Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 59 798 529 km-t sportoltatok

Online Edzésnapló Gépház

Létrehozta: sepi  |  2006-11-16 21:51:33-kor

Ebbe a topicba lehet írni, minden az Online Edzésnaplóval kapcsolatos észrevételt, kérést, kérdést, örömöt, bánatot, amire megpróbálunk gyorsan és okosan (no ezt azért nem ígérjükSmile) válaszolni is.

Üdv,

Gépház:-)

Pierre 2010-06-01 08:45:53 | 1445
Pierre képe

Az edzéseknél van egy kis probléma a pulzustartomány adatokkal, éspedig: mindenkinél a saját adatai alapján számolt intenzitást írja ki (akkor is, ha éppen másnak az edzését nézi: vagyis %-ban az szerepel ott, hogy az a pulzus neki hány 100%-os terhelés lenne!), ez nagyon zavaró. Az meg különösen, hogy eddig nem jöttem rá erre, így évekig egy félrevezető adatot is néztem. :) :S (Néha fura volt, de mindig olyasmit gondoltam, ha mondjuk gyanúsan alacsony %-ot láttam kiírva valakinél, hogy biztos magas az ébredési pulzusa...)

 
Bozót 2010-05-17 14:19:11 | 1444
Bozót képe

Köszi a gyors reagálást!



Előzmény: sepi (1443)  
sepi 2010-05-17 08:47:20 | 1443
sepi képe

Vettem a Blog kritikákat. Átnézem és csiszolok rajta. Van mit.

Sepi

 
monique 2010-05-17 02:01:00 | 1442
monique képe

oké h jó helyre visz a komment szövegére kattintás, de csak amíg kint van a főoldalon! :( és ott csak a legutolsó pár van kint...... én rá szoktam menni arra a linkre, hogy "még több blogüzenet", na és ott már nem lehet kattintani a komment szövegére. legalábbis nálam. és ez a szívás :)



Előzmény: Bozót (1440)  
Bozót 2010-05-16 23:31:30 | 1441
Bozót képe

Ja, még valami! Sepi, régebben ígérted, hogy megoldod, hogy a bloglistánál az egyes bejegyzések címei (is)  legyenek láthatóak és ne csak a blog "főcíme". Szerintem sokkal érdekesebb és követhetőbb lenne, mint így...

 
Bozót 2010-05-16 23:26:54 | 1440
Bozót képe

Monerd, ha magára a komment szövegére kattintasz, az jó helyre visz! ÉPn az email értesítővel nem vagyok kibékülve, mert az csak annyit mond,h XY hozzászólt a blogodhoz és ha több hozzászólás van egy embertől (akár több külön bejegyzéshez) akkor sincs új link csak üres mail :(



Előzmény: monique (1439)  
monique 2010-05-16 22:07:01 | 1439
monique képe

bugreport: kellemesebb lenne, ha a "még több blogüzenetek" részben lenne közvetlen link az adott blogbejegyzésre amibe kommenteltek. legalábbis jelenleg csak olyat találok, ami a teljes blogra mutat, az meg a blog végére visz.. (régi bejegyzéshez új komment esetén így nem egyszerű megkeresni a bejegyzést)

 
Kopi Zoli 2010-05-11 20:52:44 | 1438
Kopi Zoli képe

Sepi!

Kérlek vedd fel a cuccok közé a Deuter márkát.

Köszi

 
pecsenye 2010-05-08 18:29:27 | 1437
pecsenye képe

cache ürítés megvolt.. utána működött, de rövid idő múlva megint előjött. nem probléma, ha chroem alatt nem megy, majd ff. Ez legyen a legnagyobb gondunk:) Köszi a gyors segítséget.



Előzmény: sepi (1436)  
sepi 2010-05-08 17:36:38 | 1436
sepi képe

Igen a cache ürítés segíthet. A hétvégén lecserélem a jqueryt a legújabbra, remélem megoldja a parát. Az új edzésrögzítőoldalon pedig minden újra van írva, szerintem nem lesz ilyen hiba, nekem legalábbis nem jött elő ie/ff/opera/chrome alatt.



Előzmény: miki (1435)  
miki 2010-05-08 16:30:56 | 1435
miki képe

Safarival is előfordul. IE-vel eddig még nem.

 
Bozót 2010-05-08 16:17:39 | 1434
Bozót képe

Pecsenye, próbáltál cache-t üríteni?  Nekem állandó ez a probléma, de Sepi a Chrome böngészőt hibáztatja érte, mással működnie kéne.



