Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 54 617 655 km-t sportoltatok

Futócipő teszt kérdések és válaszok

Létrehozta: pen  |  2010-05-13 21:12:20-kor

Ide írhatjátok az Online Edzésnapló által szervezett futócipőtesztekkel kapcsolatos kérdéseiteket. A Gépház gyakran olvassa ezt a topikot, gyors váaszokat adunk minden kérdésre.
Aktuális futócipő tesztünkről a http://www.edzesonline.hu/futocipo_teszt oldalon kaphattok bővebb felvilágosítást.

monique 2010-05-27 19:02:49 | 40
monique képe

sepi: a következő kérdés csak kíváncsiságból lesz, mert nyilván tök nem számít semmit, mivel benne vagyok a 30-ban :))) szóval, megkérdezhetem h tegnap este 7 után hány 1-est adtak le rám? mert addig mindig 4 felett volt az átlagom :) és kicsit rossz volt látni h hirtelen már nem..

cipő: nekem nem kell erősen stabil cipő, szerintem. (nem tudom ezzel mennyit javítok az esélyeimen. :))) )



Előzmény: sepi (38)  
Bozót 2010-05-27 15:30:31 | 39
Bozót képe

Látom, mégis írnom kellett volna tesztet....nekem nagyon neutrális cipő kéne :)



Előzmény: sepi (38)  
sepi 2010-05-27 11:01:30 | 38
sepi képe

Sziasztok!

 

Kialakult a végeredmény. A kamu 1-eseket töröltem, de természetesen nem minden egyest.

Most nálunk a labda, nem lesz könnyű a döntés, mert nem csak a legjobb 16 tesztet kell kiválasztani, hanem összepárosítani a meglévő cipőkkel is. Még az is könnyen lehet, hogy az utolsó 10 kap cipőt ha az első 20-ból mindenki stabil cipőt akar.


 
monique 2010-05-27 00:03:42 | 37
monique képe

lesz még itt törlendő 1-es, szinte mindenkinek csökkent az átlaga, nekem is asszem 3db 1-est adtak le (ha jól számolom)...ami azért elég fura, mert addig 4 felett voltam átlagban :)



Előzmény: sepi (34)  
Scheffer István 2010-05-26 22:18:50 | 36
Scheffer István képe

Sziasztok.

Lassan véget ér egy lehetőség. Mindenkinek köszönöm hogy szavazott az ügyetlen tesztemre , még  akkor is , ha nem kerülök be a legjobb harminba . De a remény hal meg legutoljára  . 

Köszi, és jó futást mindenkinek az új , és a régi cipőkben is.

 
Tobika 2010-05-26 20:49:45 | 35
Tobika képe

Azért azt eléggé nevetségesnek tartom, hogy vannak olyan tesztek, melyeknél még a cipő neve sem derül ki. Én igyekeztem minden egyes tesztet elolvasni, mert a téma nagyon érdekel, de néha kicsit önsanyargatásnak éreztem. TISZTELET A KIVÉTELNEK!

Tudom, hogy "a kibicnek könnyű", de  azért fenntartom a jogot, hogy az értelmetlen "teszteket" méltóképp értékeljem. Aki írásra adja a fejét, az legalább a helyesírási szabályokat tartsa be.Kacsintás

 
sepi 2010-05-26 08:31:24 | 34
sepi képe

Igen, töröltünk jópár rosszindulatú egyest. A hibát javítottam, kösz a jelzést.

 

sepi



Előzmény: jocccc (33)  
jocccc 2010-05-26 00:15:36 | 33
jocccc képe

törölve lett megint pár 1es osztályzat? csak mert hirtelen megnövekedtek az átlagpontok. nem baj, sőőőt...

viszont észrevettem egy hibát: az összesített listán más átlagpontszám szerepel egyes embereknél (pl nálam is), mint ha a tesztre rákattintva nézem meg. kicsit matekoztam és úgy láttam, hogy az összpontszám ugyanannyi, csak más számmal van elosztva a két esetben, így az átlag is más lett. pl az én esetemben úgy láttam, hogy törölve lett 2 szavazat délután, de az összesített listán 18al, a tesztet megnézve pedig 20al van osztva az összeg, így ott emiatt kisebb az átlag.

 
monique 2010-05-23 02:22:15 | 32
monique képe

ne aggódj, én se írtam 100% tökéletesre-részletesre, mert úgy gondoltam, hogy nem lenne jó ötlet túl hosszan írni. :) ha beválasztanak, úgyis adnak instrukciókat, h mi alapján kell megírni, mit kell még belevenni a tesztbe. legalábbis úgy emlékszem.



