Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 55 413 886 km-t sportoltatok

idő?

Létrehozta: Virág  |  2009-11-15 09:03:30-kor

Sziasztok!

Heti négy napon táncolok délutánonként, csak a hétfő délutánom szabad... de az is úgy ahogy. A korán reggeli futással az a bajom, hogy nem tudok normálisan felkelni, plusz most a közeledő tél miatt még sötét is van, ami igen hangulat romboló. A célom, hogy 1órát tudjak folyamatosan futni.. kisebb-nagyobb sikerrel 20-25perc megy, de ahhoz hogy sikerüljön a cél és szinten is tartsam magam, folyamatos gyakorlásra lenne szükségem.. ti hogyan osztjátok be az időtöket? Segítsetek, mikor menjek futni, és milyen gyakran?

antokzsofi 2009-11-26 12:28:33 | 18
antokzsofi képe

Ma délelőtt láttam egy idősödő (50 körüli) férfit, egy teli bevásárló szatyorral a kezében a park mellett, és futott! Láthatóan sportruházatban volt, futócipőben. Ő nyilván így osztja be az idejét. Gondolom, volt 30 perce, az asszony leküldte vásárolni, de Ő futni szeretett volna. MEGOLDOTTA!

Régebben egyszer írtam már, hogy két gyermekes családanyaként, teljes állásban, munka mellett nelkem minden nap jut időm legalább 30 perc mozgásra. Időbeosztás, akarat kérdése.

 

Minden jót nektek!

Zsófi

 
monique 2009-11-18 19:00:11 | 17
monique képe

reméljük mindketten sokáig! :)



Előzmény: áki (14)  
monique 2009-11-18 18:59:34 | 16
monique képe

mentális síkon elemezendő az alvásigény nagysága? hmmm kifejted mire gondolsz?=) egyébként én is "voltam fiatal", de konkrétan 20-21 évesen már kórosan sokat aludtam, és sose tudtam megoldani ezt a problémát évekig.



Előzmény: MungDaal (15)  
MungDaal 2009-11-18 15:04:15 | 15
MungDaal képe
Napi 10-14 óra számítógéppel végzett szellemi tevékenységet követőn, (néha beficcen egy-egy nonstop éjjeli műszak, persze előtte teljes műszak, meg utánna is, ilyenkor akár 1-2 hétig is görgetem az alvásdeficitem) plusz apai teendőim ellátását követően) van lehetőségem futni (hozzátenném, hogy tanulnom sem ártana, ezt mintegy féle éve tervezem, dee ...). Nos szerény véleményem szerint, az alvásigyény mennyiségét illetően a fizikai teljesítőképesség, illetve a fizikai megterhelés mennyisége nem számottevő. Voltam én is fiatal (meglepő módon) és mit ne mondjak, a napi aktív sport, valamint egyébb szociális szükségleteim kielégítését követően ;), beértem napi 4-6 óra alvással (éjjelente 24-03 óra között hobbyból programozgattam kicsit, (3-8.00ig szunya volt) hogy mentális szükségleteimet is kielégíthessem  :DDD). Sőtt! De ezt hadjuk. :) Magyarán az alvásigény (szerintem) sokkal inkább mentális síkon elemezendő.

Miért nem tudok többet aludni 6 óránál? Nos 06-kor ébred (elkésés boritékolva), 21.00 mire teljesen hazaérek, Kb 22.30-tól bemelegít fut, zuhanyzik, netezik picit, (tanulás nuku) ágybadől 24.00 (valahol 4.30-6 között kellene tanulnom) majd replay ...
 
áki 2009-11-18 12:51:54 | 14
áki képe
Sztem tuti, hogy neked a futás miatt van. Az én szervezetem a napi egy edzéshez hozzászokott az évek alatt, de ez a fajta megterhelés új. Arra leszek kíváncsi, hogy meddig élvezhetem ezt a remek mellékhatást :)

Előzmény: monique (10)  
monique 2009-11-18 00:02:30 | 13
monique képe

kimaradt: miért nem sikerül 6-nál többet? jól értem, hogy külső tényezők? (nekem - sajnos vagy nem sajnos - mindig is megvolt a lehetőségem a 10 óra alvásra és így is tettem)



