Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 55 413 714 km-t sportoltatok

A Kettlebell - dumáljunk róla . . .

Létrehozta: RunKa  |  2011-02-16 08:55:37-kor

Én, mint Kettlebell mazsola, szivesen veszek minden infót és okosságot ebben a témában.

Egy edzésen voltam, akkor úgy gondoltam többet nem, de mégis csak izgat a dolog :)

Nos ? Dumálunk ???

miki 2011-02-21 07:39:44 | 39
miki képe

Ha már nagyon unom magam, az index alakformálás topikot is szoktam olvasgatni, az szinte teljesen kettlebell topik lett. Eléégé az az uralkodó álláspont, hogy instruktortól kell tanulni.

 

Ezt az ágyúgolyós dolgot az interneten olvastam, lehet, hogy legenda.



Előzmény: RunKa (38)  
RunKa 2011-02-20 20:26:41 | 38
RunKa képe

letöltöttem a netről a könyvet, hogy onnan is meg lehet tanulni a fogásokat az tuti, olyan szinten le vannak írva, rajzolva. az órán, ahány embert láttam swingelni, egy sem volt az a kifejezett etalon.

 
oroby 2011-02-20 19:44:36 | 37
oroby képe

Hát igen, itt egy súlyzót használsz minden gyakorlathoz...ami ugyanúgy néz ki, csak a súlyában van különbség.



Előzmény: Briel (36)  
Briel 2011-02-20 19:21:41 | 36
Briel képe

Na, de tényleg, nekem is úgy tűnt, simán kézisúlyzóval elvégezhető gyakorlatokról van szó. Az a himbálós (nem tudom, az a swing?) valóban egyszerűbb egy ilyen izével, de egyébként?



Előzmény: oroby (34)  
Briel 2011-02-20 19:20:06 | 35
Briel képe

Lakik a házunkban egy bodys srác, azt hiszem, magyar bajnok, meg nemzetközi versenyeken is jól szerepel, tele van serlegekkel a lakásuk - na, azért ő nagyon csinos! Nem olyan "egybetarkós", valahogy szép, arányos, és nagyon izmos. :)))



Előzmény: Bozót (28)  
oroby 2011-02-20 19:08:34 | 34
oroby képe

Nem akarlak megcáfolni, de ahonnan erednek a súlyok, az nem ágyúgolyó, hanem oroszok súlymérésre használt eszközei. A másik dolog pedig az, hogy sajnos ez az egész RKC teljesen átment üzleti alapra, egy instruktor mire kész és tarthat edzést kb 1milla, az edzések is elég drágák, és ugye megkövetelik az RKC girját, ami ahogy mondtad  Miki 1000Ft vagy több kg-onként, ami horribilis. Én sem ezt vettem, lehet kapni olcsóbban is ami a célnak természetesen megfelel. (20kg-nyi öntött vasat vettem postaköltséggel együtt 12k-ért ami nem mindegy). Egyébként az edzés nagyon jó, nagyon hasznos és tényleg működik.



Előzmény: miki (31)  
Bozót 2011-02-20 14:19:58 | 33
Bozót képe

De a vízhordással, kertásással, trágyázással, gyerekhurcolászással csodásan kidolgozott izmaimmal nem vagyok túl hiteles :P :D :D :D   Írjon má valaki tapasztalatot erről a kannaharangról!



Előzmény: Bozót (32)  
Bozót 2011-02-20 14:17:54 | 32
Bozót képe

Igen, valahol ez az ok, szegény emberek sportja :) Vagyis, hogy nem a spéci eszközt magyarázzuk túl különféle mondvacsinált indokokkal, hogy miért épp az a legjobb, leghatékonyabb, legcsodásabb és persze csak az "eredeti" az igazi, vedd meg jópénzért, mert csakis azzal tudod jól csinálni....humbug :)



Előzmény: miki (31)  
miki 2011-02-20 12:32:11 | 31
miki képe

És mi az oka? Meg akarsz verni valakit :-)? Különben a kettlebell is egyfajta szegény ember sportja volt, katonák találták ki, hogz rossz ágyúgolyókkal is lehet edzeni. De ez a Pável nagy üzletember, az biztos. Amerikában nagy piaca van az orosz romantikus hősöknek, a POSE running is hasonló jelenség.



