Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 54 591 825 km-t sportoltatok

FootPod VS. GPS

Létrehozta: robcsi1979  |  2010-03-14 11:20:45-kor

Sokak nagy dilemmája vásárlás előtt, hogy milyen pulzusmérő órát vegyen. Mire érdemes beruházni, kinek mi jött be legjobban, és természetesen a legnagyobb kérdés: FOOTPOD vagy GPS. Melyik biztosítja a legjobb mérési értékeket, melyik a megbízhatóbb? Igazi tapasztalatokat szeretnék ebben a topikban össze gyűjteni - hogy ne feleslegesen dobd ki a pénzed egy drága kütyüre - , és hogy segítsünk az egyszerű embernek is eligazodni a marketing orientált termékek útvesztőjében. Természetesen mindegyik nagy neves gyártó azt állítja hogy az ő termékei a legmezbízhatóbbak és legpontosabbak. Ez valóban így van vagy csak egyszerű marketing? Mennyivel több az egyik mint a másik?

 

Léteznek távolság, illetve iram mérésére alternatív "mobilos" megoldások is:

 

Nokia: Sport tracker for symbian: http://sportstracker.nokia.com/nts/main/index.do

Windows Mobile: RunGPS: http://www.gps-sport.net/

monique 2010-11-20 14:07:51 | 21
monique képe

ja, azt nem mondtad hogy terepfutás... :)



Előzmény: supakjz (20)  
supakjz 2010-11-20 09:42:15 | 20
supakjz képe

sajnos akárhogy húzogattam', valahogy nem volt az igazi - lehet, ha te csinálod, jobb lesz... Nevetés

feltettem egy utat: https://edzesonline.hu/upload/6652/49709.jpg - kíváncsi vagyok, hogyan néz ki gmap-on.

 

ez a program tartalmazza a magyar turisták krémjének összes útvonalát POI-rengeteggel - nem csak azt, amerre a guglikocsi el tudott menni. egy hosszabb (gyalog)túra/terepfutás megtervezése források érintésével pofonegyszerű vele. természetesen mindkét megoldásnak megvan a saját célközönsége, létjogosultsága.



Előzmény: monique (19)  
monique 2010-11-19 23:54:54 | 19
monique képe

de lehet, ha átállítod manuális módra a gmap-pedot. akkor aztán oda húzod a vonalat ahova szeretnéd...



Előzmény: supakjz (18)  
supakjz 2010-11-19 11:59:45 | 18
supakjz képe

jó dolog a gmap-pedo, csak amerre én járok, arra szerinte nem lehet... Nevetés

 

így a turistautak.hu ingyenes programját használom, ha épp valamire nagyon kíváncsi vagyok.

http://turistautak.hu/maps/3d/

 
devego 2010-11-18 14:15:05 | 17
devego képe

köszi szépen átnézem

te is most fogsz venni ?



Előzmény: stojesz (16)  
stojesz 2010-11-18 14:07:11 | 16
stojesz képe

A "Kütyük, cuccok, felszerelések" témát lapozd át, az utolsó pár oldal szerintem csak a GPS-es órákról szól :)



Előzmény: devego (15)  
devego 2010-11-18 13:46:42 | 15
devego képe

hello

 

segítséget kérnék hogy hol és milyen órát érdemes venni!?

3 hónapja nézegetem az órákat és gondolkodom hogy melyik lenne jó

szeretém ha tudna sebeséget és távolsáot és pulzust mérni és nem lenne nagyon drága !:D

nézegettem a conrad weboldalán :http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=VkZaU1ZrMHdNVlZVVkVKUVZrVkdNdz09&pid=VkRGU1dtVlZNVVZWV0dSUFpXdHJPUT09

 

de sajnos nem vizáló és nekem úszáshoz futáshoz kéne

akinek van jó ötlete az irja meg köszönöm



Előzmény: robcsi1979 (14)  
robcsi1979 2010-03-15 10:09:13 | 14
robcsi1979 képe

http://www.gmap-pedometer.com/?r=3545846



Előzmény: robcsi1979 (13)  
robcsi1979 2010-03-15 10:08:01 | 13
robcsi1979 képe

Szia!

 

Lemértem gmappel!:) 5,2981km a vége!

 

Most használtam először a gmappet, ez tényleg nagyon jó!!



