Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 54 591 396 km-t sportoltatok

kérdés

Létrehozta: noemick  |  2010-08-19 13:26:18-kor

Hello!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy van rajtam vagy 15 kg felesleg, ezt szeretném leadni, minnél hamarabb.

Rövidebb vagy hosszabb távú futás alkalmas erre, milyen edzéstervet alkalmazzak?

Étkezéssel mi a helyzet, mit, mennyit, mikor, hányszor?

Ennyi az én problémám...

pirgelman 2010-08-23 21:54:08 | 20
pirgelman képe

No, azt nem tudom, hogy a fogyásban segít-e, de a zöld teában pont annyi koffein van, mint a feketében, hiszen az utóbbit az előbbi pirításával, pörkölésével készítik. Én mindkettőtől nehezebben alszom el (a kávétól is, igaz azt nem szoktam inni).

Azt, hogy a súly csökkenésével nő a mozgékonyság, meg tudom erősíteni, ráadásul nekem max 3-4 kg volt az ingadozás, nem 15. Szóval hajrá!



Előzmény: noemick (19)  
noemick 2010-08-23 17:42:21 | 19
noemick képe

köszi az eddigieket!
az igazság az, hogy meg tudok lenni csoki chips édessége nélkül, de az volt eddig a gond, hogy mindig este ettem.
továbbá sportolok is focizok amatőr csapatban, heti 2 edzés + 7végén meccs! úgyhogy nemtudom, de én megpróbálom a futást.
igazság szerint a foci miatt akarok fogyni, mert így is azt mondják, h sokra vihetném, ha többet gyorsabban futnék, és én ezt a súlyfeleslegre vezetem vissza, mert azért ha ideális lenne a súlyom könnyebb lenne mozognom, ergo, többet-gyorsabban bírnék futni.
A 15 kg sztem 15 kg mert mások a súlyom megítélésénél kb 10 kg ot szoktak tévedni, minuszba, 93 kg vagyok, és azt mondják, hogy max 85 lehetek. Lehet, hogy a csotjaim vastagabbak, az izomzatom nehezebb???
a zöld tea akkor segít. és este is ihatom?
a kávétól is tudok aludni, nekem nincs olyan hogyha iszok akkor tovább maradok fennt, rám valahogy nem hat...:)
beállok 6 étkezésre, ha abból 3 zöldség/gyümölcs, az úgy oké?
előre is köszi...

 
stojesz 2010-08-20 10:28:12 | 18
stojesz képe

Én azt gondolom, hogy ha az ember rátér egy tisztább, egészségesebb táplálkozásra, plusz több és minőségibb folyadékot fogyaszt, akkor legelőször a bélrendszer fog kitisztulni. Én nem tudom másra visszavezetni a bő hónap alatti 7 kilós fogyásomat az elején, ugyanis külsőleg alig-alig ment le rólam valami. Tehát szerintem ne ijedj meg, ha az elején több megy le.

A kajánál, ha eddig arra voltál szokva, hogy ritkán eszel sokat, akkor az első néhány nap lehet, hogy maga lesz a horror. Ez nálam úgy nyilvánult meg, hogy folyamatosan éhes voltam. De nyugodj meg, szépen beszűkül gyomrod és a kevesebb is elég lesz.

 
csigusz 2010-08-20 10:19:51 | 17
csigusz képe


1 javaslat saját tapasztalatból:  hetente ne fogyj 1 kg-nál többet. sőt az az ideális, ha 0.5 kg a heti fogyás (tudom, ezt nehéz néha betartani, főleg abban az időszakban amikor majd esnek le a kg-k).

ez a limit azért fontos, mert így egyrészt nem leszel nyűgös, undok, gyűrött a kúra alatt/után, másrészt ez az a tempó, amivel át tudod alakítani az anyagcseréd: hosszú távra a szervezeted hosszászokik a kisebb súlyhoz amelyet új célként fent akar tartani, nem fogja átmeneti zavarnak minősíteni a súlycsökkenést, amit az első adandó alkalommal fel kell korrigálni a korábbi dagi súlyra (l.: jojo effektus). 
sok sikert!