Előzmény: Bozót (30)  
Bozót 2011-02-20 10:32:47 | 30
Bozót képe

Van oka, hogy számomra a legszimpatikusabbak a küzdősportok, erőedzés tekintetében pedig a fekvőtámaszokra, guggolásokra és húzódzkodásokra épülő, kizárólag saját súllyal végzett ún. "fegyencedzés"......  De azzal max könyvet lehet eladni, esetleg dvd-t, nincs benne akkora pénz....



Előzmény: miki (29)  
miki 2011-02-20 09:35:25 | 29
miki képe

Én ismerek egy RKC oktatót, már invitált is az edzésére. Sőt, még mileőtt kitört volna ez a mostani kettlebell láz, már olvasgattam Pávelről, Clarence Bass írt róla egy cikket, mikor még nem volt a köztudatban. Majdnem rendeltem is otthonra kettlebellt, de elriasztott, hogy kilónként kb. 1000 forintért akarják adni az öntöttvasat. Meg nem értettem teljesen, miért nem lehet ezeket a gyakorlatokat hagyományos kézisúlyzóval is elvégezni.

Én azt gondolom, hogy minden ésszerű edzés jó edzés. Akkor kell aztán dönteni, mikor az ember már mozog annyit, amennyire hitelesítve van. Ekkor már valami ki fog szorulni, marad az, amire motiváltabbak vagyunk, ami több sikerélménnyel kecsegtet, amit a barátaink csinálnak. Ezért nekem most nem fér bele, csak úgy tudnám csinálni, ha valamit kihagynék, és azt hiszem, a mostani sportolásomat hatékonyabbnak érzem. Sőt, van még hosszú várólista is, a biciklizés szerepel rajta első helyen.

Igazából nem nagyon érzem, miben lenne jobb a kettlebell. Állóképességre, keringésre jobb a futás, evezés, bicaj, erőre, alakformálásra jobb az erőemelő vagy testépítő jellegű edzés, az éppen divatos "funkcionális" fittségre talán jobbak az erős ember jellegű kunsztok és a küzdősportok. Persze, akit éppen a kettlebell motivál, ez is van olyan jó edzés, mint akármi más, csak csinálni kell.

Egy dolog zavar talán benne, hogy túl divatos lett túl hirtelen.

 
Bozót 2011-02-19 21:22:05 | 28
Bozót képe

Jó-jó persze, csak kötexem :P :)

Nekem spec Tarzan jobban bejön, mint a mostani úgymond "ideál" izmosember. Hogy őszintén fogalmazzak, gusztustalannak tartom a túlhangsúlyos felsőtestet nyiszlett lábakkal és az egybetarkót :)

A genetikától meg borzasztó nehéz eltekinteni....

No, mindegy is, adjuk vissza  a terepet a kettlebell-nek! Főleg ha valaki ír is róla :)



Előzmény: miki (23)  
monique 2011-02-19 19:44:15 | 27
monique képe

hááát, szerintem azok az emberkék akik a body building magazinokban láthatóak kifejezetten taszítóak... :P

de abban igazad van h simán melózástól nem fog valaki így kinézni... kérdés, lenne-e értelme? :P



Előzmény: miki (23)  
HarcsaBarna 2011-02-19 19:42:04 | 26
HarcsaBarna képe

Na, ha kilapátoltuk magunkat, kezdhetjük a kettlebelt... napok óta kokettálok a kérdéssel, sőt már meg is látogattam egy edzőtermet, ahol majd jól kipróbálom... majd hírt adok róla...Király

 
miki 2011-02-19 16:42:50 | 25
miki képe

Elvileg igen, de :-), én is jártam régen Ausztriába betonosvödröt cipelni hétvégénként, lett is tőle izomlázam rendesen, és itthon is fizikai melós voltam, ma is előfordul, hogy fizikai munkát csinálok, forogtam ilyen körökben. De még nem láttam olyan melóst, aki csak a munkától úgy nézett volna ki, mint Tarzan. Ellenpéldát már sokat megfigyeltem :-)