Előzmény: pecsenye (1433)  
pecsenye 2010-05-08 14:21:46 | 1433
pecsenye képe

Hali!

Ezt egyre többször kapom új edzés felvitelnél:

g = 'Ebből Aszfalt'; var percent1 = 100; var sdist1 = pdist /100 * percent1; sdist1 = Math.round(sdist1*1000)/1000; surfstring = surfstring + ': ' + sdist1 + ' km'; var percent2 = 0; var sdist2 = pdist /100 * percent2; sdist2 = Math.round(sdist2*1000)/1000; surfstring = surfstring + ' és Aszfalt: ' + sdist2 + ' km'; document.getElementById('surface').innerHTML = surfstring; } if (selbox.value == '9027') { var tdist = 17.3; var pdist = cir.value*tdist; pdist = Math.round(pdist*1000)/1000; dist.value = pdist; document.getElementById('surface').innerHTML = ''; } if (selbox.value == '3663') { var tdist = 12.5; var pdist = cir.value*tdist; pdist = Math.round(pdist*1000)/1000; dist.value = pdist; var surfstring = 'Ebből Aszfalt'; var percent1 = 100; var sdist1 = pdist /100 * percent1; sdist1 = Math.round(sdist1*1000)/1000; surfstring = surfstring + ': ' + sdist1 + ' km'; document.getElementById('surface').innerHTML = surfstring; } document.getElementById("hidesurf").style.display = 'block'; document.getElementById("hidecircle").style.display = 'block'; cir.focus(); } else { document.getElementById("hidecircle").style.display = 'none'; document.getElementById("hidesurf").style.display = 'none'; } } $(function() { $.datepicker.setDefaults($.extend({showMonthAfterYear: true}, $.datepicker.regional[''])); $('#date').datepicker({ defaultDate: $.datepicker.parseDate('yy-mm-dd', '2010-05-07')}); $('#date').datepicker('option', $.extend({showMonthAfterYear: true}, $.datepicker.regional['hu'])); });

Így nem is tudom rendesen kitölteni

Üdv pecsenye

 
Sipi 2010-04-25 19:13:03 | 1432
Sipi képe

sepi !
Bocs a zargatásért ,de ezt a terv-jövő idő dolgot nem lehetne átformázni valahogy ,amiről múltkor volt szó......
Nagyon zavaró ,hogy nézem XY. naplóját ,már volt a verseny...(többen hozzá is szólnak) ,aztán kiderül ,hogy csak "TERV" az esemény....:(( 


Talán csak nagyobbra ,jobban láthatóra kéne szerkeszteni a - TERV - formátumot ! ?

köszi !



Előzmény: sepi (1421)  
Hauanita 2010-04-25 12:45:47 | 1431
Hauanita képe

Hahó!!

Most az edzésleírást lehet formázni, vagy nem? Mert feljön ez a formázós eszköztár, és kivételesen meg is próbáltam volna használni (konkrétan a betűáthúzást), de aztán mikor megjelenítem sem látszik, és ha módosítani akarom az edzést,. akkor is olyan, mintha nem formáztam volna. Chrome-ban böngészek továbbra is.

(A múltkori hibám azóta se jött elő :O)

 
sepi 2010-04-01 06:56:16 | 1430
sepi képe

Szia tsoma!

 

Én hibáztam. Javítottam.

Üdv,

sepi



Előzmény: tsoma (1429)  
tsoma 2010-03-31 20:34:13 | 1429
tsoma képe

A Kalkulátorok közül előszeretettel használom az életkori tényezőst.

Sajnos nekem per pill nem ugrik be az ablak..... :(

Sem explorerben, sem mozillában, sem googlechromban...

Tudtok segiteni, hol hibádzom...?!

Köszi.

 
pen 2010-03-19 12:36:57 | 1428
pen képe

Felvettem a naptárba, köszi.



Előzmény: Bozót (1426)  
HarcsaBarna 2010-03-18 15:45:03 | 1427
HarcsaBarna képe

én szeretnék gitározós és horgászós ikonokat !!Ártatlan

 
Bozót 2010-03-13 23:32:37 | 1426
Bozót képe

Eseménynaptárba javaslom: 

Április 3. Mackó 25 túra Tápiószecső-Mende

Futókra számítanak! Kellemesen dombocskás útvonal, barátságos kis esemény Budapesthez közel, volánbusszal, vonattal, autóval(31-es főút) rajt és cél könnyen megközelíthető.

