de ehhez teljesen nonprofit formába kell átmenni (kevert működés nem megy).

Vagy ki kell találni egy terméket, amiért lehet fizetni,de mint írtam mi nem ezt az utat járjuk.Mondjuk lesz egy játékunk, ahol lehet majd fizetni bónuszokért, de ezt is csak az fb-n, iwiwen fogjuk nyomni.



Előzmény: Shrek (1815)  
sepi 2011-03-01 05:54:38 | 1816
sepi képe

Reklamálás valahol jogos is, csak nem mindenen tudunk változtatni



Előzmény: RunKa (1813)  
Shrek 2011-02-28 21:53:26 | 1815
Shrek képe

Sepi, újra felajánlom: ha nyittok egy számlát, én hajlandó vagyok az oldal működését adománnyal támogatni. Nekem attól sokkal többet ér ...



Előzmény: sepi (1812)  
pecsenye 2011-02-28 21:35:33 | 1814
pecsenye képe

vazeeeee.. nem ezt mondtam én is? :D:D:D:D:D



Előzmény: RunKa (1813)  
RunKa 2011-02-28 18:32:32 | 1813
RunKa képe

Értem, én is reklamáltam:) Köszönöm az érthető választ.



Előzmény: sepi (1812)  
sepi 2011-02-28 17:57:58 | 1812
sepi képe

Egy picit írnék az online reklámpiacról, vagyis annak Magyarországi helyzetéről, mert látom van érdeklődés.
Röviden összefoglalva: itthon az online reklámpiac = banner. Sőt, minél nagyobb banner.
Ezzel van néhány probléma. Pl nehezebben elhelyezhető, nem fér ki egy jobb hasábba, mint itt oldalt, ezért a tartalom közé kell elhelyezni. Megjelenés alapon csak ilyen típusú hirdetés helyezhető el. A "nyugat" természetesen sokkal előrébb jár már sok szempontból. Pl nem preferálják a mozgó flash bannereket, mert azok nem illeszkednek az oldal designjába. Vagy létezik hatékony szponzoráció, vagy használható micropayment rendszer.

Persze van itthon is átkattintás alapú hirdetési lehetőség (etarget pl, vagy a google adsense), csak az a baj, hogy ezzel a hirdetők visszaélnek rendesen. Ez alatt azt értem, hogy olyan hirdetéseket raknak átkattintás alapúvá, amire senki nem kattint rá, mert nem arra ösztönöz. (pl. "megérkezett az Új Samsung TV" hirdetésre senki sem kattint, de a" most -100.000 az új Samsunk TV-re" sokan. Így ők minimális költségért jelenítenek meg olyan tartalmakat oldalakon, amire senki sem kattint, de nekik jó, hogy látszódnak.

Másik dolog, hogy a megrendelő diktál. (főleg ilyen méretű oldalnál mint, az Edzésonline, ami nem egy origo, vagy index) Ha a hirdető valamilyen hirdetési helyet értékesnek talál, akkor azt kéri. (ilyen szempontból nálunk az edzésnapló rész nagyon értékes, még a szerkesztés is, mivel ezt használja a legértékesebb célközönségünk)

Harmadik fontos dolog, hogy nem ebből élünk, de fent kell tartani az oldalt, amit mi a fizetésünkből és a szabadidőnkből teszünk meg. Ha az elmúlt 5 évben belefektetett minden munkát forintosítani szeretnénk, akkor igencsak több 10M Ft-ot kellene még termelni, ami eltart még egy ideig.:-)

Persze mondhatjuk, hogy menjünk át teljesen alapítványi, nonprofit formára, de az alapítvány kb az első évben csődölne be. Mert tegyétek a szivetekre a kezeteket, és mondjátok meg, hogy ki mennyivel támogatna egy ilyen alapítványt, mondjuk a beteg gyerekek ellenében. Nem is működik ilyen formában egy sportoldal sem, sőt külföldön a nagyobbak már a statisztikákért, vagy blogolásért is pénzt kérnek. Nekünk az a célunk, hogy a felhasználóink mindent ingyen kapjanak, ezért cserébe, csak azt kérjük, hogy nézzék a hirdetéseket. Szerintem ez egy jobb modell.

