Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 59 799 375 km-t sportoltatok

Online Edzésnapló Gépház

Létrehozta: sepi  |  2006-11-16 21:51:33-kor

Ebbe a topicba lehet írni, minden az Online Edzésnaplóval kapcsolatos észrevételt, kérést, kérdést, örömöt, bánatot, amire megpróbálunk gyorsan és okosan (no ezt azért nem ígérjükSmile) válaszolni is.

Üdv,

Gépház:-)

pecsenye 2010-02-23 16:16:46 | 1395
pecsenye képe

sztem mi nem erre gondultunk. Pl::)

MungDaal:  ír edzleírást, üzifalra, fórumba,etc

Pecsenye: megjegyzést ír: remek vlot a dzésed

elküldom a megjegyzést, utána veszem észre, h elgépeltem dolgokat. és azt szeretném kijavítani.

De ha nem, hát nem:):)



Előzmény: sepi (1394)  
sepi 2010-02-23 15:44:39 | 1394
sepi képe

Pecsenye, MungDaal,

az utólagos módosítás nem jó ötlet. Több okból sem. Teljesen át lehet írni vele a szövegkörnyezetet egy üzenőfalon. Pl

A: Szia! Szeretsz sportolni?
B: Válasz A-nak: Igen

majd átírás után
A: Szia! Szeretsz cigizni?
B: Válasz A-nak: Igen

Nem véletlen, hogy nem nagyon alkalmazzák ezt sehol. Maximum a törlést tudom elképzelni, de azt is csak úgy, mintha kimoderálná magát. Tehát látszik, hogy van egy moderált bejegyzés.



Előzmény: pecsenye (1389)  
sepi 2010-02-23 15:40:00 | 1393
sepi képe

IE melyik verziója? Operát kipróbálom.



Előzmény: monique (1391)  
sepi 2010-02-23 15:39:39 | 1392
sepi képe

Chrome alatt ismerem a problémát, de még nem tudom a megoldást, mert egy külső js rossz.



Előzmény: Bozót (1390)  
monique 2010-02-23 00:35:28 | 1391
monique képe

"Új ablakokat szoktál nyitogatni üzenetírás közben?" - nem, sose nyitok új ablakot hozzá. és IE-ben is csinálja a kis rohadék! :)))



Előzmény: sepi (1387)  
Bozót 2010-02-22 22:12:29 | 1390
Bozót képe

Sajnos Chrome alatt is előjön a probléma továbbra is. De fura, nem mindig csinálja....



Előzmény: sepi (1387)  
pecsenye 2010-02-22 20:36:01 | 1389
pecsenye képe

én is csatlakozom MungDaal kívánságához:)



Előzmény: MungDaal (1388)  
MungDaal 2010-02-22 18:03:18 | 1388
MungDaal képe

Az nagyon meredek felvetés lenne, hogy legalább 1db módosítást lehessen végrehajtani a már publikált hozzászólásokban? Rendszerint hagyok bennük itt-ott 1-2 elütést, amit persze, csak utánna veszek észre ... :)

 
sepi 2010-02-22 16:45:38 | 1387
sepi képe

Hát operán nem néztem, de megnézem. FF, IE, Chrome alatt én sosem tapasztaltam, ezért gyanakszom egy lecachelt javascript filera. Egy kérdés még. Új ablakokat szoktál nyitogatni üzenetírás közben?



Előzmény: monique (1386)  
monique 2010-02-22 16:04:48 | 1386
monique képe

többfélét is, alapvetően opera, néha IE. és ez már tavaly ősszel is így volt, azt hiszem

cache ürítést megpróbálom, köszi :) (de ha jól láttam, másnak is volt ez a problémája.)



Előzmény: sepi (1385)  
sepi 2010-02-22 11:16:23 | 1385
sepi képe

Furcsa. Milyen böngészőt használsz? Cache ürítést próbáltál már?