 

 
robcsi1979 2010-08-20 02:35:25 | 16
robcsi1979 képe

Yah, meg a BMW-knek is van "E kódjuk"Kacsintás



Előzmény: monique (15)  
monique 2010-08-20 01:20:29 | 15
monique képe

a C-vitaminnak is van E-kódja ... :D

 
robcsi1979 2010-08-20 00:21:13 | 14
robcsi1979 képe

Ja, majdelfelejtettem:

 

Ne feledd, mindvégig TÁPANYAGRÓL beszélünk nem KAJÁRÓL! Ez nem nyelvtani hiba, ez éles különbség! A TÁPANYAG az élelmiszernek az a része amit a szervezet FELHASZNÁL. - röviden: amivel működsz.

Egy zacskó chipsből a szervezet semmit sem használ föl, fölösleges kalória és mi ki tudja mi - E278899879ö8 stb. Egy tál rizs viszont a szervezet számára értékes!

Lerövidítve: az vagy amit megeszel!

Ha választhatnál mit választanál? Egy Trabit vagy egy zsír új Bömbit BMW? A kajánál is ugyan ez a szitu. Tény hogy az embert a cégeg bombázzák mindenfelől különböző reklámokkal, szinte elkerülhetetlen és szinte kikerülhetetlen. Ez a társadalom - fogyasztói piac - a szemétre szocializálódott. Chips, Meki, az egészség illúzióját keltő reggeli buzipelyhek (reggeli fittnesssssssssssssz pelyhek tele cukorral). A gyártónak tökmind1 mivel bombáz, ő lexarja az E betűket, neki a célja a minél nagyobb PROFIT realizálása, csak vegyed és válj potenciális vásárlóvá. Nézdd meg a következményeket a társadalmon! Ott a példa!

Te döntesz!

Bevallom, néha én s tartok csaló napot, ilyenkor én is eszem kis mértékben szemetet.....Ez kb havi 2 alkalom.....Ennyi bele fér, mértékkel.



Előzmény: robcsi1979 (13)  
robcsi1979 2010-08-19 23:46:13 | 13
robcsi1979 képe

Kiegészítés:

Kaja: napi 6x kis adagokra elosztva

Víz: minimum 3L. - ha nem iszol eleget a szervezet elkezd spórolni és TARTALÉKOL! Megoldás: minimum 3L víz.

Multivitamin (ezt már lejjebb is írtam).

Konditerem: no ez egy érdekes téma!Én javaslom a kardiók mellé a súlyzós edzést is. Nem nagy súllyal, inkább intenzív, köredzés formájában. Támadd meg a tested minden irányból, hadd pörögjön az anyagcseréd! Aerob és anaerob edzésekkel egyaránt! A másik hogy minél több izom van ratad annál jobban pörög az anyagcseréd! Ha bírod a koffeint akkor mehet tabletta formájában ha nyomott vagy, mellé zöldtea. kb 200g koffein - egyéni érzékenység szerint, és kb 300mg zöldtea kapszula 50%ra standardizálva, vagy 2-4 pohár. A tea azért nem jó mert abban van koffein. Illetve ihatod símán csak a teát eleinte. Ez a kombó este felejtős.

Nem kell megijjedni és pánikolni ha a mérleg nem mutat semmi változást! A tükör és a mérőszalag meg fogja mondani az igazat, VEZESS NAPLÓT! Derékméret, kar, váll, comb, mell stb. Hetente írdd föl az adataid és vesd össze az előzővel. Csinálj képeket magadról. Ez motíválni fog! Amolyan előtte/utána fotók!