Az esemény hasznos információi: Időpont: 2010. április 3. (szombat) Rajt helyszíne: Tápiószecső, Gr. Széchenyi I. Ált. I. (Szent István u. 9.) Rajt időpontja: 6:30 – 8:30 óra között. Nevezési díj: 500 Ft Cél: Mende, vasútállomás Szintidő: 7 óra Tervezett útvonal: Tápiószecső–Tápióság-Úri halastó– Felsőfarkasd - Billei erdő - Mende Táv: 26 km (térképen mérve) Díjazás: Emléklap, kitűző A túra ajánlott mindenkinek, aki szereti a természetet és kipróbálná állóképességét. A gyakorlott túrázók és a futók is kiváló lehetőséget találnak egy jó átmozgatásra. Akik futva kívánják teljesíteni a távot, azoktól a szervezők 8:00 – 8:30 óra közötti indulást kérnek. Információ: Hartmann Ferenc (06-30-377-64-10) www.teafa.hu

 
RemAti 2010-03-10 13:28:17 | 1425
RemAti képe

Köszönöm.



Előzmény: pen (1424)  
pen 2010-03-10 12:21:42 | 1424
pen képe

Megtörtént.



Előzmény: RemAti (1418)  
sepi 2010-03-10 08:02:12 | 1423
sepi képe

Én ezt a funkciót toplistának hívom és előkelő helyen áll a fejlesztési listán.
2 téma van előtte, az egyik nagyon hamar ki lesz rakva :-)



Előzmény: Kopi Zoli (1415)  
sepi 2010-03-10 07:59:32 | 1422
sepi képe

Hamarosan feladva elveimet állítható lesz, hogy sportáganként mi lesz opcionális, mi kötelező és mi az ami nem is jelenik meg.



Előzmény: Irma (1416)  
sepi 2010-03-10 07:58:01 | 1421
sepi képe

De lehet, megoldom.



Előzmény: Sipi (1417)  
sepi 2010-03-10 07:53:27 | 1420
sepi képe

mindenholottvagyok, teadrop: a Camelbak és Aqua Sphere márkákat felvettem,

 
sepi 2010-03-10 07:47:48 | 1419
sepi képe

Chrome: Sajnos Tinymce - Jquery chrome probléma van. Próbálom megoldani, de nem egyszerű, ráadásul egy következő frissítés elronthatja. Jelzem a supportnak is.

 
RemAti 2010-03-09 22:02:09 | 1418
RemAti képe

Szia Pen és Sepi!

Gödöllőn(Máriabesnyőn) lesz egy terep félmaraton(mini-maraton, terep kerékpárverseny és egyéb rendezvény.). Az eseménynaptárba feltudnánk vinni a kapcsolodó információkkal együtt? 

köszönöm

RemAti

 
Sipi 2010-03-06 23:30:24 | 1417
Sipi képe

Sepi! Az edzés terveknél nem lehetne a múlt időtHatározatlan megszüntetni ? ( pl: XY sporttárs "futott...." ,de közben az esemény csak később lesz..... ) Ha nem edzésnaplóból nézem ,hanem hozzászólások listájából ,akkor nem derül ki (hacsak nem nézem az adott dátumot ),hogy az JÖVŐ IDŐ !  

 
Irma 2010-03-06 13:29:33 | 1416
Irma képe

Hali!

 

Amikor a több órás síelést szeretném menteni edzésként, akkor kéri a kilométerszámot is. Nem lehetne ezt kiiktatni, ki az a csodabogár, aki a síelését kilométerben méri???

 

Üdv!

 
Kopi Zoli 2010-03-06 12:16:00 | 1415
Kopi Zoli képe

Sepi!

Egy kérés és egy felvetés.

A cuccok közé kérlek vedd fel a Camelbak márkát.

A felvetésem (bár lehet hogy már felvetette más, vagy van más megoldás):
az edzés adataim között nem lehetne feltenni egy új fület PB -knek.
Itt aztán mindenki felvihetné, hogy milyen sportban milyen távon mi az aktuális PB-je az embernek. Jó lenne ha ez publikus infó lenne, így könnyebb edzéstársat is választani.

Üdv,
Mindenholottvagyok

 
Shrek 2010-03-04 14:10:52 | 1414
Shrek képe

Malackának mostanában nincsen semmi dolga?

 
teadrop 2010-03-01 20:00:09 | 1413
teadrop képe

sepi!

az edzéscuccoknál a márkák közé fel lehetne venni az Aqua Sphere márkát? az új úszószemcsim márkája ez és olyan szépÁrtatlan(és jó isKirály)hogy mindenképp szeretném az edzéscuccaim közéNevetés

köszönöm!