Előzmény: monique (1384)  
monique 2010-02-21 22:19:42 | 1384
monique képe

térden állva könyörgök hogy javuljon meg a kommentet küldő funkció. :) néha totál beszarik, 4 próbálkozás után sem küldi el és akkor muszáj böngészőt váltanom, akkor beveszi. (DE abban a böngészőben se mindig működik!)
egyébként ugyanezt a bugot látom privát üzenet küldésekor is néha, és fórumhozzászóláskor is.
(egyébként mindig így volt, de ma kicsit rosszabbul esett, a 4 próbálkozás miatt :).)

 
torolt_4836 2010-02-21 19:46:00 | 1383
torolt_4836 képe

sziasztok.van egy eladó timex aironman triatlon órám.10köridős,vízálló stb...bolti ár 9000HUF,de én eladom bontatlan csomagolással 6000 HUF-ért,ha érdekel írj egy üzit:) köszi

 
sepi 2010-02-18 20:58:36 | 1382
sepi képe

Köszi Skam, javítottam. Az album nevében lévő dupla aposztrófot nem szerette.


Sepi



Előzmény: Skam (1381)  
Skam 2010-02-18 20:31:09 | 1381
Skam képe

Sepi, kaptam egy pár hibaüzenetet, amikor a főoldalon a legfrissebb képeknél ráklikkeltem a képre. Azt mondta, hogy: ClearBox ERROR at 65. <a>! Bad REL attribute format, missing:  ] !   A szám valami 50-akárhánynál kezdődött, amikor okét nyomtam, nőtt eggyel, aztán elmúlt. Csak gondoltam, szólok.

 
Bozót 2010-02-17 13:22:27 | 1380
Bozót képe

Yoyookát zaklassátok, hogy írjon a Yaktrax-ról. Én csak jókat hallottam róla (neki is azért ajánlottam) de ő már használja és meg van elégedve, úgy hallom. 

Nem mellesleg, szélesebb körben használható, mint az icebug...meg óccsóbb is :P



Előzmény: tapirka1014 (1379)  
tapirka1014 2010-02-17 10:00:03 | 1379
tapirka1014 képe

thx sepi!

Eddig egyszer használtam csak, nem néztem ilyen szemmel, de ha ezen a télen még a lábamra kerül mindenképpen összedobok róla valamit.



Előzmény: sepi (1375)  
zolle 2010-02-15 13:45:30 | 1378
zolle képe

Sziasztok!
A Híreknél csak az utcsó  hármat látom.
Hol találom a többit?
Kösszi.

 
sepi 2010-02-11 16:45:19 | 1377
sepi képe

Emelt díjas sms-t 50%-ban lenyúlják a szolgáltatók, tehát biztos nem :-)
Bannertemető sem leszünk sosem, de azért kell valamennyi. Lehet, hogy kidobok egy kérdőívet a donation témáról. A fizetős cikkírás nagyon a fejünkben van régóta, de ahhoz meg ugye kell a bevétel, vagy megy zsebből. Hamarosan lesz előrelépés a témában.



Előzmény: MungDaal (1373)  
sepi 2010-02-11 16:42:53 | 1376
sepi képe

Jó ötlet, kirakom...



Előzmény: Bozót (1370)  
sepi 2010-02-11 16:42:10 | 1375
sepi képe

Done tapír mester. Jöhetne esetleg egy beszámoló, vagy teszt róla... :-)



Előzmény: tapirka1014 (1372)  
sepi 2010-02-11 16:41:33 | 1374
sepi képe

Megnézem, köszi a jelzést.



Előzmény: Kopi Zoli (1371)  
MungDaal 2010-02-11 12:53:27 | 1373
MungDaal képe

Emelt díjas sms-t meg nem fogunk kérni,

Pedig hááát ...

A másik lehetőség, mint a MapMyRun.com-on reklám hátán, reklám.

Mindkét eshetőség teljességgel akceptálható.

És akkor még a Bozót féle agilis írástudók is emelhetnék az oldal fényét,
heti 1-2 remekbeszabott fordítással-cikkel, némi honorációért cserébe.

 
tapirka1014 2010-02-11 12:07:38 | 1372
tapirka1014 képe

sepi, hel me plíz!

Az edzéscuccoknál a márkák közé vedd fel légyszi az Icebug márkát. Jófajta svéd szöges terepfutócipő télre, jégre. Szaggatja rendesen a HHH-t :-)

köszi

tapír

 
Kopi Zoli 2010-02-10 22:49:09 | 1371
Kopi Zoli képe

A heti statisztikáknál az összes edzésidő grafikonon nekem nem jelenik meg semmi.
Bennem van a hiba, vagy nem működik rendesen?

 
Bozót 2010-02-08 21:59:21 | 1370
Bozót képe

Nem nagy ügy csak egy ötlet: nem gondoltatok még arra, hogy a bloglistában a blogok alapcíme mellett/helyett az aktuális bejegyzés címe (is) szerepeljen? 

