Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 54 573 231 km-t sportoltatok

2000m

Létrehozta: Adrus  |  2010-02-17 15:41:22-kor

Sziasztok! Nagy segítségre lenne szükségem. Felvételire készülök és 2km-t kellene 10 perc alatt lefutnom (nő vagyok). 1hónapja edzek és 12:10 alatt birom csak lefutni. Ugy szoktam edzeni, hogy hétfőnként 4 kmt futok, szerdán meg pénteken 2kmt.

1 hónapom van még arra hogy 10 perc alá vigyem az időmet. Egyébként nem régóta sportolok.

Előre is köszönöm a segítséget.

futor 2011-05-16 12:33:13 | 148
futor képe

Szabokajak. Figyu.

 
monique 2010-07-16 16:56:34 | 147
monique képe

igen, érthető :) akkor hajrá, biztos rendben lesz minden :)) de azért gyúrj rá a futásra.. :)



Előzmény: Adrus (146)  
Adrus 2010-07-16 08:26:21 | 146
Adrus képe

Ez úgy lehet, hogy minden területen elértem a minimum pontot, sőt jóval többet is, csak eddig még kevés volt a továbbutaláshoz, de mivel a Belügyminisztérium kérte a keresztévfolyam indítását, így egy füst alatt elküldenek Pestre, mivel én már úgyis túl vagyok a felvételin. Egyszóval én áprilisban nem buktam el a felvételit, mert minimum 130 pontot kell elérni ahhoz, hogy alkalmasnak nyilvánítson az iskola, nekem 160 lett de csak 165--től utaltak. Remélem érthető volt :)

 
monique 2010-07-16 00:51:45 | 145
monique képe

hajrá! ez hogy lehet h mégis továbbutaltak? :)
sok sikert és jó futást! :D



Előzmény: Adrus (144)  
Adrus 2010-07-15 20:23:00 | 144
Adrus képe

Halihó! Gondoltam megírom nektek,hogy úgy néz ki mégis összejött!!!!! :D:D:D Nem rég szóltak,hogy továbbutaltak Pestre orvosi és pszichológiai vizsgálatra, ha sikerrel járok felvételi nélkül fel vagyok véve a februári keresztévfolyamra... :D:D :P

Attól még futok, mert végülis gyengén ment, amiatt nem jutottam be szeptembertől és februárig mire lesz a kiképzés össze kell szednem magam. Remélem sikerül,mert ha nem akkor most se keresztévfolyamra se alapra nem jelentkezhetek újra majd csak 2012be...

Szorítsatok

 
monique 2010-07-04 01:57:59 | 143
monique képe

akkor sztem jó lesz ez az edzésterv :)
a másik lehetőség h szépen nagyon lasssssan futsz (az biztos megy) és növeled a távot. de erre nem tudok konkrét edzéstervet.
szóval amelyik jobban tetszik.



Előzmény: Adrus (142)  
Adrus 2010-07-03 17:20:34 | 142
Adrus képe

Anno tudtam most visszaestem rendesen nem tudom  hol is tartok. Van esetleg másik edzésterv?Minden ágra van jo kis edzéstervem kivéve a futást.



Előzmény: monique (141)  
monique 2010-07-03 00:57:22 | 141
monique képe

én azt végigcsináltam, sztem nem rossz, de te már tudsz futni 1 órát folyamatosan, nem? akkor nem ezzel próbálkoznék :)



Előzmény: Adrus (140)  
Adrus 2010-06-29 08:38:55 | 140
Adrus képe

Nos 5 ponttal csúsztam le a felvételiről így nem kezdek szeptemberben a rendőrsuliban, viszont elkezdhetek edzeni a keresztévfolyamra. Úgy vélem 5 pont nem a világ, behozható dolog, viszont nagyon sokat kell a futásomon csiszolni. Nézegettem magamnak az ,,első 5km-em,, nevezetű edzéstervet, szerintetek az nekem mennyire válhat be?Decemberre kell magam helyretenni ,,futásügyileg,,.

Adrus

 
Bozót 2010-06-04 23:15:12 | 139
Bozót képe

Én szeretek úgy fogalmazni, hogy fiatalon tartanak a gyerekek :) 

A férjem meg azt mondja, fiatalon tartja az ifjú neje :))



Előzmény: miki (138)  
miki 2010-06-04 21:25:57 | 138
miki képe

Az utóbbi 5 évben legalább tízet öregedtem. Megszületett a két gyerek és gyorsan fel kellett nőnöm. Eléggé fájt :-)



Előzmény: Bozót (137)  
Bozót 2010-06-04 10:56:18 | 137
Bozót képe

Hát nem is nézel ki annyinak!  