 
Bozót 2010-03-01 00:12:57 | 1412
Bozót képe

Ezzel szívok szintén Chrome-mal, de már régóta....



Előzmény: Hauanita (1408)  
Hauanita 2010-02-28 19:33:44 | 1411
Hauanita képe

Hahaha :-DDD



Előzmény: Amatőr (1409)  
Kopi Zoli 2010-02-28 19:05:52 | 1410
Kopi Zoli képe

Szerintem Aerobik alatt hozz létre egy új edzés típust.



Előzmény: Sneci-ke (1407)  
Amatőr 2010-02-28 16:36:52 | 1409
Amatőr képe

Hauanita: a megoldás (mint nálam), hogy nem írsz be semmi edzést, és nulla probléma!! Vigyor

 
Hauanita 2010-02-28 15:39:37 | 1408
Hauanita képe

Hahó, Gépház!

Az normális, hogy az elmúlt pár hétben, ha beírok egy edzést, akkor (bár beveszi szépen), de megjelenik hozzá a lap tetején párszáz sornyi kódszerű cucc?? Nem túl esztétikus, de persze lehet mellette élni. Csak idegesít. Mert korábban nem volt. Chrome-ot használok böngészőnek, de már bőven régebben, nem csak az elmúlt pár hétben.

 
Sneci-ke 2010-02-27 17:58:59 | 1407
Sneci-ke képe

Sziasztok!

Ma kipróbáltam elliptikus trénert - egész jó volt.

Ezt hogyan kategorizálnátok? Egyéb? Aerobik?

Köszi

 

 
Amatőr 2010-02-27 16:20:50 | 1406
Amatőr képe

két lap=kék színű :)

 
Amatőr 2010-02-27 16:20:17 | 1405
Amatőr képe

Bocs, ha már volt, de mi az a kis ábrácska - a saját blogra kattintva látható, a frissebb bejegyzéseknél (két egymáson lévő két lapocska)?

 
monique 2010-02-24 16:21:06 | 1404
monique képe

ahogy írtam, bárhol előfordulhat, ahol hozzá lehet szólni:
- blogkomment
- fórumhozzászólás
- edzéshozzászólás
- privát üzenet küldésekor

általában csak gépelek, copypaste is volt már. már ma is volt h nem vette be vmelyik edzésnél a hozzászólásom.



Előzmény: sepi (1401)  
MungDaal 2010-02-24 15:33:52 | 1403
MungDaal képe

Ennyi, itt a vége!

Tökéletes lenne ... :)



Előzmény: sepi (1396)  
Bozót 2010-02-24 11:54:50 | 1402
Bozót képe

Nem túl lényeges kívánság (vszleg nagyon ráérek Kacsintás )

Edzés felvitelénél lehetne kérni, hogy az időjárási feltételeknél a sötétség - eső/köd/hó ne zárják ki egymást?

 
sepi 2010-02-24 06:18:57 | 1401
sepi képe

Még pár kérdés: Csak blognál van, vagy máshol is? Szoktál copy-paste-el tartalmat beszúrni, vagy csak gépelsz?



Előzmény: monique (1399)  
sepi 2010-02-24 06:17:41 | 1400
sepi képe

Nagyon furcsa, mert nekem sosem csinálja. Kidebuggolom.



Előzmény: monique (1399)  
monique 2010-02-23 19:03:38 | 1399
monique képe

na, gyorsan írok. ezen a gépen (még mindig nem otthon) firefox van csak, így azt használom most.

és előbb nem vett be egy kommentet bloghoz. 3.5.8-as firefox. van egy érzésem h ez böngészőfüggetlen hiba

 
Bozót 2010-02-23 18:42:56 | 1398
Bozót képe

A preview jó ötlet és a törlési lehetőség is! Sztem nem zavaró, ha ott lenne, hogy a szerző törölte  a bejegyzést vagy ilyesmi....



Előzmény: sepi (1396)  
monique 2010-02-23 18:04:02 | 1397
monique képe

opera 9.6 valamennyi, vagy ilyesmi, most nem otthonról írok, majd este megnézem.

az nem fontos h IE-ben is működjön, mert azt csak néha/kínomban próbálgattam, és abból csak ősrégi 6-os van a gépemen. :)



Előzmény: sepi (1393)  
sepi 2010-02-23 16:58:41 | 1396
sepi képe

Tudom, hogy nem erre gondoltatok, de nekem erre kell :-) Még esetleg egy preview gomb lenne jó, amiben meg lehetne nézni, amit írtál.



Előzmény: pecsenye (1395)