Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 55 413 820 km-t sportoltatok

kezdőtől a félmaratonig

Létrehozta: fifty  |  2009-10-20 11:39:39-kor

szoktam kocogni/futni 3-4 km-eket, mert jól esik, elterveztem egy félmaratont segítsetek, hogyan tudok odáig eljutni

Házisárkány 2009-11-04 20:27:42 | 21
Házisárkány képe
Meccset kell nézni -az enyém otthoni kétéves előkarácsonyi ajándék-,lehet ordítani is futás közben!!!!!

Előzmény: fifty (19)  
monique 2009-11-03 09:57:33 | 20
monique képe

azért én nem hiszem h ne lehetne maratont futni holtpont nélkül pulzusmérő nélkül. :) meg elvileg 30-35 km után már a szervezetnek más tartalékokhoz kell nyúlni és ezért ott lehet tipikusan holtpont ha nem figyelsz oda az utánpótlásra



Előzmény: fifty (18)  
fifty 2009-11-02 14:55:12 | 19
fifty képe

ja és h kint vagy bent.

Nem szeretem a termeket, ezért is inkább teniszezek kint, mint szkvassolok bent egy üvegkalitkában, de  most hogy reggelente meg esténként0-2 fok körül van marad a terem.

bár régeben futottam ilyen időben is, nem fáztam meg, lehet csak vissza kellene lassan szoktatnom magam ehhez is, ...

 
fifty 2009-11-02 14:19:12 | 18
fifty képe

kösz a sok hozzászólást!

rájöttem 2 csoport van, az egyik akit nem érdekel a pulzus csak fut és érzi mennyire elég, ... pl egy ilyen ismerősöm maratont futott a nyáron de 24 km-él le kellett gyúrni, görcsölt mint állat, ... volt 1-2 holtpont is

a másik csoport a pulzusos akik arra esküsznek, és ők azok akik ha betartják az edzéstervet, pulzust holtpont nélkül lenyomják a kitülzött célt.

szal majd kiderül nekem mi fekszik.

 
Házisárkány 2009-10-30 21:05:58 | 17
Házisárkány képe
láthatósági mellény nem volt.....Embarassed felénk olyan "viccesek" az emberek.De most hogy írom,dafke kimegyek a temetődombra!!!Jó nagy cupp Döngölögrő!!!

Előzmény: RemAti (16)  
RemAti 2009-10-30 07:59:40 | 16
RemAti képe

fejlámpa, láthatósági mellény, fényvisszaverő csík ellenére?



Előzmény: Házisárkány (14)  
monique 2009-10-30 05:30:19 | 15
monique képe

szia! örülnék, ha le tudnám egyszerűsíteni.. a hozzászólásom pont arról szólt, hogy megkavart a sok bonyolítás.. :) a powerhikeren is többféle dologról írnak (már átfutottam korábban).. :D mindegy, már eldöntöttem, hogy kezdőként nem erre kell még koncentrálni, hanem arra, hogy növekedjen az a táv amit le tudok futni. vagy tévednék (nyugodtan rámszólhatsz)? :)



Előzmény: MungDaal (13)  
Házisárkány 2009-10-29 19:00:17 | 14
Házisárkány képe
LaughingMegpróbáltam.... majdnem elütöttek....

Előzmény: futor (12)  
MungDaal 2009-10-29 17:53:31 | 13
MungDaal képe

Nem egyszerűsíted le túlságosan a dolgokat?

Itt vannak cikkek a pulzusról, meg olyan dolgokról, hogy aerob állóképesség, laktát küszöb, miegymás: 

http://www.freeweb.hu/powerhiker/



Előzmény: monique (8)  
futor 2009-10-28 22:20:23 | 12
futor képe
Műfény:fejlámpa.

