Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 55 413 886 km-t sportoltatok

Lábsúly

Létrehozta: tommyfighter  |  2009-11-07 11:19:17-kor

Szóval arról lenne szó, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak a lábsúlyal kapcsolatban? RemAti val tárgyaltuk az üzenőfalon, hogy szerinte nincs értelme de szerintem van. És még azzal kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni, hogy honnan lehetne beszerezni profi lábsúlyt, nem ezt a tépőzárast mert ezzel állhatok megfelé 2 körönként megigazítani mert ledörzsöli a bokámat mikor lötyög. Edzőm mondta, hogy létezik valamilyen fém-lapokból álló lábsúly amit nem a bokára kell helyezni hanem a sípcsontra és mivel hajlékony a lábhoz lehet igazítani. tényleg létezik ilyen? és ha igen honnan lehet beszerezni? kinek milyen tapasztalata van vele? előre is kössz mindenkinek! :)

tommyfighter 2009-11-08 13:19:57 | 10
tommyfighter képe
feltettem. valószínűleg addig amíg a szívem bírja! Wink rendben. tartom magam tőle! Smile köszönöm a segítséget neked is Mozg! Smile

Előzmény: Mozg (8)  
tommyfighter 2009-11-08 13:18:36 | 9
tommyfighter képe
én is 400asnak indultam és elég sok gumis sprintet csináltunk még a nyáron. de aztán kiderült h van energiám bőven és a hosszú távok jobban mennek...így lettem 1500m-es futó! Smile a lépcsőzés pedig a minden napi edzés része. ha megnézed az edzésnaplómat láthatod is, hogy minden nap az a befejező feladat. Smile 

amúgy igazából nem is volt szó így edzésen a lábsúlyról...csak gondoltam körbe kérdezgetek már itt, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak vele mert, hogy ha hozza az eredményt akkor miért is ne. Smile de hát így ezek után, hogy ilyeneket hallottam inkább maradok távol tőle. sokáig szeretnék én még futni életemben. minden bajomat az edzésben vezetem le. Smile 


köszönöm a tanácsokat RemAti! remélem majd egyszer futunk együtt! Wink sok sikert neked minden téren (de legfőképp futás)! Smile

Előzmény: RemAti (7)  
Mozg 2009-11-08 11:22:24 | 8
Mozg képe

Fel kell tenned a kérdést, hogy mennyi ideig akarsz futni. 1-2 évig, 5-10 évi, egész hátralevő életedben.

Ha hosszabb távra tervezel, akkor nem az extra terhelés a jó megoldás.

 



Előzmény: tommyfighter (3)  
RemAti 2009-11-08 10:44:12 | 7
RemAti képe

Nem javaslom, hogy lábsúlyt használj. Nem tesz jót a futó mozgásnak és tényleg tönkre teszi az izületeidet.
Egy ismerős aki 400m futó volt neki éppen a lábsúly használata miatt nem tudta folytatni. Én is sprinter voltam, de mi
csak autó gumiba tett súlygolyókat húztunk magunk után azt is 30-40m-ig viszont rengeteget emelkedő futás volt. Smile

Javaslom inkább, hogy fuss emelkedőket, lépcsőzés. Keres olyan terepet, ahol rengeteg
emelkedő és lejtő van. Mivel fiatal vagy Smile ráérsz súlyzózni is. Helyette rengeteg olyan gyakorlat
van ami megfogja hozni az eredményt. Amúgy furcsálom, hogy a torna tanárod v. edződ nem beszélt le róla.



Előzmény: tommyfighter (3)  
RemAti 2009-11-08 10:14:01 | 6
RemAti képe
Növényi állítólag így készült a Moszkvai olimpiára.Smile

Előzmény: MungDaal (5)  
MungDaal 2009-11-08 00:20:23 | 5
MungDaal képe

Hátizsák, benne 2-3 palack víz. Aztán uzsgyí, míg a térded bírja ...

 
áki 2009-11-07 21:09:52 | 4
áki képe
Lehet, hogy tévedek, de a profi atléták sem használják. Legalábbis nem olvastam egyikről sem. Én sem ajánlom.  
tommyfighter 2009-11-07 15:45:28 | 3
tommyfighter képe
tényleg ennyire nem éri meg? :\  
zilaci 2009-11-07 12:41:44 | 2
zilaci képe
Hátránya: Szétszedi a mozgásodat, lelassítja a lépésfrekvenciádat, eltorzul a talajfogásod, extra terhelést jelent az izületeknek, rendkívül sérülésveszélyes.
Előnye: Oltári nagy hősnek látszik benne az ember, pláne, ha a lelátón ül néhány csinosabb leányzó. Kb. ennyi. :)

Én nem tenném.  
tommyfighter 2009-11-07 11:19:54 | 1
tommyfighter képe
várom a hozzászólásokat! ;) :)