Előzmény: robcsi1979 (12)  
robcsi1979 2010-08-19 23:33:57 | 12
robcsi1979 képe

Az első és legfontosabb dolog hogy úgy kell felfognod hogy ÉLETMÓDOT akarsz váltani. Fúrcsán hangzik, de a 15 kg mínusz csak így fog menni. Fogyni nem nehéz, megtartani annál nehezebb, ezért írtam az ÉLETMÓD/SZEMLÉLET VÁLTÁST. Tudom miről beszélek, én 103kg ról fogytam be annó 2001-ben 65 kg re. Nagyon gyorsan, mindezt 3-4 hónap alatt, közben én is kikészültem idegileg is és a gyomrom is. Ez egy gyors fogyás volt, hogy megérte e? MEG. Mert ez adot löketet ahhoz hogy változtassak a szemléletemen és az életmódomon! Most 94 kg vagyok - 169cm magas - , kis testzsír %al, heti 5 kondi és legalább ugyan ennyi futás v. kardió. Megfogatdtam mikor lefogytam hogy SOHA A BÜDÖS ÉLETBE NEM LEsZEK MEGINT DAGADT! Nem jó az ha az ember izzadja kifelé magából a kolbásszagot és a disznó külső sem divat már!Nevetés

Bár elénézve a mai fiatal lányokat sokszor meg szoktam kérdezni hogy az tanga ami rajta van vagy csak becsúszott??Kacsintás

Ezt a fogyási technikát persze nem ajánlom.


Ha fogyni AKARSZ, akkor azt csak FOKOZATOSAN. Heti MAX 1-1,5kg. Ha ennél többet fogysz akkor valószínű hogy izmot is égettél mellette ami szintén nem jó.

 Leírom a FOGYNI AKAROK című fejezet lépéseit:

 

1. Szemléletmódot váltasz, ergo van egy CÉLOD! Heti 1,5 kg max fogyás!

2. Meghatározod hogy mennyi az a kalória mennyiség amivel MŰKÖDSZ! Mennyit kell enned ahhoz hogy LÉTEZNI TUDJÁL. pl innen:

http://body.builder.hu/prg_kaja.htm4

3. Megtanulod hogy mi az a fehérje, zsír és a szénhidrát!+beszerzel egy multivitamin komplexet!

4. A kalória tervező és a megszerzett tudomány birtokában össze rakod a saját kis étrended hogy tartani tudd a CÉLOD (max heti 1,5kg)

5. A mozgást és a táplálkozás ÖSSZE HANGOLOD! Itt jön be a képbe a KALÓRIA DEFICIT fogalma.

6. A megszerzett tudás birtokában ne feledd: A SIKER KULCSA A TE KEZEDBEN VAN!

 

Ha van még kérdés akkro BÁTRAN!Kacsintás És ne feledd heti max 1,5kg MINUSZ!nem több! Ha több akkor emgy izomból is és amilyen gyorsan fogysz, olyan gyorsan fogod vissza hízni, ezt hívják YOYO effektusnak!



Előzmény: noemick (2)  
eftomi 2010-08-19 21:27:44 | 11
eftomi képe

Bocsi, a kajáról direkt nem írtam semmit. Azt nem tudom tartani én sem, rajtam is van minimum 5kg felesleg. Pedig megfelelő étkezéssel együtt lenne hatékony az edzés.



Előzmény: noemick (2)  
eftomi 2010-08-19 21:23:29 | 10
eftomi képe

Hát akkor törekedni kell rá! :-) Tudod: rutin meg az évek.



Előzmény: monique (9)  
monique 2010-08-19 18:17:22 | 9
monique képe

eftomi, a 100-130 közötti hosszúfutást egy kezdőnek javasolni viccnek is rossz :) (hacsak nincs vmi hiperszuper állóképessége más sportból, nem fog menni.)