Előzmény: necromedve (24)  
necromedve 2011-02-19 14:35:25 | 24
necromedve képe

Miki: azért a kőműves segédmunkás, vagy az útépítő, favágó meló elég jó erősítő gyakorlat tud lenni. Itt nem a besörözve lapátot támasztó, pocakos "szakikra" gondolok.:)

 
miki 2011-02-19 14:04:55 | 23
miki képe

Nyilván itt el kell tekinteni azoktól a jegyektől, amik nem az edzéstől vagy az életmódtól függnek. Marad az arányos izomzat és az alacsony testzsír. Mióta elterjedt a body, sokat változott az ideál, milyen nyeszlettnek tűnik ma pl. Tarzan, aki a maga korában ugyancsak izmosnak számított. És, mivel az a szép, ami működik, legyen használható is valamire ez a test a mutogatáson kívül. Vagyis, az legyen Tarzannál izmosabb, aki hasonlóan úszik vagy jól teljesít valami másban. Miattam lehet munka is, bár attól idegenkedek egy kicsit :-)

 
Bozót 2011-02-19 11:31:22 | 22
Bozót képe

Definiáld, hogy jó alakú :) 



Előzmény: miki (21)  
miki 2011-02-19 08:18:10 | 21
miki képe

Bozót, van is olyan gyakorlat, amihez a mezőgazdasági munka adta az ötletet, a farmer's walk, van egy erős ember kollégám, képben vagyok az ilyen kunsztokban :-)

 

De komolyra fordítva a szót, még nem találkoztam olyan emberrel, aki a munkától lett volna jó alakú.

 
Bozót 2011-02-18 22:07:42 | 20
Bozót képe

Ahol gyakran takarítják ott jó is, de amikor a többhónapos ganét kell kiszedni....Nyelvöltés  Nálunk egyelőre nincs szárnyas, talán jövőre.



Előzmény: RunKa (18)  
monique 2011-02-18 20:35:50 | 19
monique képe

szerintem teljesen igaza van... én is jobban szeretem valós élethelyzetben megmozgatni, erősíteni az izmaimat, mint ilyen mesterséges gyakorlatokkal. aztán félreértés ne essék, nem vagyok a mindenáron természetes dolgok híve, de egyszerűen itt ez jön be nekem



Előzmény: Bozót (17)  
RunKa 2011-02-18 19:26:23 | 18
RunKa képe

ugyan off, de imádtam csirkeólat takarítani :))) Olyan helyesek, mikor a friss szalmában túrkálnak ...



Előzmény: Bozót (17)  
Bozót 2011-02-18 19:20:52 | 17
Bozót képe

A "vicc" az, hogy ő nem viccnek szánta.



Előzmény: RunKa (16)  
RunKa 2011-02-18 19:18:45 | 16
RunKa képe

jó vicc :))) Kacsintás laktam én is vidéken, sok állat közt, most pesten lakom állatok közt.



Előzmény: Bozót (14)  
oroby 2011-02-18 17:55:26 | 15
oroby képe

Nevetés Na ezt megkaptad!



Előzmény: Bozót (14)  
Bozót 2011-02-18 17:46:38 | 14
Bozót képe

Egyszer megemlítettem a kettlebell-t itthon. Aztán a férjem szépen elsorolta, hogyan mozgathatom meg ugyanazon izmaimat az állatok ellátása, kertművelés, házimunka és gyereknevelés közben Nyelvöltés 

 
RunKa 2011-02-18 16:58:43 | 13
RunKa képe

hétfőn jön a golyóbis. Nevetés meg töltöttem le könyvet.

