Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 55 413 714 km-t sportoltatok

Futóruha ősztől tavaszig

Létrehozta: korte  |  2009-10-16 10:22:47-kor

Hölgyek, Urak!

 

Elsősorban egy felsőt szeretnék vásárolni a téli futásokhoz. Valami olyan kombinációt képzelek el hogy aláöztözet és egy jó hosszúújjú felső. Fontos hogy legyen szélálló(ez a legfontosabb), de egyben jól szellőzön, és nem utolsó sorban egy aláöltözettel elég legyen 0,-5 fokig. Nem árt még ha kellően magas nyakú, így nem kell mellé sálat hordani.

A kérdésem tulajdonképpen arra vonatkozik, hogy mire érdemes még figyelni egy ilyen ruhadarab vásárlásakor, illetve vannak-e bevált márkák, típusok? Bevált szaküzlet?

Gubiklacko 2010-02-02 21:52:50 | 13
Gubiklacko képe

Szia,

Sajnos a thermo ruha nem szélálló.  A hideg sokkal vészesebb szélben. Gondolom nagyon fontos az egyéni hőérzet. Én tavasztól őszig csak két réteget hordok. Esőben, nagy szélben pedig inkább nem futok.
Az az ideám, hogy a futásnak jól kell esni - ebbe azért egy-két dolog nem fér bele. :-)



Előzmény: korte (11)  
Bozót 2010-02-02 12:58:08 | 12
Bozót képe

Szerintem teljesen szél és páratartalom függő. A hőmérőn látott értékeket arányosítani nem érdemes. A nedves -5 hidegebbnek hathat, mint a száraz -15.....ugyanez szélben, brutál



Előzmény: monique (10)  
korte 2010-02-02 08:55:22 | 11
korte képe

Az a thermo ruha szélálló is?

Nekem a legnagyobb bajom az, ha aláöltözet + polár + széldzseki témát választom, akkor nagyon kimelegszem, mert a széldzseki nem engedi át rendesen a párát. Ha a széldzseki kimarad, a poláron (ami egyébként futós), átfúj a szél és befagy a seggem.



Előzmény: Gubiklacko (9)  
monique 2010-01-15 17:45:12 | 10
monique képe

na, azért, a -20 valszeg úgy aránylik a -10-hez, mint a -10 a 0-hoz. kb. :)))

bár nekem a rekord eddig csak -13... viszont jelentősen hidegebb, mint a -7, pl. az a fránya pár celsius mennyit tud számítani.. :D

nekem 1 plusz réteg megy fel -10-en túli hidegben, azaz összesen 4... így tökéletes abban a hidegben. bár lehet pulzuskontroll a hibás ;)



Előzmény: Gubiklacko (9)  
Gubiklacko 2010-01-14 10:47:17 | 9
Gubiklacko képe

Szia!

Hidd el, van! 5 fok alatt thermo futóruhát használok. -20-ban még nem próbáltam, de a -10 már megvolt. Thermo futóharisnya, technikai póló, rajta pedig thermo felső. Ehhez futózokni, kesztyű és sapka, standard cipővel.

Ha elkezdesz futni, a tested termel elegendő hőt ahhoz, hogy ne fázz! A kivétel talán a mostanában elkezdett pulzus kontrollos futás, ami könnyű ugyan, de ilyen szempontból nem túl komfortos.

 Gubiklackó



Előzmény: futor (1)  
futor 2010-01-13 21:34:47 | 8
futor képe

Ma este tévedésből hazaküldtem a szennyessel a munkahelyről a pulcsimat. Így két rövidujjuban futhattam haza.

Gyorsultam is egy percet.

 
pen 2009-10-19 15:16:43 | 7
pen képe
Hidegben részemről: top, technikai póló, thermo felső, széldzseki. Alul thermo gatyó, vastag, hosszúszárú futózokni. És még: sapka, kesztyű, házi gyártású kamásli.


Malacka pedig nem szerencsétlen, ráadásul nagyon jó a memóriája, így minden őt érintő megjegyzést örökre megjegyez :o)  
pirgelman 2009-10-19 12:22:43 | 6
pirgelman képe

Ezt Malacka nevében kikérem magamnak! Nem azt mondom, hogy ha ránézek, akkor nem jut eszembe néha egy  nagy tál ropogós malacksült, de hogy szerencsétlen lenne, az kizárt!

 

Öltözet témája: én egy alap, egyrétegű asics széldzsekit meg egy saucony termofelsőt viselek télen, öt fok alatt a kettő közé húzok egy pamutpólót, vagy valami más vékony réteget. Így -5-10 fokig nincs gondom, az eső és hó sem nagyon zavar, a nyaka is elég magas ahhoz, hogy sál ne kelljen. Majd tíz évesek a ruhák, úgyhogy aktuális szaküzletet nem tudok mondani.

Lábra a saucony termofelső alsó párját hordom, -5 alatt húzok alá még egy vékony őszi legginget.



Előzmény: Bense Kriszti (5)  
korte 2009-10-17 19:19:35 | 4
korte képe
Tudom, azért is írtam hogy 0,-5 fokig legyen jó. Én is a réteges megoldás híve vagyok, de a túrázásból tudom hogy mennyivel komfortosabb tud lenni egy jól megválasztott technikai cucc kombináció.

Előzmény: futor (1)  
MungDaal 2009-10-17 09:00:50 | 3
MungDaal képe

Csak óvatosan! Én kinéztem magamnak a futós polárjukat valami 4490-ért, ami a túrázósnál egy ezressel drágább, illetve jóval könnyebb és vékonyabb. Gyanítom (futó tempónál) a túrázós dunsztol, és csak 1 réteg!

Viszont egy nacival én is gazdagabban tértem haza, ég és föld a difi a pamut melegítőalsómhoz (a súlyáról nem is beszélve) képest!
Ezzel a tempóval tavaszra felöltözök :)))



Előzmény: Házisárkány (2)  
Házisárkány 2009-10-16 21:15:27 | 2
Házisárkány képe

Én most újítok a Decathlonban futócuccot télire,szerintem elég pénztárcakímélő kirándulás lesz....nézz be Te is biztos találsz valamit...

Nekem a polár túrapulcsijuk,nagyon megfelelt olyan 1,0 fokig,alá téli aláöltözet pólóval....

 
futor 2009-10-16 20:39:41 | 1
futor képe
Szerintem nincs olyan ruha ami egy aláöltözettel elég ősztől tavaszig. Ugyanis szokott ezen az éghajlaton -20 sőt annál hidegebb is lenni. Rétegek, ahogy Shrek is mondta.