Előzmény: miki (136)  
miki 2010-06-04 06:48:40 | 136
miki képe

40-et szoktak mondani. Én már elmúltam, de nem érzek ilyesmit egyenlőre, igaz szoktam erősíteni, ha nem is túl sokat.

 
monique 2010-06-03 22:43:16 | 135
monique képe

"idősebb korban" - kb. mikortól?



Előzmény: miki (134)  
miki 2010-06-03 19:45:30 | 134
miki képe

Ne keverjük össze az erőedzést a testépítő tömegnöveléssel, az tényleg rossz a futáshoz és nem is hiszem, hogy egészséges. Ha valaki ésszerűen erősít, de nem eszik túl sokat, akkor nem fog nőni, csak erősebbek, tónusosabbak lesznek az izmai.

Idősebb korban muszáj erősíteni, különben hormonális okból leépül az izomtömeg. Ez csúnya is, meg egészségtelen is, elgörbül az ember.



Előzmény: monique (133)  
monique 2010-06-03 18:29:09 | 133
monique képe

hát igen, a kondizásnak én se láttam soha értelmét. ;)



Előzmény: robcsi1979 (132)  
robcsi1979 2010-06-03 09:05:34 | 132
robcsi1979 képe

Már kidobdtam a futócipőm meg a futócuccaim :(

 

Nyugi csak vicceltem. Dehogy hagyom abba! A helyzet az hogy megszerettem. Mint ahogyan titeket is. Ez lenne a legutolsó amit abba hagynék. A kondizást viszont abba fogom amíg nem találok munkát (meg már nem is élvezem annyira mint a futást, tök monoton súlyokat emelgetni meg 145-160kg vel fekve nyomni, minek?44es inget kell hordanom mert a 45 ös karom már nem fér el kisebben. Ennek mi értelme? Az hogy lefutok 6km-t/nap no annak van!

 

Csak kellene futásban valami új cél, nem tudom merre tovább.

 

Ja és amit még abba fogok hagyni az a dohányzás! Ezt eldöntöttem! :-)



Előzmény: Bozót (130)  
robcsi1979 2010-06-03 09:00:09 | 131
robcsi1979 képe

Sajnos nincs, bár ez nem volt oda írva az elutasító levélben - de utána jártam - és az indoklás sem. Pedig szerintem ennyi lenne a minimum tőlük.



Előzmény: monique (129)  
Bozót 2010-06-02 10:09:57 | 130
Bozót képe

Sajnálom. Remélem, azért a futást nem hagyod abba.



Előzmény: robcsi1979 (127)  
monique 2010-06-01 22:48:40 | 129
monique képe

hú hát ezt nagyon sajnálom :(
de biztos h nincs helye a fellebbezésnek?



Előzmény: robcsi1979 (127)  
miki 2010-06-01 20:56:19 | 128
miki képe

Na, akkor most kell elfelejteni ezeket a hülye 2000 méteres teszteket és elkezdeni rendesen futni. Hajrá!



Előzmény: robcsi1979 (127)  
robcsi1979 2010-06-01 20:46:33 | 127
robcsi1979 képe

No, sajnos nem kell már készülöm a fizikai felvételire. El sem jutottam addig, bár az előző vizsgálatok mind jól sikerültek. Egy fiatal koroban elkövetett vétség miatt - 11 éve történt - kizártak a felvételi eljárásból. Ez van sajnos. Még jó hogy fél évet vártam erre az egészre, ezt az elején is közölhették volna. Mikor beadtam a jelentkezésem azt mondták hogy kb 1 hét vagy max 1 hónap..Fél év lett belőle, ma meg jött egy levél amiben sem indoklás sem az hogy fellebbezésnek helye van vagy nincs...A munkámat is föladtam hogy nyugodtan tudjak rá készülni mert fél évvel ezelőtt 500m-t nem tudtam lefutni. Most meg ott vagyok ahol a part szakad, kereshetek újból munkahelyet, nem lesz egyszerű mert mindenhol leépítések vannak még most is. Ez van.