Előzmény: Scheffer István (28)  
monique 2010-05-23 02:19:18 | 31
monique képe

ez nekem is feltűnt :) - nem próbáltam ki, hogy tényleg engedi-e, mert ugye az nem fair :) de ha így van, akkor én is javaslom h ez legyen javítva :)



Előzmény: mrfuci (27)  
eftomi 2010-05-22 19:53:58 | 30
eftomi képe

Mindig van első esemény. A következőben rutinos leszel! Küldöm az öt pontot!



Előzmény: Scheffer István (28)  
mjoci 2010-05-22 08:02:16 | 29
mjoci képe

Szerintem, nem volt rossz amit irtál.



Előzmény: Scheffer István (28)  
Scheffer István 2010-05-21 22:43:15 | 28
Scheffer István képe

Sziasztok . Úgy  látom , hogy én adtam le elsőnek a cipőtesztemet, vagy is igazából egy " cipők " tesztet .Sajna nem láttam magam előtt mintát , így lehet , hogy  most egy  kicsit másképp írnék. Az biztos , hogy ha újra írhatnám,  nem 3 percet szánnék rá, és a  hibákat is kijavítanám . Ja, és sem az iwiw-en , sem a többi lehetőségen nem vagyok fenn. Tehát csak itt láthatjátok. Ez " gáz"????? Talán a  legelső teszt megírásáért a vígaszágban  tovább juthatok....Egyébként jó dolognak tartom a TESZTET, még akkor is ha nem jutok be az első 16- ba , mert rengeteg leírás segíti az embert a következő cipővásárlásban.(" A buta ember maga kárán tanul , az okos , meg másokéból" )

 
mrfuci 2010-05-21 20:01:51 | 27
mrfuci képe

Helló! Én most vettem észre, hogy saját cipőtesztemre is le tudnám adni a szavazatomat, ami nem lenne túl fair... :) Szerintem ezt célszerű lenne kiiktatni.

 
HarcsaBarna 2010-05-19 13:13:50 | 26
HarcsaBarna képe

én jól tudok írni, Pen is megmondhassa.... akkor egy cipő???

 
Kopi Zoli 2010-05-19 12:24:42 | 25
Kopi Zoli képe

Sepi!

Amikor írtam a tesztet nagyobbak voltak a betűim, mikor elmentetten igen kicsik lettek?
Miért van ez?
Ki tudnád nekem cserélni nagyobb betűméretre?

Köszi,

 
sepi 2010-05-19 09:57:35 | 24
sepi képe

Ha belegondolsz végül is az lesz. Mi leszünk a szakmai zsűri, aki a legjobb 30 ból választ.



Előzmény: oleandro (23)  
oleandro 2010-05-19 08:40:28 | 23
oleandro képe

Úgy gondoltam, a saját cipőről tesztet írók közül..... - ha már független szakértői zsűri nincs, még mindig jobb, mint a  visszaélésekre lehetőséget nyújtó szavazósdi



Előzmény: sepi (22)  
sepi 2010-05-19 05:38:17 | 22
sepi képe

A sorsolás sajnos csak nyereményjátéknál működik. A cipőteszt viszont valamilyen szinten munka, aminek a fizetsége maga a cipő. Itt ki kell tudni választani a jól író, a cipőt jól érző tesztelőket.



Előzmény: oleandro (21)  
oleandro 2010-05-18 20:37:39 | 21
oleandro képe

Attól félek, ez a szavazós megoldás nem jött be. Akkor már inkább legyen sorsolás.....

