Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 54 572 986 km-t sportoltatok

Ajánljatok futócipőt

Létrehozta: kori86  |  2010-10-09 18:42:49-kor

Ma megvizsgáltam a lában több szempontból. Régi cipő kopása, vizeslábpróba, hátulról fotózás, az utánajárásom után normál állású a lában, a cipő sem kopik jobban egyik oldara sem.

Neutrális cipőre lenne szükségem, rövidebb távokra 5-10 km, elsősorban terepre, de ha úgy hozza a sors, aszfalton se lenne rossz, néha-néha.

Problémám csak az, hogy a lábfejem nagyon vékony. Több márkát is próbáltam, a gond ugyanaz, nem tudom annyira összhúzni a fején, hogy kényelem legyen. Vagyis kényelmesnek kényelmes, csak elég zavaró. Még egy gond, nincs a környékemen olyan bolt, ahol több félét is tudok nézni, elsősorban rendelésben gondolkozom, vagy körülnézek Pesten, de jó lenne egy támpont, hogy mégis miben gondolkodjak.

Ja igen, még egy fontos dolog. Női cipőről lenne szó.

 

Köszönöm a segítséget!

Bozót 2011-06-21 20:19:00 | 44
Bozót képe

Figyi, idetévedsz, név és bármi egyéb nélkül, tök üres adatlap, tök üres edzésnapló és berobbansz 3különböző fórumtopikba azzal, hogy hűdejókamerrelcipők.... Ilyen kezdettel sok helyen azonnali kitiltás jár. Mindenkit szívesen látunk, ez egy nagyon toleráns, nyitott közösség, de a kéretlen reklámokat és a térítőket nem szeressük.



Előzmény: NManna (43)  
NManna 2011-06-21 15:15:46 | 43
NManna képe

Továbbra sem értem, hogy miért kell leszólni...én próbáltam belépni egy új közösségbe ahova esetleg egyszer majd tartozhatok, erre olyan támadásokat kapok...Nem értem miben különbözik az én kiírásom a többiekétől..



Előzmény: Bozót (42)  
Bozót 2011-06-21 14:55:11 | 42
Bozót képe

Muahhahah :P

Amúgy a Merrel tényleg jó cipőket, szandikat gyárt! És ígéretes ez a Barefoot vonal (ami nem EGY cipő, kedves Mnanna...) is!



Előzmény: zenoka (41)  
zenoka 2011-06-21 14:44:32 | 41
zenoka képe

leulhetsz.. 1es ala... marketingbol... en tudom hogy a negativ reklam is jo reklam de ez nem az..jo sok pinzert osszedobunk nektek egy jo reklamot mezitlabakkal, repulo lovakkal, szajpeckekkel.:)



Előzmény: NManna (40)  
NManna 2011-06-21 14:34:38 | 40
NManna képe

Sziasztok!Viszonylag új vagyok ezen az oldalo.Most kezdtem el olvasni a fórumtopikokat.Egy ideje én is eljárok futni, eleinte nem nagyon szerettem,mert hamar elfáradtam, de aztán belejöttem mostmár lehet nem nagy szó, de 20-30percet is végig tudok futni.Egyik ismerősöm ajánlotta a Merrell cipőket,mert ő is abban fut, hát én nem értettem hozzá csak azt tudtam, hogy kell egy speckó cipő, gpndoltam, ha neki jó volt nekem is az lesz.Azóta azt a cipőt használom.Sőt nemrég láttam, hogy kijött egy Barefoot névvel ellátott újfajta cipő, azt hallottam, hogy nagyon jó olyan mintha mezitláb futna benne az ember.Most azon vagyok, hogy elmenjek egy üzletbe és felpróbáljam, de biztos klassz lehet.Remélem hozzájárultam a döntéshez, ezzel az ajánlattal.Szép napot mindenkinek!

 
Bozót 2011-06-21 12:49:14 | 39
Bozót képe

Csak Lunarswiftet és Adidas Response Cushiont próbáltam eddig, előbbit csak egy maratonnyira, utóbbit sokszáz kilire, de mindkettő tetszett. A Lunarglide úgy tudom, puhább mint a swift, így jó lehet hosszú távra (a swift inkább versenycipő-jellegű szerintem). Árban persze az adidas nyer :)

 
stojesz 2011-06-21 09:14:01 | 38
stojesz képe

Nálam sem a felsőrésszel, sem a talppal nem volt gond egyik futócipőmnél sem. Könnyen lehet, hogy a Sauconym azért adta meg magát viszonylag hamar és azért bírja Nálad Potther jobban, mert 81 kg körül voltam, mikor elkezdtem futni, most meg már csak 74 körül vagyok. (Had örömködjek kicsit: 92-ről indultam!)