 

Aki esetleg tud valamit munka terén, jelenleg minden érdekel Budapesten (ügyfélszolgálat, kereskedelem, marketing stb) - kivéve full jutalékos rendszerben üzletkötősdi meg MLM meg Avon és társai meg Zepter

ami van:

- gimnáziumi érettségi

- marketing és reklámmenedzser

- kereskedelmi menedzser

- biztonságszervező

- vendéglátó üzletvezető

- kereskedő boltvezeteő

- marketing és reklámasszisztens

 

Önéletrajzom beélesítve, szívesen küldöm ha igény van rá.

 
monique 2010-05-31 23:09:30 | 126
monique képe

ez szép javulás! :) (hát még ha a cigit is letennéd!!)

azért én még mindig szűkítenék, próbáld meg 11km/h körül :)



Előzmény: robcsi1979 (124)  
Bozót 2010-05-31 16:42:51 | 125
Bozót képe
robcsi1979 2010-05-31 12:31:40 | 124
robcsi1979 képe

Ma megfogadva Bozót tanácsát tartottam magam az eredeti edzéstervhez, annyi különbséggel hogy a Garmint szűk sebesség tartományba állítottam be. A reggeli étgyomros futásom így alakult (screenshot). 11:45 volt eddig a legjobb időm 2000m-en, most az elején visszább vettem a tempóból és 10-12km/h közé lőttem be a tempómat - ez így jó vagy még mindíg szűkítsek?. Igaz 1900m-t futottam 11:11 alatt, de nem is oda értem vissza ahonnan indultam, hanem tovább, így feltételezhetően a Garmin kicsit mellé lőtt távban (ilyet is csak pályán tapasztaltam körbe körbe futva, kint terepen ilyet nem csinál, létezik hogy 100m-t tévedne 2000m-en? Pedig ugyan azon nyomvonalon futottam végig!) Szóval kb fél percet javítottam Bozót tanácsát megfogadva, mondhatni kényelmesebben futottam mint a 11:45-öt múlt héten, igaz a végére elfogyott a szufla. 2 percnyi pihenő után jött a 2,5km kocogás :)

Szóval KÖSZI BOZÓT, úgy néz ki bejött a tipp, öröm és bótottá:)

 



Előzmény: Bozót (121)  
robcsi1979 2010-05-30 22:52:54 | 123
robcsi1979 képe

Upsz! Nem akarok nyavajogni vagy ilyesmi, de szerintem nekem ez kemény lesz......Addig OK hogy közel fél éve "alapozok" a napi 5-6 kilivel, de az szigorúan lassú kocogás (7,5-8km/h), a 2km-t szoktam az elején megnyomni, ott még bírom szuflával a nikotinos tüdőmmel 92kg-ve. Most hogy az elején kell még 500m-eket maxon futni és utána a 2km.....hát nem tudom mennyi erőm lesz rá ebben a tempóban. Nincs ennek az edzéstervnek egy lightosabb verziója? MeglepettVigyor Mármint hogy az elején a 2000m és utána az 500-as intervallok? Vagy pont ez a lényeg hogy az elején kellenek az intevallok mert ez után fog majd engem is repíteni a lábam?Nevetés De ha mégsem repítenek és kidöglök akkor elcseréljük a felvételiig a tiedre!!Lakat a száján

 

Mindenesetre Garmin Training Centerben beszerkesztettem, átküldtem az órára. Szerintem holnap az ELTE pályán ki is próbálom. És nagyon szépen köszönöm!



Előzmény: Mozg (122)  
Mozg 2010-05-30 19:25:12 | 122
Mozg képe

Nem tudom edzésszakmailag jó e amit írok, de én magamnál azt tapasztaltam, ha futok 3-4 résztávot (nálam ez 1000m szokott lenni) lehetőleg olyan gyorsan amennyira csak tudom és a résztávok között a résztávval megegyező távot egészen lassan, akkor utána következő normál néhány kilométeren szinte repítenek a lábaim.

Nálad ez a következőképpen nézhetne ki. Mivel szoktál 5-6 kilit futni.

1 km lazán mondjuk 7perc/kili bemelegítés 500 m maxra ( ez kb 4.30-as tempó) 500m 7.30-as tempó lazán, 500 maxra, 500 lazán , 2 km erősen (6 perces tempó vagy egy kicsit gyorsabb, ha visznek a lábaid) 1 km levezetés.

A max legyen max, a laza legyen laza. Rögzítsd az időket és csak edzés után nézd meg az időket.

Ha ez megy akkor a felmérésen szerintem tudni fogsz 11 vagy az alatti időt futni.