Előzmény: Házisárkány (11)  
Házisárkány 2009-10-26 21:39:07 | 11
Házisárkány képe
a futópad nagyon is jó dolog:mire hazaérek hétköznap,vaksötét van,közvilágítás nuku.Jólesik egy kis műszaladás!!!!  
monique 2009-10-26 00:18:52 | 10
monique képe

kösz a választ a konkrét kérdésemre:) amúgy azzal én is nagyon egyetértek h inkább szabadban fussunk (ezt fiftynek írom)... futópad marha unalmas lehet! :D



Előzmény: BGy (9)  
BGy 2009-10-25 07:32:05 | 9
BGy képe
Kezdőként szerintem elég egy jó cipő! Ne olcsót vegyél, ne tornacipőt, hanem egy jó cipőt szakembertől. Ha rögtön az elején tönkremegy a lábad, akkor egy életre abbahagyhatod a felkészülést a félmarcsira. Ha nem vagy beteg, akkor a  pulzusoddal ne foglalkozzál. Fussál kényelmes tempóban, ami tetszik a szervezetednek. Ha sok neki, úgyis jelez. A futópadon teljesen más futni. A lábadat kihúzza alólad, más a technika. Fuss a szabadban!  
monique 2009-10-24 04:49:00 | 8
monique képe

az honnan jön h 145 fölé nem szabad engedni? én is kezdő vagyok és nekem 155-160-as pulzust tartva 7 km/h jön ki (kis emelkedős terepen, semmi vészes, de azért nem sík.. a pálya felén be kell lassítani, mert az emelkedik, sztem sík pályán 7.5km/h körül lennék), és már az is nevetségesen lassú; főleg ha beleveszem, hogy ennél jelentősebben gyorsabban (és egyáltalán nem fárasztóan, sőt) gyalogolva mondjuk 145-150 a pulzusom, meg hogy egyáltalán (!) nem kellett ezzel a 7km/h-s tempóval gyorsabban vennem a levegőt... utána kipróbáltam 165-170 között, az már emberibb tempó (bár még mindig lassú), úgyhogy inkább azzal foglalkoznék... vagy ez rossz gondolat lenne? mivel a min. pulzusom eddig 58-on mértem és maxot 204-en, ezért a 165-170-es pulzus a 70-80%-os zónában lenne, ami nem tűnt gáznak. valamint tök kényelmes (túl kényelmes! :D ) a futás így menve. szóljatok ha tévedek azzal kapcsolatban, h milyen pulzust érdemes tartani. esetleg nem is kellene az elején még ezzel foglalkoznom, majd csak ha már hosszabb távokat nyomok? - eléggé össze vagyok zavarodva, mert sokfélét lehet erről olvasni sok helyen. köszi!!



Előzmény: fifty (7)  
fifty 2009-10-22 10:03:43 | 7
fifty képe

hétfőn futottam 3.5 km-ert saját tempóban a végén 180 körül volt a pulzusom, el is fáradtam jó volt

 tegnap kipróbáltam ugyanazon a futógépen, ugyanabban a cipőben (nem futó) 70%-on 3.5-t, azaz 145-ig engedtem fel a pulzusom. 6.6 km/h-val indultam, aztán 5.9-re le kellett engednem, az már majdnem séta volt, de hagytam magam. Gondolom így kell csinálni, ugye?

 Viszont ahogy leszálltam a futópadról igen rosszul lettem elzsibbadt az egész testem, kicsit meg is ilyedtem, de sztem már pánik is volt a dologban. A lábam néha elzsibbad azt már figyeltem a rossz cipő meg nem megszokott tempó miatt, no meg a testtartásom is más volt mert fogni kellett a gépen a pulzusméró kart. Remélem többször nem lesz ilyen, a hétvégén venni akarok egy cipőt meg órát is. 

 

 

 
pen 2009-10-21 12:21:29 | 6
pen képe
Esetleg tavasszal fuss egy 10 kilis versenyt, és utána tervezz tovább. Itt van hozzá egy felkészítő edzésterv:
http://www.edzesonline.hu/edzesterv/38/10_km_es_edzesterv_kezdoknek

Előzmény: fifty (5)  
fifty 2009-10-21 10:04:09 | 5
fifty képe

Kösz mindenkinek, oölvasom a cikkeket.

