Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 55 413 820 km-t sportoltatok

Csípőcsont fájdalom

Létrehozta: nanori  |  2010-02-17 23:59:11-kor

Sziasztok!

 

Szülés után fél évvel elkezdtem kocogni, de az ötödik alkalom után annyira belenyilalt a jobb csípőmbe az ideg, hogy majdnem összeestem, s csak sántikálni tudtam. Ez novemberben volt, azóta is fáj a csípőlapát felső része, ha hozzáér valami, illetve közvetlenül mellette az inak (vagy mik). Alapból nem fáj, de nagyon kis nyomásra már igen (élesen, mintha ideg csípődne be), illetve ha ülök és felállok, akkor az első lépések nagyon rosszak. Futni nem voltam azóta sem, már nagyon kivagyok. Volt röntgen, semmit nem mutatott ki, az ortopédián is csak általánossgokat mondtak, vagis, hogy le van terhelve. Azt még elhiszem, hogy a hirtelen futással megterheltem, de nem hiszem, hogy ha nem erőltetem november óta, akkor hónapok után is fájnia kellene. Már nagyon mennék futni, itt a jóidő is, de nem tudom, mi lehet.

Ha hallottatok ilyesmiről és hogy mivel lehetne jobb, akkor léyszi osszátok meg velem! próbáltam már izomlazító gyógyszert (orvos írta fel, hogy próba szerencse), izomlazító krémeket, jegeltem, igaz nem sokat, de infráztam is. Semmitől nem lett se jobb, se rosszabb...

Köszi szépen!

N

dgabica 2010-05-15 19:25:21 | 8
dgabica képe

Cső csajok!

Nekem is fájt egy ideig a csípőcsontom, és ami bejött, az a Béres Ca tabletta. Kb. 5-6 nap múlva elmúlt a fájdalom. Vissza se jött. Pedig mostanában 20 km fölött futok hétvégenként, tehát igénybe van véve.  Most viszont elfogyott, 2 hete, és egy pár napja megint fáj.

 
vörke 2010-05-14 22:57:22 | 7
vörke képe

Hahó, nekem ( nem röhög ) medencecsúcs- csonthártya fájdalmam van, ha ráfekszem is sajog. A doki el tudna küldeni röntgenre, de láttam rajta a kételyt. Van sorstárs? Vörke

 
monique 2010-02-19 23:37:38 | 6
monique képe

"Lehet, hogy a szőnyeg mezítláb kevésbé megterhelő a csípőnek, mint a kemény földön való futás" - jó csillapítással ellátott futócipő megvan??



Előzmény: nanori (3)  
Házisárkány 2010-02-19 07:17:13 | 5
Házisárkány képe

én karbantartásnak is járok!Olyan jól helyre rak,hetekig nincs gond sem a szakadt vállammal sem az annak idején sérült csípőmmel....



Előzmény: nanori (4)  
nanori 2010-02-18 21:44:45 | 4
nanori képe

Köszi, erre már én is gondoltam, remélem azért nem jutok el hozzá....



Előzmény: Házisárkány (1)  
nanori 2010-02-18 21:44:05 | 3
nanori képe

Hát, lehet, hogy nem hinném el, de éppen második napja elkezdtem itthon, dvd-ről kardio edzést csinálni. Tegnap 20 percig bírtam - egész nap alig ettem - , de nem fájt mozgás közben a csípőm. Ma meg már több mint egy órát végig futottam, ugráltam (450 kalóriát égettem a polár óra szerint, 72% átlagon), s közben semmi fájdalom nem volt! Pont ugyanz jutott az eszembe, mint amit írtál, hogy lehetséges, hogy éppen a mozgástól jön helyre? Még pár napig csinálom így, aztán kimegyek a szabadba. Lehet, hogy a szőnyeg mezítláb kevésbé megterhelő a csípőnek, mint a kemény földön való futás, majd meglátjuk...

Azért köszi az ötletet!



Előzmény: arion (2)  
arion 2010-02-18 16:32:21 | 2
arion képe

Ami most következik az jó eséllyel a tömény hülyeség lehet a Te esetedben, úgyhogy ne kövess kritikátlanul.

2009 július-augusztusban olyan folyamatos és erős combba sugárzó fájdalmaim voltak a jobb csípőmben, hogy két hónapra leálltam a futással és végső kétségbeesésemben már majdnem orvoshoz fordultam. De, mondok, már úgyis mindegy, megpróbálok egyet kocogni előtte. Hát az első 2000 méter majdnem sírva ment le. Aztán két nap múlva egy kicsit könnyebben, aztán harmadszorra egyértelműen jobb volt. Három hét múlva nulla fájdalom, azóta is gyönyörűen ketyeg.

 
Házisárkány 2010-02-18 06:53:41 | 1
Házisárkány képe

Kedves Nanori!

Tiszta szívből ajánlom a csontkovácsot!

Gyógyulj meg,hogy jókat szaladhass!