Nem kell megfogadni feltétlenül, csak egy javaslat, én így csinálnám.



Előzmény: robcsi1979 (120)  
Bozót 2010-05-30 17:09:40 | 121
Bozót képe

A 2000m-t meg az a gond szerintem hogy túl gyorsan kezdem, 13-14km/h körül, a végére mindíg 9 lesz.

Na épp erről regéltem én is és Monerd is, hogy meg kéne saccolni, mi az a tempó amit tartani tudsz, nem halsz meg, de nem is marad túl sok benned.Ha volt már 11:45, akkor 6 percesben próbáld először. Állítsd be az órát jó szűk tartományra és próbáld ki, hogy végig tartod a tempót. Szerintem rá fogsz jönni, hogy ennél jobbat is tudsz ha nem rapszódikus a tempó. Azért ne csak folyton ezt csináld, persze. 



Előzmény: robcsi1979 (120)  
robcsi1979 2010-05-30 16:41:52 | 120
robcsi1979 képe

Egyenletes tempóban tudok én futni ennyit - nem is ez a kérdés -. Az alapozó időszakomban is egyenletes tempóban futottam/futom az 5-6 kiliket olyan 7,5km/h-tól egészen 8-9km/h-ig (itt élvezem is a kocogást).

A 2000m-t meg az a gond szerintem hogy túl gyorsan kezdem, 13-14km/h körül, a végére mindíg 9 lesz. Ezzel van gondom, pontosabban hogy nem tudom hogy hogyan osszam be az erőmet hogy minél jobb időt tudjak futni. Ezek szerint akkor a fennmaradó időszakban gondolom az lenne a megoldás hogy 10km/h-tól 11km/h ig belövöm a tempóm? Most 11:45 körül tudom lefutni, 14 perc a határ az én korcsoportomba, a fölött 0 pont.

Fekvőtámasz, felülés, fekvenyomás ez mind max pontos. Ami még nagy ki@szás a helyből távolugrás:) Erre van valakinek tippje hogy hogyan lehet 230-at ugrani 170cm es magassággal (gyúrós testalkattal) 92kg-val?



Előzmény: Bozót (119)  
Bozót 2010-05-30 13:44:50 | 119
Bozót képe

Oké, bocs, lehet, hogy kissé össze is kavartalak a másik felvételiző emberkével....Sajnálom, hogy nem vezetsz itt egy egyszerű naplót, mert akkor midenki láthatná, hogy miről beszél....Garmint nem használok, így nem is szokásom semmilyen hozzá kapcsolód weboldalt nézegetni :( (az meg nekem körülményes....)

Ha ennyit alapoztál, jó tempóban/pulzustartományban, egyenletes terheléssel akkor azért elvileg nem ártana tudnod már egyenletes tempóban futni ennyit (képzelj ide egy fejvakaró szmájlit)

Miki, tényleg nem elsőrangú ötlet ez a teszt, de vajon mivel lenne érdemes kicsit szelektálni a népet a felvételin? Gondolom nem egészen kivitelezhető(és roppant mód gazdaságtalan anyagliag), hogy felvegyenek boldog boldogtalant aztán az alapkiképzésen rostálják csak.



Előzmény: robcsi1979 (111)  
monique 2010-05-29 15:07:25 | 118
monique képe

hát max ennyi baj legyen azzal hogy én nem voltam ott 18 hónapot :))

iskola - futás - utálat: na igen... :( még szerencse, h fura módon velem még így se sikerült megutáltatni. :D



Előzmény: miki (117)  
miki 2010-05-29 07:56:30 | 117
miki képe

Monerd, ezt csak az értheti, aki lehúzott 18 hónapot a Magyar Néphadseregben :-) Ja, én nem felvételiztem, hogy bevonulhassak, vittek, ha tetszett, ha nem.

Az iskolai tornaórákat én is szoktam figyelni, néha futok egy iskola melletti pályán. Hát, értem miért utálja meg a futást az emberek többsége.

 
monique 2010-05-29 02:26:28 | 116
monique képe

a sípcsontodra figyelj, ne pont a teszt előtt sérülj le. esetleg próbáld lazábban tartani a lábad amikor futsz (nehéz elmagyarázni. de ez nekem segít ilyesmiben). meg lehet hogy kicsit többet pihenhetnél, amíg panaszkodik.

azért kíváncsi leszek milyen lesz a szűk tartományban futni, van ez is olyan jó mintha más nyulazna :)



Előzmény: robcsi1979 (115)  
robcsi1979 2010-05-28 23:06:31 | 115
robcsi1979 képe

"ezt mondjuk nem értem hogy így hogy jön ki az 5:52-es tempó, mert az csak 10,23km/h tehát végig csipogna az óra :). de pl. úgy el tudom képzelni h az idő felében 13km/h és a másik felében meg nagyon lassú...?"