 
Skam 2010-02-05 15:11:18 | 1369
Skam képe

Persze, persze, értem én. Nem is a reklámokkal volt gondom alapvetően, hanem hogy olyan gyorsan változik a kép, hogy az agyacskám nehezen követi, és inkább elklikkelek valami nyugisabb helyre. De most már jó lesz nekem, köszönöm a megoldást, maradok továbbra is itt! :)

 
pecsenye 2010-02-05 15:01:18 | 1368
pecsenye képe

felőlelm annyi reklámot raktok ki amennyit akartok! megérdemlitek a bevételeket. piszok sok munkátok van benne

 
sepi 2010-02-05 14:18:16 | 1367
sepi képe

A reklámok sajnos idézőjelbe téve a szükséges rosszak egy nonprofit weboldalnál. Ha a saját munkánkat nem is számolnám bele, akkor is sokba kerül egy oldal fenntartása. Nézzetek csak körül hasonló sportoldalakon, hogy mennyi banner/reklám fut. Mi ehhez képest édeskevés bannert futtatunk, igaz nem is adjuk extrém olcsón magunkat. Valamiből azonban meg kell próbálni finanszírozni az oldalt, mert lehet nem mindig tudjuk belerakni ugyanazt a mennyiségű pénzt és az energiát és az oldalnak akkor is mennie kell. Emelt díjas sms-t meg nem fogunk kérni, de ha valaki támogatni akarja az oldalt, az ne habozzon írni és küldjük a bankszámlaszámot... Király

 
sepi 2010-02-05 14:12:43 | 1366
sepi képe

Ha éppen terhelt a géped, akkor előfordulhat, hogy a javascript lassú futása miatt lassan vált a dátum az adott napra, de ez ritka. Jó dátumot írok be checkoltam.



Előzmény: Hiver (1365)  
Hiver 2010-02-05 13:31:59 | 1365
Hiver képe

Na most vagy egyszerre irtam+javitottad, vagy nem tudom, de amikor ujra megprobaltam, epp atugrott febr 12-rol febr5-re a naptar, utana meg mar jol jott be. ? Lenyeg, hogy most jonak tunik :)



Előzmény: Hiver (1364)  
Hiver 2010-02-05 13:29:23 | 1364
Hiver képe

Uj hiba a datumozasnal: Edzesnaplom, "Uj edzes felvitele", mai napra kattintok, megis febr12-vel jon be. Aztan meg beszol, hogy ne akarjak idoutazni :)

 
MungDaal 2010-02-05 09:47:35 | 1363
MungDaal képe

Ha kilődözzük a reklámokat, akkor kezdhetjük küldözgetni az emeltdíjas esemeseket, hogy kedvenc oldalunk továbbra is elérhető legyen eme szent helyen. ;)

De ha nagyon zavar akkor használj Firefoxot,  és rakd föl hozzá az alábbi kiegészítőt:

Adblock Plus



Előzmény: Skam (1362)  
Skam 2010-02-04 18:29:37 | 1362
Skam képe

Nem tetszik az edzéslista felett az a gyorsan változó reklám, ki lehet lőni azt valahogyan? Ezt a chipest itt oldalt még elviselem, de az edzéslista felettitől krónikus fejfájást kapok. Segítsetek rajtam, léccilécci!

 
kán 2010-02-02 19:50:54 | 1361
kán képe

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Kedvenceink edzései szűkítés!!!!!!!!

KÖSZIKÖSZIKÖSZI!!!!!!!

 
Bozót 2010-02-01 15:34:30 | 1360
Bozót képe

Köszönöm szépen! Szuper vagy :)



Előzmény: sepi (1359)  
sepi 2010-02-01 15:23:39 | 1359
sepi képe

Javítottam a chrome bugzást is. Egy régi tinymce modul kikerült az új releaseből én meg hivatkoztam rá. 



Előzmény: sepi (1357)  
sepi 2010-02-01 14:49:27 | 1358
sepi képe

Sablon nagyon hamarosan lesz...



Előzmény: Hiver (1356)  
sepi 2010-02-01 14:18:53 | 1357
sepi képe

Ja, hogy chrome. Ott van valami bugzas, még nem tudtam a végére járni. Furcsa egyébként, mert JQuery-s TinyMCE van alatta és mennie kellene. Belemélyedek. FF és IE ok. Lehet lecserélem a JQuery-t simára.