 

Köszönöm a hozzászólásaitokat! :)

 
potther 2011-06-20 20:27:03 | 37
potther képe

Nekem olyan 1500 körül van a Saucony Pro Grid Jazz 12-m. És talpának, csillapításának semmi baja. A felsőrész már kicsit foszlik, de tart még.



Előzmény: stojesz (34)  
monique 2011-06-20 20:17:03 | 36
monique képe

hozzátenném, hogy az is számíthat, hogy tavaly nyár óta nemcsak 1 cipőben futok, tehát váltogathatom őket, így szinte sose futok ugyanabban a cipőben 2 nap egymás után. ez állítólag kitolja a cipő élettartamát. lehet, ezért bírja most jobban a saucony is :) de az asics egyértelműen jobb állapotban van. (azt leszámítva h kilyukadt a teteje, de az nem érdekes, most a láb védelméről beszélünk ugye)



Előzmény: monique (35)  
monique 2011-06-20 20:13:36 | 35
monique képe

nemtom, h általában melyik a tartósabb, de az én esetemben az asics még remekül tartja magát (kb. 1000km), a saucony-knál azért éreztem valamit olyan 700 után, illetve az egyiket vissza is vittem, annyira lekopott a talpa (és ezt éreztem is a lábamban), szépen kicserélték. bár most is van egy saucony ami 700-on túl van, de ez még egész jó (ez egy másik modell, mint amelyiket visszavittem).

adidas response - nike lunarglide: nekem az utóbbi jobban bejött, de nekem nem a neutrális (cushion) volt meg adidasból, hanem a stabil(motion control-os) verzió. meg egyébként is ez emberfüggő!



Előzmény: stojesz (34)  
stojesz 2011-06-20 16:22:48 | 34
stojesz képe

Asics GEL-Stratus 3-ast nyúzok és már lassacskán 800 km van benne. Mivel volt terepcipőm, ezt főleg aszfaltos futások alkalmával használtam - mostanában már befogom kavicsos, földes utakon való futásra is.

 

Volt-e már ilyenetek, ha igen, nagyjából mikor kezdte el megadni magát? Az első futócipőm az ezelőtti Saucony Jazz 12-es 950-1000 körül okozott gondot (egyik futásnál megnyúzta az Achillesemet, én ezt a cipő halálának bélyegeztem, tekintve, hogy sosem okozott még hasonló probémát sem.) Várhatom-e ennél is vagy az Asics általában véve tovább bírja?

 

Következő kiszemeltek: Adidas Response Cushion vagy Nike Lunarglide2. Felhasználás fele-fele arányban aszfalt és földút. Ha valaki próbálta mindkettőt, melyik feküdt neki jobban?

 

Köszönöm előre is!

 
felician 2010-10-24 00:02:45 | 33
felician képe

Brooks.

 
oroby 2010-10-22 09:14:26 | 32
oroby képe

Én is RUN 500-at használok és nagyon jó. Nekem bevállt, pedig nem egyszerű eset a lábam. Szerintem ár-érték arányban ez az egyik legjobb.

 
forgi 2010-10-21 19:00:19 | 31
forgi képe

A RUN 500-ból nekem is van két pár, és hasonló tapasztalataokat írhatok.



Előzmény: stojesz (30)  
stojesz 2010-10-21 12:27:02 | 30
stojesz képe

Én Kalenjit használok. Jó időben a Run 400-at, mostanság a Run 500-at.

A 400-zal az egyetlen probléma, hogy párat már sikerült elszakítanom. Tiszta poliészter és semmi rugalmassága nincs. Az 500-zal ilyen gond nincs. Baromi puha és meleg, nagyon szeretem.

 
tzh 2010-10-21 12:13:51 | 29
tzh képe

Azért a Mund Teide nem épp a Bridgedale árkategória, utóbbi nekem egyébként sem jött be.

Igaz, hogy annyiba fáj, mint neked 13db 200Ft-os, viszont két évig jó.



Előzmény: Bozót (27)  
Bozót 2010-10-21 10:02:10 | 28
Bozót képe

Ha már profi zokni, akkor nekem az tetszik amelyiknek a talpa vastagított és a lábfej középvonalánál rugalmas betét van, hogy ne forduljon el a lábon. Ezt egy sima Spuri zokni is tudja például.  Ki kell tapasztalni, neked mi válik be :)



Előzmény: iloverunning (25)  
Bozót 2010-10-21 09:59:44 | 27
Bozót képe

Persze, van igazság abban amit mondasz. Nekem sem bírják sokáig a zoknik, de egy évben 10db 200forintos még mindig nincs annyi, mint egyetlen pár profi Bridgedale vagy Woolmax vagy akármi ;-) Ha a lábamnak mindegy akkor a pénztárcám dönt :P



Előzmény: tzh (26)  
tzh 2010-10-20 21:20:56 | 26
tzh képe

De az a drága profi vacak évekig szolgál ki engem, míg a vele azonos, illetve nálánál sokkal olcsóbb zonikat elég hamar kilyukasztom ott elől. Szétterül lapátmód a lábfejem a lábujjakkal együtt, és ezt kevés zokni bírja ki nálam. Tehát lába válogatja, meg egyéni tapasztalat :)



Előzmény: Bozót (24)  
iloverunning 2010-10-20 21:20:48 | 25
iloverunning képe

Nekem egy olyan sauconyt adtak a spuriban, ami az ujjaknál van vastagítva, de egyébként is vastagabb, olyan mintha téli lenne.