Valahogy így - 102es hozzászólásomban csatoltam egy screenshotot az edzésről -csipogott is végig, a max sebességem ha jól láttam 13,9km/h volt. Ezért nem tudom hogy hogy kellene beoszatnom.......

 

"amit Bozót erről ír, az nagyon jó. szűk tartományra állítsd be a garmint és azt tartsad........"

Kénytelen leszek ha már nem jösz velem "nyulazni" a MAFC pályára a XI. be Lakat a száján Zavarban van Így megpróbálom a virtual partner funciót. Tök jó, beírom hogy távban mennyit akarok futni, mennyi idő alatt, ez meg kiszámolja hozzá a tempót. Bár nemtom hogy fog menni, kb 1-1,5 hónapja futok így ahogyan leírtam. 3 nap egymás után, 1 nap pihenő, utána megint 3nap........A sípcsontom előtti izom vagy mi ma annyira szúrt, azt hittem megdöglök........

 

A Garminnál olyat nem vettem észre hogy a tempó kijelzés ingadozna. Garmin Connecten azt is vissza tudod nézni hogy a pálya melyik ívén futottál, szóval viszonylag pontos. Bár olyan már volt hogy nem ugyan oda érkeztem vissza a pályán ahonnan indultam miután meg volt a 2000m, de nem is ugyan azon az íven futottam, kerülgetnem kellett embereket stb. Meg a Garmin kiírja hogy az aktuális pozíciód, és az attól eltérő elmozdulás kb hány m potosságú. Szerintem a tempó kijelzés ingadozás inkább a footpodra jellemző, lásd intervallumoknál amikor nem azonos tempóban futsz, más futóstílusban, más lépéshosszal. Garminról van tapasztalatom, a Polart nem ismerem e téren.



Előzmény: monique (113)  
monique 2010-05-28 21:33:44 | 114
monique képe

a középiskolákban meg a cooper-teszt kiagyalóját tiszteltethetnéd :)

mert már akkor is elég edzetlen a legtöbb ember... nálunk rajtam kívül talán 1x volt valaki aki az ötöst meg bírta ütni :) és mindenki rettegett a coopertől :) bennem is elég élénk emlékeket hagytak ezek..

ja és persze nem futottunk előtte az órákon, csak 1-2x 1-1km-t és annyi volt a cooperre készülés a tesitanár részéről :) ez meg nem egyedi jelenség, két gimibe is jártam, mindkettő ilyen volt.

szóval megdöbbentő h iskolákban is ez megy.

egyébként azt nem értettem, hogy miért éreztél elégtételt. vmiről asszem lemaradtam :)



Előzmény: miki (112)  
monique 2010-05-28 21:28:45 | 113
monique képe

álljon itt az én véleményem is megint :)

most már ugye alig van idő a tesztig. tehát alapozással már sokat nem érsz el (de azért ne hagyd el a kocogást :)) ) de megpróbálhatsz picit intervallozni néhány száz méterig aztán séta és így tovább..

"10,7km/h az alja, 13,5km/h a max" - ezt mondjuk nem értem hogy így hogy jön ki az 5:52-es tempó, mert az csak 10,23km/h tehát végig csipogna az óra :). de pl. úgy el tudom képzelni h az idő felében 13km/h és a másik felében meg nagyon lassú...? ez bizony nem lenne helyes beosztása az erőnek, ha a lehető legjobb 2km-t akarod futni. amit Bozót erről ír, az nagyon jó. szűk tartományra állítsd be a garmint és azt tartsad. mondjuk 10,3km/h körül vhol.. de ez csak példa :)
egyébként nem ingadozik nagyon a tempókijelzés? mert más panaszkodott ilyenre gps-es óránál.

ja, ha jól esik a séta, nyugodtan tartsd meg. hasznos dolog tud lenni az alapos levezetés



Előzmény: robcsi1979 (108)  
miki 2010-05-28 18:16:03 | 112
miki képe

Végigolvastam most ezt a topikot, csak anyit tudok mondani, tiszteltetem a teszt kiagyalóit. Annál veszélyesebb, egészségtelenebb és fájdalmasabb dolgot nehéz lenne kitalálni, mint edzetlen, nem futó emberekkel maxra 2000 métert futtatni.