Előzmény: monique (12)  
monique 2010-03-15 00:40:46 | 12
monique képe
biztos máshogy olvasta be a gpx formátumot de ez baromi fura :)

Előzmény: robcsi1979 (9)  
monique 2010-03-15 00:39:49 | 11
monique képe
nem tudom mitől volt ekkora különbség. gmap-pedometer: beírod a címet, go, átállítod hibridre és legalább 17-es zoomra (attól függ mit akarsz. 19-es a legrészletesebb), és start recording és duplakattokkal jelölhetsz pontokat. alapból auto running módban húzza a vonalakat, de van manuális mód is, néha hasznos. sztem teljesen jó a cucc, kontrolltávokat remekül lemérte nekem. ennél egy footpod sem pontosabb, az biztos. talán még a GPS se. egyébként le lehet mérni biciklivel is, és akkor ahhoz lehet mindig igazodni onnantól, felesleges újramérni.

Előzmény: robcsi1979 (7)  
Bozót 2010-03-14 23:39:19 | 10
Bozót képe

Soha életemben nem volt a kezemben semmilyen gps :) Fejtse meg más :P



Előzmény: robcsi1979 (9)  
robcsi1979 2010-03-14 22:03:05 | 9
robcsi1979 képe

A másik érdekesség RunGPS-es futással, illletve RunGPS-ből kiszedve az edzésadat *.gpx-be, ezt betolva a SporTrack-be, megint más távolságadat jött ki automatikusan, pedig csak egy sima inport volt, semmi módosítás:

 

márc 2.

RunGPS szerint: 5,44km ebből *.gpx export SporTrackbe

SporTrack szerint: 5,37km

 

márc 14.

RunGPS szerint: 5,08km ebből*.gpx export SporTrackbe

SporTrack szerint: 5,27km

Na ezt fejtse meg valaki!



Előzmény: Bozót (8)  
Bozót 2010-03-14 21:31:46 | 8
Bozót képe

Szerintem attól függ, mennyire nagy felbontáson volt a gmap. Ha minden sarkon ki-be cikázik a vonal az út két oldala közt, máris lehet 100méter diffit összehozni. Ha pontosra próbálom venni, akkor feltekerem a felbontást maxra, nézetet hybridre és próbálom ott jelölni ahol valójában futottam/futni tervezek.(ja, térképes nézetet ne nagyon használd, földutakat, kis utcákat totál félrejelez időnként)



Előzmény: robcsi1979 (7)  
robcsi1979 2010-03-14 21:23:29 | 7
robcsi1979 képe

HOgy működik ez a gmap-pedometer cuccos?

Ma futottam a "szokásos" 5 kilis köröm, az előbb értem haza. A márc. 2.-i futásom ugyan ezen körön 5,37 a mai meg 5,27km re sikeredett. Pont 100m a különbség. A HTC Diamonddal+a RunGPS progival futottam mindkét esetben. Lehet 100m-t jelent a kanyarok levágása iyen távon? Nem hiszem, mert emlékezeteim szerint ugyan azon "nyomvonalon" futottam. Tehát nagyon nem értem. Hogy lehet ezt lemérni gmappel? az adatok fönt vannak a runGPS siteon, robcsi1979 nick alatt, igaz "walking" kategóriába mert elfelejtettem átállítani :). Mondjuk a két futás között annyi különbség volt hogy a márc. 2.-i. síma jogging, kocogás, a mai intervallos, valahogy így nézett ki: 5 perc séta+2x2000m futás+levezetésnek kb 500m séta. Elképzelhető hogy a sebesség különbözetből a különbség? Vagy a 100m nem is annyira cink 5km-en?



Előzmény: monique (6)  
monique 2010-03-14 20:36:17 | 6
monique képe

nos, nekem elég fontos h tudjam a távot (mert én már csak ilyen vagyok, szeretem tudni :)) ).

de rájöttem, hogy a gmap-pedometer.com pont ugyanolyan pontossággal mér nekem és ingyen és nem kell kütyüket cipelni, akkukat tölteni...

HTC-m nekem is van pár ;) sejtettem h neked is van (láttalak régebben pdamania-n :D ). ez most csak azért lényeg, mert ugye van benne GPS, szóval ha valami olyan terepen vagy amit a gmap-pedometer nem ismer, akkor ez végszükségnek jó, már ha egyáltalán fontos, hogy MINDEN edzésnél legyen pontos táv. na de olyat, hogy a gmap-pedo ne ismerjen vmit, még nem láttam, kínában is mért nekem rendesen utcákon, tereken, sőt egy kis parkban is; de valszeg erdőben nem mennék vele sokra.