 
Sipi 2010-05-18 17:26:10 | 20
Sipi képe

Igen ,valami nagy lehúzós szél végigsöpört a teszteken maÜvöltés,mintha az lett volna a cél hogy ne maradjon szín ötös(se) osztályzatú írás...:((  pedig nem sok volt olyan.......

 

 
sepi 2010-05-18 15:36:36 | 19
sepi képe

Szia Barna!

 

Ki fogom moderálni azokat, akik csak lehúzásból szavaznak. Már ki is írtam a lista oldalra. Van aki csak belép, lead öt db egyes szavazatot és kész. Nem erre terveztük. Ha elszáll nagyon a dolog akkor a legtöbb 5-ös szavazatot kapó lesz a sorrend.

Sepi



Előzmény: HarcsaBarna (18)  
HarcsaBarna 2010-05-18 15:27:24 | 18
HarcsaBarna képe

köszönjük, bár látványos, hogy csak 1 és 5 csillagot kaptam, de másnál is láttam, hogy az 5 csillagból hogy lett hirtelen 3.
Szégyen, hogy ilyen emberek vannak köztünk, mert belátom, kölönbözőek az írások ( most már én is jobbat írnék) de mindenki magát adta, és aki ezeket lehúzza, az a saját esélyeit akarja javítani.

Én ezt a tesztet egy jópofa ötletnek láttam, azért is neveztem be. (persze jó lenne egy új cipő) ...

 
sepi 2010-05-17 17:53:21 | 17
sepi képe

Kimoderáltam egy sorozat szavazót. Sokaknak egyest adott sorozatban. EZt befolyásolásnak tekintettem, főleg úgy, hogy az eddigi legjobbaknak adta.

 
mrfuci 2010-05-15 22:23:40 | 16
mrfuci képe

köszönöm!



Előzmény: sepi (13)  
pen 2010-05-15 08:58:03 | 15
pen képe

Írhatsz akár a mostaniról, akár a kedvencről, te döntöd el. Legyen az, amelyikről érdekesebb, hasznosabb tesztet tudsz írni.



Előzmény: felician (14)  
felician 2010-05-14 21:21:18 | 14
felician képe

"Ahhoz, hogy részt vehess a futócipőtesztben, a regisztrációval egyidőben meg kell írnod egy tesztet a jelenlegi futócipődről. Arra kérünk, hogy alaposan gondold át tapasztalataidat kedvenc futócipődről, majd minél lényegretörőbben, érdekesebben, szellemesebben írd meg a tesztet a lenti űrlap segítségével."

Most akkor a jelenlegi, vagy a kedvenc cipőről kell írni? Merthogy a kettő közel sem ugyanaz.

Továbbá ha a jelenlegiről, akkor hogyan válaszoljaka tartóssági kérdére, ha még csak ~360 km van benne?

Megannyi kínzó kérdés...

 
sepi 2010-05-14 20:27:33 | 13
sepi képe

Javítottam...

Sepi



Előzmény: mrfuci (12)  
mrfuci 2010-05-14 19:55:09 | 12
mrfuci képe

Sepi, kérlek méretezd át a képet a tesztemben... kicsit túlméretes lett a cipőm... :)
Köszönöm előre is! MrFüci

 
sepi 2010-05-14 15:07:37 | 11
sepi képe

Még valami. (Lassan jutnak eszembe az érvek:-).

Attól, hogy valaki most regisztrál, még nem jelenti azt, hogy nem olvasónk évek óta. Nyilván láthatatlan, de lélekben akár ugyanannyira edzésonlineos lehet, mint egy regelt felhaszáló. Ugyanez igaz a nem publikus naplójú emberekre. Ráadásul mivel új itt, tényleg jó tesztet kell írnia, mert nincsenek itt ismerősei aki felszavaznák. Az pedig benne van a kiírásban, hogy ha olyat találunk aki befolyásolni akarja a tesztet, azt kizárjuk. (Tehát ha azt látom, hogy valaki beregisztrál és lead 5 szavazatot egy tesztre, meg sok egyest a többire, azki lesz szórva)
Nincs igazságos rendszer tudom, tele van szubjektivitással. Gondolkoztam azon, hogy én fogok kiválasztani 16 lelkes felhasználót akik alkalmasak a tesztre. Már látom magam előtt milyen reakciókat váltott volna ki :-)



Előzmény: Sipi (8)  
sepi 2010-05-14 15:02:04 | 10
sepi képe

Lényeg a lényeg, szerintem kell írni egy igen jó tesztet és az már önmagában elég lehet.