Van ennek hagyománya különben a fegyveres testületeknél, egyszer, 89-ben volt azt hiszem, éppen a zalaegerszegi laktanyában voltam, mikor a laktanyaparancsnok berágott a hivatásos állományra és lefuttatta velük a 3000 métert, ami akkor a standard táv volt. Na, az csúnya volt, éreztem némi elégtételt az elszenvedett sérelmek után :-)

 
robcsi1979 2010-05-28 18:05:27 | 111
robcsi1979 képe

BOZÓT! Hát én mindjárt megsértődöm ám rád ha ilyeneket írsz hogy alapozás stb. :-)

 

A lényeg: tavaly decemberben kezdtem el a felkészülést, akkor kezdtem el futni. Akkor elindultam futni, 500m után azt mondtam hogy ez nem nekem való sport - a gyúrás mellett -:-) No én kb azóta fórumozok itt, akkoriban tanultam meg futni. A lényeg hogy megcsináltam a kezdő alapozó ELSŐ 5 KILÓMÉTEREM c. edzéstervet, kb februárban. Azóta rendszeresen heti 4-5 alkalommal futottam ez idáig a napi 5-6 kiliket (lassan kocogva az aerob zónámat nem túllépve, figyelve a helyes futó technikára stb ahogyan tanácsoltátok anno). Heti edzésadagom 25-30 kili február óta idáig, szóval szerintem februártól idáig meg van az alapozás.

 

Kb 1-1,5 hónapja kezdtem el tesztelgetni a 2000m-t. Azóta így néz ki az edzéstervem ahogyan leírtam, mert gyorsulni szeretnék ezen a 2000m-en, közeleg a felvételi időpontja.

 

Tudom, én vagyok a hibás - azé mert nem ismersz meg, pedig már sok tanácsot kértem és kaptam itt tőled is :) - hogy az edzésnaplóm nem töltöm ki itt a fórumon. Nekem ez 1 picit körülményes, de a garmin connect felületén fönt van szinte az összes edzésem, oda töltöm automatice az órából.



Előzmény: Bozót (110)  
Bozót 2010-05-28 17:06:56 | 110
Bozót képe

Oké, őszinte leszek: korábban sem értettem, most sem értem, hog miért a kétezreket nyomod edzésen. Sokan tanácsolták korábban is, hogy könnyű tempóban menj egyre többet, hogy állóképesség legyen. Bőven elég az utolsó néhány héten belerakni direkt gyorsító edzéseket. Az állóképességet időbe telik fejleszteni, a sebességre elég pár hét, az könnyen jön-könnyen megy(persze bizonyos határok közt).  

Igazából a kérdésem a 2000m-es szakaszra irányult, hogy itt hogyan kellene beosztanom az erőmet hogy minél jobb időt tudjak futni

A helyedben ilyet csak ritkán futnék, teszt jelleggel. Az erődet sztem úgy kell beosztanod, hogy egyenletes tempóban igyekszel futni majdnem végig+egy kis sprint a célegyenesben. A 11:45-öt alapul véve be lehet állítani az órát 5:40 és 6:00 tempó közé és ezt tartani Hiába éred el a 13,5km/h-t közben ha végül a teljes távon messze ez alatt leszel. 



Előzmény: robcsi1979 (108)  
HarcsaBarna 2010-05-28 10:27:44 | 109
HarcsaBarna képe

először is felrakhatnád az edzésnaplódat. Szerintem csak fussál. elindulsz kényelmesen, és abban a kényelmes tempóban futsz 5-6 kilit, utána hazamész, felesleges a rohanás, és feleslegesek a levezető sétálgatások is, elég ha futkorászol...  szerintem...



Előzmény: robcsi1979 (108)  
robcsi1979 2010-05-28 10:22:04 | 108
robcsi1979 képe

„Igazából az első kérdés ami felmerült bennem, hogy tudod-e, mit miért csinálsz.”