úgyhogy a GPS-es óráknak számomra annyi előnye lenne csak, hogy erdőben is mér úgy, hogy nem kell a htc-t vinni, meg így állandóan tudnám a tempómat - de állítólag ez utóbbit nem mutatja vmi pontosan, sok az ingadozás, másrészt az agyamra menne, ha egy átlag edzés közben még a tempóval is foglalkoznék. az is az agyamra menne, ha még a pulzusmérőmet is töltögetni kellene, elég kütyü és akku van már itt, akku nélkül kb. létezni nem tudok egyébként se, úgyhogy ez nekem már sok :)).

ja, footpodhoz elvből nem nyúlok, túl megbízhatatlannak tűnik mások tapasztalatai alapján.

a tesztelgetésekről annyit, conconi tesztet képes voltam 1 teljesen alap órával is végrehajtani, de asszem a polar RS200 amit azóta vettem, kellemesebb lett volna. ezzel abszolút meg lehet a conconit csinálni: mész 200m-t az atlétikai pályán, köridő gomb, aztán folytatod könnyedén és a végén nézheted átlag és max pulzusokat mindegyik 200m-re.

egyébként valszeg lehet időalapú intervallumot ezzel is, mert van benne egy előredefiniált "interval" nevű edzés, és lehet benne állítgatni az időket. mondjuk alapból csak néhány fajta edzést tud eltárolni ez az RS200, ha mondjuk tudna 20-at, az sokkal jobb lenne. :)
PC-vel pedig hangkártyán át tud kommunikálni elvileg, DE nem próbáltam ezt. a garmin 60-ast nem ismerem, arról nem tudok semmit mondani. az az ANT+ marha jól hangzik! igaz nekem eddig a sima kódolt 5khz-es is jól működött eddig, de hát 2.4Ghz a legjobb :)), még ha csak ritkán is fordulna elő, hogy azzal megy a jel rendesen és a simával meg nem...

mielőtt elfelejtem: még egy erősen szubjektív vélemény: a grafikonok nézegetése annak való, aki nem unja meg h minden edzés után végignézegesse, de szerintem a fejlődéshez nem tesz hozzá.

de persze nem akarlak lebeszélni, még ha az eddigiek véletlenül úgy hangzottak is (bocs, ha igen). ha van elég pénzed és szereted ha mindentudó kütyüd van meg szereted nézegetni a pulzusgrafikonokat, stb., akkor nyugodtan vehetsz ilyet. neked kell eldönteni :)



Előzmény: robcsi1979 (3)  
Fari 2010-03-14 19:46:24 | 5
Fari képe

nekem a  305ösöm van.3 bicajt használok általában(nem egyszerre)mindenesetre nem kell kerékméreteket állitgatni,ez nagy előny nekem,mert utálok állitgatni orákat.mér szintet,mondjuk csak tengerszint felettit,barometrikusat nem.1000kör memoriát tárol.van benne virtuális partner edzés(felmérőnél jol jött párszor).opcionálisan van hozzá pedálfordulatmérő is,és mágnes a küllőre(a kerékméretet beállitja magátol)ha mágnesről méretem a sebességet,ki lehet kapcsolni a gps-ét,és akkor kibir majd 20orát 1 töltéssel.(én sik edzésnél használom outi keronál,ha nincs szint) magyar menüs.a garmin-connect oldalra is lehet tölteni,és gyorsan elküldeni barátoknak,ismerősöknek,edzőnek..nekem 2.5éve van már meg kb,megvagyok vele elégedve..a kerékpársportban pár év mulva a pulzusmérést a wattmérés felváltja!!!Vigyor

 
Bozót 2010-03-14 19:11:17 | 4
Bozót képe

Szerintem szuper dolog lehet a Garmin, de baromi jól lehet élni és futni nélküle is. Ráadásul bumfordi ;-)

Kezdőként, ha még nem tudom, mit is akarok kezdeni a futással, tuti egy egyszerűbb Polart vennék. Mellesleg rajta vagyok egy ilyen ketyerékről szóló cikken....mármint magyarítom, talán ma éjjel jön :)



Előzmény: robcsi1979 (3)  
robcsi1979 2010-03-14 17:16:20 | 3
robcsi1979 képe

Kezdjük a legelején:) :

 

A folyamat valahol itt kezdődik:

Szükséglet: eldöntöd hogy szükséged van valami futó "kütyüre". Lehetőleg valami ALL IN ONE cucc legyen, ami pontosan mér, trendi és relatíve nem túl drága.

 

Igény: lehetőleg pontosan mérjen távot és pulzus adatot, számolja az elégetett kalóriákat, lehessen rákötni PC-re adatelemzés illetve edzés kiértékelés céljából. Természetesen minden ember más és más követelményeket támaszt a leendő kütyüjével szemben, az enyémek ezek voltak. De ennél a pontnál mindenképpen kanyarodjunk vissza az első ponthoz, a szükséglethez és tegyük föl magunknak azt a kérdést hogy vajon ezen szempontokra tényleg "szükségem van"?