 
Bozót 2010-10-20 21:15:48 | 24
Bozót képe

Na igen, nekem például bármelyik bejön, így kár pénzt szórni a drága profi vackokra :P



Előzmény: tzh (23)  
tzh 2010-10-20 20:57:31 | 23
tzh képe

Vastag zokni terén érdemes szétnézni a túrazoknik között is. Nekem - némi meglepetésemre - a futáshoz is az a zokni vált be legjobban, ami évek óta verhetetlen nálam a túráknál is.

De itt is lába válogatja, ami nekem jó zokni, az pl páromnak nem jött be. (Mund Teide)



Előzmény: iloverunning (22)  
iloverunning 2010-10-20 20:04:11 | 22
iloverunning képe

Sziasztok!

A fórumindító eredetileg az enyém volt, de véletlenül a párom oldalán voltam:S

Közben rájöttem, hogy felesleges ez a fórum, mert mindenkinek más a lába, nekem pl nagyon vékony.

Múlthét szombaton voltam a spuriban, rendesen kiakasztottam őket, mert tényleg vékony. Sajnos a legtöbb cipőből nincs keskeny kivitel, legalábbis készleten tuti nincs. Ott azt mondták, hogy ha márkát nézzük, akkor az adidas a legkeskenyebb és a saucony, szélesebb az asics, de abból van keskeny kivitel is.

Végül egy keskeny kivitelű nike-ot kaptam, de bevallom ez se illeszkedik tökéletesen a lábamra, de egy vastag sportzoknival ez volt a legjobb a felpróbáltak közül.

Nem gondoltam volna, hogy még itt is ilyen nehéz lesz cipőt találni.

 
Bozót 2010-10-14 09:38:09 | 21
Bozót képe

Szerintem minden nagyobb márkánál más a női kaptafa, csak valahol ez elsősorban a keskenyebb, szűkebb sarokrészben nyilvánul meg inkább. Elvileg szinte minden márka többféle lábfejszélességben gyárt cipőket, csak max a forgalmazó nem hoz be többfélét.....



Előzmény: monique (20)  
monique 2010-10-14 02:40:58 | 20
monique képe

amúgy, a sauconynál lehet h nem próbálják ennyire másra tervezni a női verziót?



Előzmény: Bozót (15)  
monique 2010-10-14 02:40:14 | 19
monique képe

na, így már világos... :D én szerencsére nem szívok a keskenységével, ha odafigyelek. ezt leszámítva tök jó cipő...



Előzmény: Bozót (15)  
gyz 2010-10-13 11:10:23 | 18
gyz képe

ja, tényleg, erre nem gondoltam.



Előzmény: Bozót (17)  
Bozót 2010-10-13 10:41:54 | 17
Bozót képe

Aha, csak ha negyvenesnél kisebb a lábad akkor ez nem műxik.....



Előzmény: gyz (16)  
gyz 2010-10-13 10:23:33 | 16
gyz képe

vagy választ egy férfi modellt. Ha nem ragaszkodik a rózsaszínhez, gyakorlatilag mindegy, csak kényelmes legyen :)



Előzmény: Bozót (15)  
Bozót 2010-10-13 10:15:25 | 15
Bozót képe

A női fazon egyik legalapvetőbb különbsége általában a keskenyebb kialakítás és szűkebb sarokrész. Akinek meg kicsit méretesebb a lába az szív......



Előzmény: tzh (14)  
tzh 2010-10-13 00:17:51 | 14
tzh képe

Páromnak 2150-e van, és épp azt beszéltük, hogy nőiben valamiért alapból a keskenyebbet kapni, férfiban meg a széleset. Külön persze ezt nem kértük/kérdeztük a válogatásnál, mert a felpróbált verziók eleve jók voltak.



Előzmény: tzh (13)  
tzh 2010-10-12 06:49:27 | 13
tzh képe

Most 1140-est használok városban, ami sajnos fél számmal nagyobb a kelleténél, bár ilyenkor a futózokninál vastagabb túrazoknival ez jól kezelhető.

Terepre, túrákra Trabucco 12-esem van, elődje szintén trabi, 11-es.