Előzmény: Bozót (1355)  
Hiver 2010-02-01 13:49:07 | 1356
Hiver képe

Edzest duplikalni lehet valahogy? Mondjuk ha minden reggel 8:00-kor indulok ugyanarra a korre, edzestipus, utvonal, tav, szint, minden ua., max az idot kene frissitenem, jobb lenne nem mindig a nullarol kezdeni.
Vagy ha nem duplikalni, elore beallitott tipusedzeseket letrehozni? Talan ez meg jobb lenne...
Lehet hogy mar van ilyen funkcio, csak en nem talaltam, akkor azt aruljatok el lecci, hogy hogy kell :o)

 
Bozót 2010-02-01 12:54:20 | 1355
Bozót képe

Hmmm...ezzel próbálkoztam, de nem történt semmi. Most újra töröltem mindent (cache, előzmények, cookiek, minden) és így sem jobb :( Talán utálja a Google Chrome-ot?!



Előzmény: sepi (1353)  
antokzsofi 2010-02-01 11:45:21 | 1354
antokzsofi képe

Köszönöm szépen!



Előzmény: sepi (1353)  
sepi 2010-02-01 11:30:47 | 1353
sepi képe

Bozót töröld az ideiglenes fileokat a böngésződben. Mennie kell ezeknek gond nélkül, csak a böngésződ cachelte a régi verziót és üzközés van. Ki is írom az üzenőfalra, hogy tudja mindenki.



Előzmény: Bozót (1351)  
sepi 2010-02-01 11:29:41 | 1352
sepi képe

Zsófi ez teljesen rajtad múlik. Íz emberek írhatnak testsúlyt, valós súlyt, vagy csak 1 kg.
Az edzésszakaszoknál, tud olyat is, hogy szériákat adhatsz meg, amiből automatikusan számolja a kg-ot.

Szóval teljesen rajtad múlik. Én fekvőtámaszhoz a testsúlyt szoktam írni, de írtam már az edzésszakasznál a valós szériákat valós súllyal.



Előzmény: antokzsofi (1350)  
Bozót 2010-01-31 23:37:23 | 1351
Bozót képe

Gondolom a fejlesztések velejárója és ideiglenes, de azért szólok, hátha mégsem:

-az edzések felvitelénél, fórum hozzászólásnál és üzenőfalra írásnál kétszer is frissítenem kell az oldalt, hogy megjelenjenek a vezérlőikonok, illetve mentés után rengeteg kódot ír ki a felhasználói felület helyett,

- a blognál a funkciók egy része nem működik, például html szerkesztése, kép beillesztés, és egyáltalán bármi beillesztése

 
antokzsofi 2010-01-31 21:02:56 | 1350
antokzsofi képe

Szia Gépház!

Kb. két hete írtam ezt, de gondoltam újra leírom, hátha kapok választ:

A kondi teremben használtam egy kicsit az erőgépeket is.

Az edzés beírásánál odáig stimmel, hogy erősport-fitness.

De mit írjak a súlyhoz?

A megmozgatott súlyt (nagyjából az összesnél 20 kg), a testsúlyomat, vagy adjam össze, hogy összesen mennyi súlyt mozgattam meg?

Néztem másoknál is, valaki beír 9999 kg-ot, valaki a testsúlyát írja, valaki  1 kg-ot?

 

Hogy érdemes?

 Zsófi

 
Inkábbíjász 2010-01-31 16:28:48 | 1349
Inkábbíjász képe

Köszönöm szépen! Nevetés



Előzmény: sepi (1348)  
sepi 2010-01-31 16:27:22 | 1348
sepi képe

Szia Inkábbíjász!

Javítva...

Üdv,

Sepi



Előzmény: Inkábbíjász (1347)  
Inkábbíjász 2010-01-31 14:32:59 | 1347
Inkábbíjász képe

Kedves Szakik!

Volna egy olyan problemám, hogy a precíziós sportnál az edzésnaplómban nem jelöli meg a versenyt (amíg nem volt precíziós, és egyébben mentettem el a versenyt, ott szépen kitette a kupát, amióta átírtam őket, azóta nem.).

A megoldást előre is köszi!

 
pecsenye 2010-01-30 08:43:05 | 1346
pecsenye képe

megjöttek az értestések. köszi

a cache ürítés bejött, köszi. a fene sem gondolta volna:)