Ha kérdeztek még válaszolok szívesen :-)

 
sepi 2011-02-28 17:21:21 | 1811
sepi képe

Megnézem. Szerencsére pár 10.000 km csak a terv, úgyhogy nagyságában nem változik az összes. Tervezünk napi számlálót is, mert már jó sokat sportoltok :-)



Előzmény: kkoos (1807)  
sepi 2011-02-28 17:19:11 | 1810
sepi képe

Ilyen természetesen lesz, sőt sokkal több fajta is. Kedvenc topikokhoz hozzászólásról, cikkhez hozzászólásról, blogokról. Sőt lesz képek hozzászólás is, ott is hasonló logika. A beállítások oldalt már 6 fülre szedtem szét, egy csak az értesítésekről szól. Hamarosan liveolódik.



Előzmény: monique (1809)  
monique 2011-02-25 21:29:59 | 1809
monique képe

ennek én is örülnék :)



Előzmény: korte (1808)  
korte 2011-02-25 20:04:05 | 1808
korte képe

Nem tudom hogy volt-e szó hasonlóról, de jó lenne ha e-mail értesítést lehetne beállítani, ha hozzászólás érkezik egy olyan edzéshez, amihez hozzászóltam.

 
kkoos 2011-02-25 15:14:52 | 1807
kkoos képe

Hello,

gondolom masik is ugy vannak mint en, hogy nagyon szeretnem gyujteni a kilometereket, eppen ezert lehetseges lenne hogy a "Már x km-t sportoltatok" csak a tenylegesen megtett kilometereket irja ki (most a tervekkel egyutt szamolja) ?

 
RunKa 2011-02-23 22:51:05 | 1806
RunKa képe

én nem szeretném kibírni, nagyon zavar.



Előzmény: monique (1804)  
monique 2011-02-23 22:31:54 | 1805
monique képe

veszek=veszem



Előzmény: monique (1804)  
monique 2011-02-23 22:31:37 | 1804
monique képe

ja, engem is baromira zavar. pedig amúgy máshol észre se veszek a reklámokat :D de kibírom ha muszáj:P majd erre is immunis leszek előbb-utóbb :P



Előzmény: miki (1802)  
RunKa 2011-02-23 22:23:47 | 1803
RunKa képe

engem sem zavar a reklám, értem én hogy meg kell élni, de ne az edzésnaplómban legyen, mert azt a sportbarátaim az ÉN edzésem miatt olvassák, szerintem a reklámnak nem abban a helye :((

nagyon meglepődtem...



Előzmény: miki (1802)  
miki 2011-02-23 21:41:40 | 1802
miki képe

Csatlakoznék run-ka hozzászólásához. OK, hogy szükségetek van a reklámra, de a privát edzésnaplómban nagyon zavar. Különösen ez a futópárbaj, amiben olyan mondanivalót érzek, ami ELŐL menekülök a sporthoz.



Előzmény: RunKa (1799)  
pecsenye 2011-02-23 21:34:42 | 1801
pecsenye képe

Valamiből fenn kell tartani az oldalt:) ne gondold, h Pen-ék mosolyért teszik oda:) Barátkozz meg vele. Nemsokára itt a Vivicita:D:D



Előzmény: RunKa (1799)  
pecsenye 2011-02-23 21:33:36 | 1800
pecsenye képe

próbáld ki az üzenőfalon. nekem nem sikerült. minden máshol, igen. ha a html kódot beillesztem és frissítem nem jelenik meg a hozzászólásban,. picasaweb-es képeknél megy, videóknál nem



Előzmény: Bozót (1798)  
RunKa 2011-02-23 20:32:55 | 1799
RunKa képe

Drága Pen :) Muszáj a reklámnak az edzésemnél/edzésnél lennie ?

 
Bozót 2011-02-23 19:14:29 | 1798
Bozót képe

Eddig is lehetett! HTML  forrás szerkesztése->beilleszted a kódot és kész. Vagy nem erre gondoltál? 



Előzmény: pecsenye (1794)  
lilla 2011-02-23 17:59:29 | 1797
lilla képe

na izé, kitöröltem a cache-t, vagy mindegy, szóval az a lényeg, már én is látom az új magamat:) :P

 
lilla 2011-02-23 13:58:38 | 1796
lilla képe

ja, nyomom a módosítás gombot is ám. :)