Előzmény: monique (12)  
monique 2010-10-12 01:16:30 | 12
monique képe

melyik asics modelleket használod? ha belegondolok próbáltam a nimbust is, és az nem tűnt annyira keskenynek elöl, bár csak rövid ideig volt a lábamon... ma engem kicsit megszívatott a 2150-es a keskenységével (de ez az én hibám volt végül is :) )



Előzmény: tzh (11)  
tzh 2010-10-11 20:27:43 | 11
tzh képe

Nekem meglehetősen széles lábfejem van, és az asics cipők váltak be eddig, (ámbár elsőnek az akkori "kék termék" is egész jó volt a D-ből :))

A bsi-nél felpróbáltam már amúgy jópárat. Az utcai verzióban fogok még válogatni - ha márkán belül is - de terepen, amíg gyártanak trabuccot, olyanom lesz az idők végezetéig.

 
RunKa 2010-10-11 19:26:47 | 10
RunKa képe

Spuri(Bp.Győr), az öszes típust fejből nyomják milyen:) ma voltam :),  vagy Nyúl(ott nem voltam még), ott próba mindenből.

 
monique 2010-10-11 18:13:07 | 9
monique képe

limitált tapasztalatomban a saucony és a nike modelljei általában szélesebb cipők mint az asics modelljei (legalábbis a 2150-es tűnik kicsit keskenynek elöl, de ez nem neutrális cipő. és azért nem is mondanám h olyan nagyon keskeny különben már kidobtam volna... :) ).

 
Bozót 2010-10-11 13:38:09 | 8
Bozót képe

Ugyehogyugye? :P :))

Jut eszembe, nekem a legtöbb Adidas is szélesnek tűnt. Az is sajnálatos, hogy a legtöbb márkának ugyan lenne többféle szélességben cipője, csak épp a forgalmazók fütyülnek rá, csak a méretet nézik, a szélességet nem. 

Pocok, Nike Lunarswiftet próbáltam, az elég keskeny és nem mellesleg versenycipő. 



Előzmény: Mike01 (6)  
Pocokharcsa 2010-10-10 17:13:27 | 7
Pocokharcsa képe

Rendszeresen a Saucony cipőben futok. Eddig Phonix-em volt. De most már egy negyed éve az Omni 7-es ben futok. Szerintem ez egy kicsit szélesebb. Na azóta neincs is körömproblémám és a z újjaknál vízhólyag gyűjtés. A talpa megig szerintem teljesen egyforma. De próbáltam mint teszt futásnak a Nikenek a Pegazusát az is hasonló szélességű. Nekem árban nem megfelelő. Meg Bozót miben futottad a Spart? Azt a fajtát is. Na az nem annyira jött be. A bokát szerintem nem fogja olyannyira. De volt arra is példa, hogy a BÖSZME 3 egésznapos futása után az adidas új cipőjét a futópadon teszteljem. Amit kimondottan a lábamra adtak. Ott is az volt a gond, hogy a bokámat nem fogja. Nem olyan a bokacsontnál az alátámasztás. Simán ki fordulhatna nekem belőle. Ezt tapasztalatból mondom. A sima cipő is ha a boka részt nem tartja akkor annyi. Bár talán erre sokkal jobban figyelek mivel napi minimum 14 kilit mászkálok egy 14 méteres soron. 8 óra alatt. Oda meg kell a normális cipő.

 
Mike01 2010-10-10 17:00:23 | 6
Mike01 képe

Bocsanat, Bozot hsz-erol jut eszembe, hogy a New Balance van 6 szelessegben, nem a Mizuno.

 
RunKa 2010-10-10 16:38:37 | 5
RunKa képe

melyik cipőből van széles lábfejre ?

vagy kinek van széles lábfeje, és milyen cipőben fut?

 
Bozót 2010-10-10 08:20:46 | 4
Bozót képe

Potther igazat szólt :)

Ha mégis rendelnél valahonnan, a New Balance cipők is többféle szélességben kaphatóak.Csak épp valamiért senkinek sem éri meg behozni a jobb modelleket az országba :(

 
stojesz 2010-10-09 20:47:44 | 3
stojesz képe

Nekem Saucony Jazz 12-m van. Olyannyira szűk, hogy két lábamon két gyűrűsujj köröm bánta :)

Próbáld ki!

 
potther 2010-10-09 19:59:40 | 2
potther képe

Pesten nézz egy a Spuriba vagy a Nyúlcipőbe. Nagy választék és hozzáértők. Biztos tudnak olyan cipőt mutatni, ami segít a problémádon.

 
Mike01 2010-10-09 19:30:44 | 1
Mike01 képe

Allitolag a Mizuno cipok 6 fele labfej-vastagsagban kaphatoak, minden egyes modell.

Egyes Asics cipoknel is van ilyen lehetoseg, de kotottebb. Egy-ket modellnel van, es ott is csak szeles vagy vekony labfej.