Előzmény: sepi (9)  
sepi 2010-05-14 15:00:35 | 9
sepi képe

Az előző tesztnél az volt a kritika, hogy nem a közösség dönti el, hanem mi, hogy ki kapja a cipőt. Most ide behívtuk a közösséget egy előszűrésre, de benne hagytuk a saját kontrolt is, pont azért, hogy az ellentmondásokat feloldjuk. Tehát hiába hív ide valaki egy rossz tesztre ezer embert, az itteni felhasználók le fogják húzni a tesztet (ha tényleg rossz és nyerésre áll). Ha mégis bekerül a 30-ba, nyilván nem fog bekerülni a 16-ba, mert nálunk már hiába is próbálkozna egy rossz teszttel. Még valami: egy 4.9-es teszt 10 szavazóval nem ér annyit, mint egy 5-ös két szavazóval.



Előzmény: Sipi (8)  
Sipi 2010-05-14 14:29:07 | 8
Sipi képe

Jó ötletnek tartom a tesztet - mint az előzőeket is - ,de az új kiírásban van 1-2 dolog ami nem tetszik !

Egy napja regisztráltak ,illetve akik nem vezetik egyáltalán naplójukat ,azok is indulhatnak ! ?De ez még a kisebbik rossz ,ami nem tetszik :  "vedd rá minél több ismerősödet ,hogy értékeljék a tesztet" című részvételi feltétel ! Ne azért kerüljön be valaki az első 30 közé ,mert ügyesen lobbizott magának (esetleg más oldalakról is ) sok "szavazót" ,hanem írt egy jó beszámoló-tesztet a cipőjéről ,amit nem utolsó sorban publikált edzésein naponta használ ! Nem magam miatt írom le ezt ,"talán" össze tudnék szedni pár ismerőst,barátot........:)))) 

Elnézést a kritikáért ,megértem a szándékot ,el is fogadom...., de nem tetszik....:)))

 
oleandro 2010-05-14 14:25:24 | 7
oleandro képe

És még valami: az ár/érték arányt is érdemes lenne, mint pontozandó szempontiot feltüntetni....

 
oleandro 2010-05-14 14:14:14 | 6
oleandro képe

Köszi. Ezeken én nem vagyok, de tök mindegy. Mert bár tesztet szívesen írok (már el is döntöttem, melyik cipőmről),  önreklánmot amúgy sem folytatnék.

(amúgy szvsz úgy komolyabb lenne a dolog, ha nem lehetne kampányolni, és név nélküli tesztekről lehetne szavazni...)



Előzmény: sepi (5)  
sepi 2010-05-14 10:15:40 | 5
sepi képe

Itt az edzsonline-on is népszerűsítheted bőven a tesztedet. Akik itt ismerőseid, azok jó eséllyel az iWiW-en facebookon is azok. (Feltéve, ha fent vagy persze) Ezekkel a gombokkal gyorsan fel tudod hívni rá a figyelműket.



Előzmény: oleandro (3)  
pen 2010-05-14 09:08:29 | 4
pen képe

A közösségi oldalak csak esélyt adnaka teszted népszerűsítéséhez. Az első 30-ba kerülést viszont az Edzésonline felhasználók értékelései döntik el.



Előzmény: oleandro (3)  
oleandro 2010-05-14 08:58:32 | 3
oleandro képe

És ha az ember ezért vagy azért hanyagolja  az iwiw, facebook stb oldalakat, akkor esélye sincs? :(

 
sepi 2010-05-13 22:50:28 | 2
sepi képe

Csak egyet tudsz írni Joci!

 
mjoci 2010-05-13 22:12:58 | 1
mjoci képe

Kérdezném, hogy mivel több futócipöm is van, hogy csak egyröl lehet irni, vagy ha kedvem és idöm is van, akár többröl is lehet tesztet felvinni???