 

A tavasz egy céldátum, azt majd kiderül, sietni nem fogok. De kondiban vagyok mindig is sportoltam, most is megy tenisz, kosár ... szóval a testem hozzá van szokva a mozgáshoz :) - de a hosszútáv futás más, azt már tapasztaltam. Hiába van teniszhez jó állóképességem, 3-4 km után már elfáradok hosszútávnál - nyilván a tempóm sem az igazi ... szóval erre akarok most ráhangolódni.

 

 

 
MungDaal 2009-10-21 09:19:21 | 4
MungDaal képe

Tavasziiiig????

Ember! Én júliusba kezdtem újra, (decembertől kerékpároztam rendszeresen, 30-75 kiliket) augusztustól igyekszem nagyon szorgalmasan kocogni, de:

Az ízületeknek idő kell mire beleerősődnek, hogy a keringésről már ne is beszéljek. Nekem lassan de biztosan elindult lefelé a pulzusom, már nem 150-155 a 7.20-as kilométereknél, de még így is nagyon messze vagyok a többiek 140/5.10-es kombójától. Arról már nem is beszélve, hogy 21,5 kilométer az bizony 21,5 kilométer (hiába volt, hogy 20 éve röhögve raktam oda a Bükkbe keresztül-kasul, számolatlanol, és észvesztve, frissítés nélkül ...).

Hozzáértő körökben évekről susmorognak, mire beleerősödik a láb a futásba.

Itt egy jó kis oldal (siralmasan néz ki, de elég velős): http://www.freeweb.hu/powerhiker/

Olvasd végig válogatás nélkül, vegyél egy olcsó cipőt (vagy az első 1-2 hónapba tornacipő+talpbbetét,
de akkor az aszfalt felejtős!) és kezdj el nagyon lassan, sokszor, kocogni! Elég egy óra, vagy a telefonod a pulzusméréshez. A ruha mindegy, csak ne fázz!

Figyelem az edzésnaplódat!

 

 

 

 
RemAti 2009-10-21 07:36:03 | 3
RemAti képe

Szia !

Első sorban. -:) http://www.edzesonline.hu/edzesterv/ -:) Itt találsz félmaratont kezdőknek. Ajánlom figyelmedbe a felmérő részt.

Aztánhttp://futocenter.hu/extra/edzestanacsok.php

http://www.futanet.hu/cikk/339

Mielőbb szerez be egy jó futó cipőt. Aztán kitartás és sok munka.

 

 
Házisárkány 2009-10-20 21:43:44 | 2
Házisárkány képe

Szia!

Szerintem jó lesz az a félmaraton ősszel is,ha kitartó vagy....mint lelkes amatőr mondom,nem öregróka....

A jó cipő elengedhetetlen,hónapokra hazavágod a rossz cipővel a lábad-tapasztalat.

Jómagam 2007 november közepétől szaladok újra,először ész nélkül rossz cipővel,futópadon,aztán a következő év tavaszától kicsit több ésszel futópad és asztfalt váltogatásával újra kellett tanulnom a futómozgást,mert nem úgy fut az ember igazából,mint ahogy érzi....,aztán szépen lassan emeltem a kilométereket,de csak az odén mentem 10 kili fölé ésszeptemberben futottam az első hitelesített félmaratonomat-elötte 18-20 kilik voltak a hűde hosszú szaladásaim,terepen.

Szerintem,nem szabad siettetni a hosszútávot,szoktatni kell az izületeket,az izmokat,a csontokat.

Nagyon klassz edzéstervek vannak itt az oldalon,szerintem csapj bele,szép fokozatosan!

Aztán lehet,hogy a tőlem okosabbak  és tapasztaltabbak mást ajánlanak .Én már csak ilyen óvatos vagyok így 80 kg alatt egy picivel.

Jó edzéseket,kitartás kívánok!

 

 
fifty 2009-10-20 11:41:11 | 1
fifty képe

szóval semmit nem tudok a futásról, futócipőm sincs, teremcipőben futok, pulzusról sem tudom mikor jó mikor nem, kell-e mérni, ... jó lenne ilyenekben tudnátok tanácsot adni, vagy pár linket ahol utána tudok olvasni.

Illetve javaslat, hogy tudok tavasszl egy félmaratont lefutni :)