Előzmény: MungDaal (11)  
monique 2009-11-18 00:01:18 | 12
monique képe

na. akkor ez egyénfüggő lehet.

nekem speciel NAGYON jól jött ez a mellékhatás, mert pont olyan voltam, mint te. és már komolyan zavart időnként.

tehát, íme kis extra reklám miért hasznos még a futás :o)



Előzmény: MungDaal (11)  
MungDaal 2009-11-17 21:54:57 | 11
MungDaal képe
Érdekes, én fél éve futkosok, de a mai napig eltudok aludni, bármikor, bárhol. És továbbra sem jelent gondot végigalundi 10 óra hosszát (más kérdés, hogy 6-nál többet, ha megfeszülök se sikerül ...). :DDDDDDDDDDDDDD

Előzmény: monique (10)  
monique 2009-11-17 21:22:01 | 10
monique képe

ez érdekes valóban; nekem is csökkent az alvásigényem újabban, és nem volt más változás az életemben a futás elkezdésén kívül, úgyhogy arra fogom! :)

ez heti 4 edzés mellett talán... el sem tudom képzelni mi lenne ha napi 2x edzenék.. :))



Előzmény: áki (8)  
Virág 2009-11-17 19:34:35 | 9
Virág képe

Köszönöm a sok jó tanácsot, a cikket meg kifejezetten!

Ma megpróbáltam felkelni, de nem sikerült..:DD Azonban úgy érzem a tanácsok hatására sikerült megfelelően belelkesülnöm! Holnap indul a reggeli edzés!

 

 
áki 2009-11-17 10:26:04 | 8
áki képe
Nekem érdekes tapasztalatom van ezzel kapcsolatban. Szeptemberben ráálltam a napi két edzésre heti többször is, aminek az lett a mellékhatása, hogy lecsökkent az alvásigényem 2-3 órával! Ez jó, mert többet edzhetek és mégsem vesztek időt. Aztán volt nemrég két hét pihi és újra többet kellett aludnom. Két hete újra napi két edzés, ahányszor csak meg tudom oldani és újra csökkent az alvásigény. És adott esetben sokkal könnyebb felkelni reggel ötkor. Régen még a 7 előtti kelés is büntetés volt...  
pen 2009-11-17 09:18:47 | 7
pen képe
írtunk már egyszer erről, nézd meg, hátha segít:
http://www.edzesonline.hu/cikk/311/reggeli_futasok_%E2%80%93_kovesd_rutint

Egyébként pedig nagyon motiváló a reggeli edzés el-nem-lustálkodásához, ha legalább heti egyszer tudsz magadnak szervezni egy futópartnert!  
monique 2009-11-17 01:35:02 | 6
monique képe

Virág: mi sem egyszerűbb ennél! :) gondolj arra, hogy futni mész! :) (már ha eljutottál már oda, hogy várod a következő edzést, szóval nem poénkodok, nekem is bejött már ez.)



Előzmény: Virág (4)  
leon01 2009-11-16 21:59:19 | 5
leon01 képe
Én próbáltam reggel edzeni,de nem jött be. A délutáni,vagy akár az esti edzés a legjobb. Reggel álmos és éhes az ember,olyankor inkább valami lazább sportot csinálj.  
Virág 2009-11-16 20:52:43 | 4
Virág képe

valószínű, hogy kora reggeli futást fogok alkalmazni... muszáj lesz! ha valaki tud valami jó tanácsot, amitől nagyobb lendülettel és kitartással tudok reggel felkelni, akkor azt örömmel olvasnám!  

 
futor 2009-11-16 17:59:10 | 3
futor képe

Így télen ritkán látom a napot futva szinte mindig sötét van mikor futok.

Három munka mellett mesélhetnék az időbeosztásról...

 
monique 2009-11-15 12:21:58 | 2
monique képe

ja nem, azt írod h csak a hétfő du. szabad.. akkor felejtsd el amit mondtam :)

egyébként állítólag egyénfüggő h melyik napszak a legjobb sportolni. lehet h neked este sokkal jobban menne, csak találj kivilágított helyet

 
monique 2009-11-15 12:21:08 | 1
monique képe

így kezdőként heti 3 is elég neked, tehát azok a délutánok amikor nem táncolsz :)

később meg már nem lesz tél :)