 

Remélhetőleg igen – de ha nem jó akkor szívesen várom a javaslatokat és a kritikát, tanácsot, bármit ami segíthet - , ezért is néz ki így az edzéstervem:

 

  1. 5perc bemelegítő séta
  2. 2000m – lehetőleg minél jobb idő alatt. Az óra természetesen tud tempót is – GPS - Itt az órát úgy állítottam be hogy ne pulzustartományra riasszon hanem tempóra. 10,7km/h az alja, 13,5km/h a max (hogy ne fussam túl magam)
  3. 2 perc séta
  4. 2,5km kocogás – amolyan plussz alapozásnak -. Itt pulzustartományra riaszt az óra, így állítottam be mert itt már nem a tempó a lényeg hanem hogy egyszerűen jól essen.
  5. 5 perc levezető séta

 

Természetesen a célom a 2000m minél jobb idő alatti lefutása. A 2500m kocogás meg csak „úgy kell” hogy meg legyen a napi edzésadagom. Ha nincs meg a napi 4-5 km edzésadagom akkor rosszul érzem magam J Mindezt reggel, délelőtt, üres gyomorral az ELTE futópályáján a XI.ker. benJ

 

Igazából a kérdésem a 2000m-es szakaszra irányult, hogy itt hogyan kellene beosztanom az erőmet hogy minél jobb időt tudjak futni. Most 11:45 a legjobb időm, 14perc fölött nem szabad futnom mert az 0 pont. A 11:45 percet szeretném lejjebb húzni valahogyan.

 

Vagy szerinted/szerintetek hogyan állítsam össze az edzéstervem hogy jó legyen?

 

Nyulazásnál én is valami hasonlóra gondoltam, bár Monerd-el kapcsolatban egész más „nyulazás” jutott az eszembe miközben a nemlétező copfját huzogatom J (Jól van na, nem kell ám megsértődni, csak vicceltem. Csak olyan aranyos volt a „copfos”……..Nem tudok vele betelni…..)



Előzmény: Bozót (104)  
robcsi1979 2010-05-28 10:20:18 | 107
robcsi1979 képe

Adrus, b@sszus. Én akkor valamit félre értettem :( MSN-en mintha azt írtad volna hogy sikerült vagy legalább is ezt vettem le a kiírásból, most meg olvasom hogy mégsem?!

 

Nem lehet fellebbezni a döntés ellen? A végleges választ meg kaptad már? Csak rá kellene kérdezni bent hogy ilyenkor mi a teendő vagy automatice azt mondják hogy "majd jövőre.........."? Lehet én el sem jutok a fizikai felmérőig................, bár a pszichológián és az előorvosin már túl vagyok. De ha gondolod és ráérsz majd, beszéljünk MSN-en, elmondom majd hogy nálam mi van.

És tudom nem nyugtat meg nagyon meg könnyű ezt így mondani, de próbálj meg nem idegeskedni ezen. B@sszák meg a felvételijüket ha ennyit nem tudnak tolerálni, hogy betegen is elmész a felvételire. Próbád úgy felfogni hogy a befektetett munkád nem vész el és megismertél itt a fórumon egy tök jó csapatot és hogy most már nem 0 ról kell kezdened, és hogy jövőre mindenkinél jobban fogsz teljesíteni!!!! Van egy mondás: ami nem öl meg az erőssé tesz! És ez legyen a szemed előtt, ez ad annyi erőt hogy jövőre mindnekinél jobban teljesíts! - Idő közben még lehet benevezel egy maratonra is, úgyhogy nem elcsüggedni, hanem FEL A FEJJEL!



Előzmény: Adrus (106)  
Adrus 2010-05-28 10:05:53 | 106
Adrus képe

Sajnos nem tudtam kérni másik időpontot így hát 2 lehetőségem volt vagy elmegyek vagy nem. De ennyi edzés után úgy gondoltam félholton is megpróbálom. Nekem minden ment kivéve a futást és a fekvenyomást. Ez volt az utolsó 2 számom és igy már nagyon nem bírtam. De végülis jól zártam a napot, teljesítettem a minimum pontszámot sőt jóval felette de az összteljesítményem nem lesz elég a bejutáshoz. A futást pedig nem hagyom abba mert nekem ez a MUMUS. Robics sok sikert

 
monique 2010-05-28 02:35:06 | 105
monique képe

:))) amúgy ilyen vak vezet világtalant én is tudok, még mindig kezdőként edzek néha egy másik kezdővel :)



Előzmény: robcsi1979 (103)  
Bozót 2010-05-27 23:39:12 | 104
Bozót képe

Nem akarok regényt írni, úgyhogy próbálom röviden és érthetően.