 
RunKa 2011-02-16 14:13:45 | 12
RunKa képe
szkata73 2011-02-16 12:51:47 | 11
szkata73 képe

Mert biztos nem Electrolux porszívód van. Kacsintás A mi termékünkkel tuti nem fájna a derekad. Nevetés



Előzmény: RunKa (10)  
RunKa 2011-02-16 12:18:17 | 10
RunKa képe

a guggal nincs gond :)

a porszívózás is kicsinálja a derekam, jó lenne ha erősödne, vagy mittom én ...



Előzmény: oroby (9)  
oroby 2011-02-16 11:58:03 | 9
oroby képe

Hát felemelkedéskor a comb felső, far és erőteljesen a csípő dolgozik, de így nem lehet meghatározni pontosan, mert a lendítés fázisában erőteljesen tolod a csipőd előre és teljes test feszítés van a levegő kifújásával (még a feneked is összeszorítod).

NevetésHát igen a guggolás része a fal mellett elég nehéz először, de gyakorolni kell. Kacsintás



Előzmény: RunKa (8)  
RunKa 2011-02-16 11:08:41 | 8
RunKa képe

ahogy elnéztem a többieket, egyáltalán nem guggolnak mélyre egy swingnél.

Melyik izmodat használod a felemelkedésre? comb/far?



Előzmény: oroby (5)  
RunKa 2011-02-16 10:35:05 | 7
RunKa képe

gyakorolni a fal előtt :), ha nem jön a a glazúr az orrodról, akkor szuper :)



Előzmény: stirma (6)  
stirma 2011-02-16 10:33:24 | 6
stirma képe

Na igen, erre a guggolásra vagyok én képtelen - mindig hanyattesekNevetés



Előzmény: oroby (5)  
oroby 2011-02-16 10:19:00 | 5
oroby képe

Fúúú ez nagyon jó téma, rengetegen űzik ezt a sportot, rendkívül jó erősítő, zsírégető, kondícionáló. 

A legfontosabb dolog az egészben a gugolás része, a lényeg, hogy a hát egyenes, és a csípőd mozog hátra, mintha leülnél egy alacsony kis sámlira. A térdek oldalra nem mozoghatnak, mert az is elvezet a rossz hát és derék terheléshez. A guggolás gyakorlásához a legjobb az, ha beállsz fallal szemben, lábfejek merőlegesek a falra, lábujjak hozzáérnek, és úgy guggolsz le, hogy sem a fejed, sem a térded nem ér a falhoz, ez csak úgy kivitelezhető, ha a csípőt tolod hátra. Nagyon fontos, hogy guggoláskor a teljes talp a földön van, a sarok nem emelkedhet!

 
stirma 2011-02-16 09:13:14 | 4
stirma képe

Nekem mindenhol izomlázam szokott lenni tőle, úgyhogy biztos, hogy minden izmot megmozgat. Egy valamire nagyon figyelj: mindig szabályosan emeld fel és tedd le a súlyt, mert a derekad és az ízületeid nagyon megbánhatják. Én egy hétig alig tudtam mozogni, úgy meghúztam a derekam nemrég, egy elbliccelt bemelegítés és néhány elhülyéskedett mozdulat eredményeképpen...

 
RunKa 2011-02-16 09:03:10 | 3
RunKa képe

jútúb... sok videó, állítólag a legjobb zsírégető :)) nem beszélve az izmok fejlesztéséről úgy egész testben nézve.



Előzmény: V.Petra (2)  
V.Petra 2011-02-16 09:00:48 | 2
V.Petra képe

Kezdjük az elején: mi a bánat ez? Zavarban van Már hallottam róla, hogy létezik, de nem néztem utána, így fogalmam sincs mi ez egyáltalán!

 
RunKa 2011-02-16 08:59:09 | 1
RunKa képe

Ha már megnyitottam, akkor elmondom, hogy egy edzésen vagyok túl (tegnap), kicsit megviselte a derekam, de ma mégis úhy gondolom, hogy adok neki 1 hónapot.

Oroby te csinálod, és Andika is.