Azaz miért jó nekem az ha másodperc pontosan tudom hogy milyen pulzussal futottam? Én kb 2 hónapnyi töprengés után jutottam el erre a pontra. Mivel kezdő vagyok a futás terén, közel sem biztos hogy szükségem van ezen feature-kre.

 

Kereslet: számomra két gyártó jöhet szóba, Garmin illetve a Polar. Garminból a Forerunner 305. Legolcsóbb helyen 48.000ft, Pixmánia, a bolttal járó kockázatokkal. Illetve a másik a Garmin Forerunner 60 Bundled verzsön footpoddal. Ezek azért mert 1. mindkettő ráköthető PC-re illetve Mac-re, és mindekttő tud intervall edzést. Polarból az RS300x SD, ez nem köthető gépre - illetve ha vásárolsz hozzá LinkFlowt cirka 12.000HUF ért akkor az adataidat föl tudod tölteni a Polar oldalára vagy az edzésterveket tudod letölteni? Na mind1, Polar RS300x SD+12.000ft. Ez nem tud intervall edzést mint utólag kiderült, számomra ezért kilőve.

 

Jelenleg, 2 hónapnyi töprengés után ott tartok, hogy tegnap már elhatároztam hogy Forerunner 305 lesz az igazi. Magyarországon boltból újonnan 65.000ft ért tudnám megvenni. Ma meg elgondolkodtam rajta hogy egyáltalán szükségem van e távolság illetve iram mérésre kezdőként? Miért tudnék egy ilyen kütyüvel jobban fejlődni mint egy síma, mezei megbízható, pontos pulzusmérővel? Miért jó az hogy ha tudom hogy mennyivel futottam és hány km-t? Főleg úgy hogy megoszlanak a vélemények a footpodról és a GPS-ről is, valaki azt írta hogy pontos távolság meghatározására egyik sem alkalmas mert ennek ez a nyűge, a másiknak az. Így ma ott tartok hogy erősen elgondolkodtam azon hogy egyáltalán szükségem van e távolság illetve iram mérésre. Ezen febuzdulva kinéztem a Garmin Forerunner 60-at, síma HRM-es - footpod nélküli - verzióban, cirka 33.000ft-ért 1 év garival.

- Intervall edzések - footpod nélkül csak idő alapú

- Pc-re köthető, így az adatokat ki tudom elemezni garfikonon is. Igaz idő és pulzusszám függvényében. Azaz - szerintem - egy síma CONCONI tesztet ezzel is símán meg lehet csinálni, illetve a MAX pulzust megállapítani. Mondjuk futok 5km-t majd rádobok plussz 1km-t max teljesítménnyel és ezt gép előtt is vissza tudom követni.

- Pulzusmérés: ANT+ azaz 2,4Ghz, ami a Polarnál a WIND szabványnak felel meg, így nem hiszem hogy ezzel gond lenne.

- 1év gari, igaz Magyarországon a Garmin support nem az igazi - szerintem -. Bármit kérdeztem eddig tőlük, csak hümmögtek és majd megkérdezikkel zárult a beszélgetésünk. Igaz továbbították a levelem a kajak.hu-ra, onnan kaptam is némi érdemleges választ a kérdéseimre. Csak akkor kérdezem én, minek vannak ők?

- órának néz ki

 

Tehát a végén a nagy kérdés: szükségem van e egyáltalán távolság illetve iram mérésre? Van egy HTC Diamondom+RunGPS progim, runGPS accountom, így tudom chekkolni a megtett távot. Tény hogy egy Garmin Forerunner 305 kényelmesebb megoldás lenne, csak a két óra között cirka 30.000ft a különbség, ha hosszabb távra gondolkodom, megéri e vajon a többletkiadást?

 
robcsi1979 2010-03-14 16:46:23 | 2
robcsi1979 képe

Szívesen!



Előzmény: monique (1)  
monique 2010-03-14 15:50:43 | 1
monique képe

ah köszike a rungps tippet :) ugyanis semmi kedvem még 1 gpst venni a házba (már túl sok van :)) ), ezért nekem marad a telefonos gps ha esetleg a gmap-pedometer behalna. ;)

amúgy sztem a gps pontosabb, mint a footpod, az utóbbi pontatlanabb, hacsak nem síkon használod ÉS mindig azonos iramban. de a gps sem tökéletes ha kis távokról van szó