Igazából az első kérdés ami felmerült bennem, hogy tudod-e, mit miért csinálsz. Van valami alapja az edzéseidnek vagy csak rohangálsz össze-vissza és közben valahol hasraütve nézel egy időt 2000méterre? Mert az alábbiak alapján ez jön le.

A nyulazás azt jelenti, hogy valaki fut előtted/veled egy fix megbeszélt tempót, hogy segítsen azt tartani. Versenyeken is van ilyen nyúl, aki nem is futja végig, csak x ideig vezeti a mezőnyt és segít egyenletes tempót futni. Szerintem sokat segítene, ha tudnál futni párszor valakivel aki tud neked egyenletes kétezret futni és kipróbálnátok mi a legoptimálisabb tempó neked. Örömmel segítenék, de attól tartok, nem egy helyen lakunk.

De ha ez nem megoldható, ott a kezeden az a drága kis kütyü, az is segít, hiszen tud aktuális tempót is mutatni, nem?



Előzmény: robcsi1979 (103)  
robcsi1979 2010-05-27 20:09:17 | 103
robcsi1979 képe

No ezt jól beszúrta :-) Bocsi ha kicsit széthúzta a tpoicot. Nyulazni nem igazán tudok mert egy sráccal edzem együtt aki egyben nem tudja lefutni a 2 kilit - és én edzem őt :) amolyan vak vezet világtalant :), de jól haladunk -. 1ébként mi a lóf@sz az a nyulazás?:) Én Monerd-el nagyon szívesen nyulaznék.......és közben nem a cipőfűzőjét húznám hanem a nemlétező copfját :-) - még 2 ilyen megjegyzés Kiskedves és 10 év után úgy érzem újra szerelmes leszek :-). Aranyos volt, tetszett!!  (Tom ott a szmájli a végén de komolyan gondolom :-)



Előzmény: robcsi1979 (102)  
robcsi1979 2010-05-27 20:02:56 | 102
robcsi1979 képe

Futás közben legtöbbször nézem az órám, illetve ha nem és kiesem a tempóból akkor csipog. Okos kis jószág ez a Garmin Forerunner 305. Training Centerben úgy terveztem meg az edzést hogy a LAP2 -höz azaz a 2000m hez ne pulzusnál riasszon hanem tempónál. Azaz ha jól emlékszem 10,7km/h és 13,5km/h közé lőttem be. Azért hogy kitapasztaljam az általam teljesíthető legjobb tempót.

A 11:45 ös edzésem - legutolsó - screenshotja:

A kérdés igazából az lenne hogy hogyan tudnék még ezen javítani? Azt 1ébként észre vettem a Garminnál hogy pályán a GPS valamennyit azért csal. Mármint nem ugyan onnan indulok és nem ugyan oda érek vissza, pedig a pálya fixen 400m :-)



Előzmény: Bozót (101)  
Bozót 2010-05-27 15:41:04 | 101
Bozót képe

Az előzőhöz és a "hogy a picsbe" kérdésre: 

nem próbáltad még, hogy futás közben nézed az órát és fix tempóval próbálod letolni a távot? Vagy hogy megkérsz egy tapasztaltabb futót, hogy nyulazzon neked pár edzésen? Talán jó lenne belőni, mi lehet az a tempó amivel bírod végig, de nem marad benned túl sok plusz. Az eddigiek alapján, nehezen hinném, hogy ne tudnád 5:30-ban lefutni, de még 6 percesekben is bőven jó időt futhatnál, ami tényleg nem lehet túl nehéz.



Előzmény: robcsi1979 (89)  
Bozót 2010-05-27 15:34:42 | 100
Bozót képe

Bocs, hogy belekotyogok, de sztem óriási a diffi a 10kilis átlagtempó és a 14kilis max tempó között egy ilyen rövid távon... Az a kérdés, hogy mitől ekkora a különbség: nekirohansz az elején, mint az őrült aztán belassulsz, vagy óvatoskodsz az elején és még ennyi van benned a végére? Szvsz, bármelyik is a helyzet, nem jó.



Előzmény: robcsi1979 (91)  
monique 2010-05-27 00:07:44 | 99
monique képe

hozzáteszem, nekem könnyebb úgy a maxot megközelíteni, hogy nem hirtelen kezdek el tempót váltani gyorsabbra, hanem fokozatosan. különben előjön 1-2 szűk keresztmetszet mielőtt még a max pulzust elérném. :) (pl. hányinger, rekeszizom(?) görcse)