Előzmény: eftomi (1)  
stojesz 2010-08-19 17:17:39 | 8
stojesz képe

Az edzéstervem saját kútfő. Amihez épp kedvem van, azt futom. De inkább hosszúakat. Az ízületes dolgot komolyan mondtam, tényleg nem hiszem, hogy 15 kiló túlsúllyal egyből a futással kéne kezdeni. Fél óra gyaloglás emelkedőt szimulálva, aztán fél óra az ellipszistréneren, aztán ha még van egy kis erőd evezés. Ha ez nem indítja meg a zsírégetést, akkor inkább fogadd el a súlyod :))

Vízből szerintem inkább szénsavmentest igyál. Plusz még jöhet a zöld tea meg a fehér tea. A cukros löttyöket, a fekete teát meg az alkoholt egy kicsit tedd háttérbe, vagy legalábbis mértékkel. Már ezek az apró változások elegek lehetnek ahhoz, hogy kitisztuljon az emésztésed és hatékonyabban dolgozzanak a beleid. Ettől is lesz súlycsökkenésed valószínű. Ja és csatlakozom Katához, folyadékból sokat!



Előzmény: noemick (6)  
szkata73 2010-08-19 15:02:55 | 7
szkata73 képe

Hát, én legjobban a "köztes" vizet szeretem, azaz szénsavas az alap és egy kicsit "higítom" csapvízzel. :-) De elég sok teát is iszom még így a melegben is, és nem esik rosszul.



Előzmény: noemick (6)  
noemick 2010-08-19 14:42:13 | 6
noemick képe

stojesz: milyen edzésterv alapján futsz?megosztod velem?:D

szénsavas ásványvíz megfelelő? ha nem akkor a csapvíz? mert a szénsavmentes nekem olyan mintha csapvizet innék...

köszi az eddigieket...

 
szkata73 2010-08-19 14:18:31 | 5
szkata73 képe

És persze sok-sok folyadék!!.:-))

 
stojesz 2010-08-19 14:15:30 | 4
stojesz képe

Én 15 kilót fogytam az elmúlt időszakban. Pár jótanács:

Mozgás: az elején futópadon gyalogoltam, emelkedőt szimulálva, illetve ellipszistrénereztem. Plusz bringáztam. Szerintem amíg nem fogysz le minimum 4-5 kilót, addig olyan sportot csinálj, ami annyira nem erőlteti meg az ízületeidet. Utána kezdj el futni. Ezzel hosszú távon csak nyersz és max. 1-2 hónapot kell várnod - nekem 5-6 hét alatt lement az első 7 kiló.

Kaja: többször, keveset. Csirkemell, pulykamell, barnarizs, teljes kiőrlésű kenyér pirítva, sok zöldség köretnek, kevés süti, csoki, fagyi.

Aztán, ha ráállt a szervezeted a rendszeres sportra és az emésztésed is másként kezd dolgozni, már jöhet más. Én most gyakorlatilag bármennyit és bármit ehetek, a szervezetem mindent feldolgoz.

Sok sikert!

 
noemick 2010-08-19 14:01:38 | 3
noemick képe

ja és nyugalmi állapotban a pulzusom, 41-48 között van, azt mondják ez jó, mert akkor intenzív mozgás közben sem megy annyira fel a pulzusom...

 
noemick 2010-08-19 13:59:48 | 2
noemick képe

köszi szépen:)
focizom, amatőr szinten, van heti 2 edzésem, de nem túl intenzív egyik sem.
a foci miatt is kéne fogynom, mert nem férek be a kezdőbe, volt egy súlyosabb sérülésem azután jött fel a
súlyfelesleg...:(
magamtól próbálok futni, de nincs meg a rendszere az egésznek, emiatt kedvem sincs túl sok hozzá.
és a kajáról tudnál valamit mondani?

 
eftomi 2010-08-19 13:48:58 | 1
eftomi képe

Zsírégető pulzuszónában történő hosszúfutásokat ajánlom. Egyénfüggő, általában 100-130BPM pulzus között van ez a zóna. Legalább egy órányi alkalmankénti futással, heti négyszer, minimum egy éven keresztül. Ennek biztosan meg lesz az eredménye! Persze futás helyett választhatod a power walkingot, nordic walkingot, spinninget, eliptikus trainert stb. Aerob mozgást kell végezni ez a lényeg.