Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 54 573 243 km-t sportoltatok

futás után másnap fáj a hasam

Létrehozta: kiara  |  2011-05-13 18:25:38-kor

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy mi okozhatja, hogy futás után fáj a bal oldalam, a lépem tájékán, de csak akkor, ha gyalogok az utcán. Ülés, fekvés, irodában történő mászkálás során, sőt még torna közben sem fáj, csak menet közben. Kb. 5 napja tart, egy normál futás óta érzem. De azóta már futottam többször és kb. féltávig éreztem, utána nem. Jártatok már így?

kiara 2011-06-01 21:02:21 | 9
kiara képe

Igen az alapbeállításokkal volt baj. Most már közszemlére tettem :)

 
Bozót 2011-05-26 23:47:57 | 8
Bozót képe

Nem lehet, hogy privátra (nem publikusra) állítottad a naplót?



Előzmény: kiara (7)  
kiara 2011-05-26 17:16:12 | 7
kiara képe

Tegnap csináltam edzésnaplót két hétre visszamenőleg, de valami miatt nem mutatja a nevem mellett.

A tempóm a kényelmes kocogás, de azért elég jól elfáradok benne, bár az igaz, hogy egyre könnyebb.

A tempónövelésre meg fogom nézni amit ajánlottál. Köszönöm.

 
monique 2011-05-25 22:32:16 | 6
monique képe

az jó ha javul :)

más: edzésnapló hasznos lenne :)

a 80p-es 10km gondolom nem max erőkifejtés mellett van, hanem az átlag kocogós tempódban?

vannak edzéstervek itt az oldalon gyorsabb 10km-hez. abban vannak pl. erős tempóban futott résztávok, meg tempósabb rövidebb távok.



Előzmény: kiara (5)  
kiara 2011-05-25 20:42:20 | 5
kiara képe

Valószínűleg a gyenge "belső" izmok miatt alakult ez ki nálam. Most már csak a pihenőnapom utáni futás után fordult elő, és nem olyan erősen. Szóval fejlődöm:). Lassan-lassan a tempót is növelni szeretném. Szerintetek mi lenne a jó taktika? Most kb. 80 perc alatt futok le 10 km-t.

 

Köszönöm a válaszokat!

 
Bozót 2011-05-19 23:12:56 | 4
Bozót képe

Volt már nagyon hasonló topik, ott említettem a lehetőségét a gyenge törzsizomzatnak (elsősorban a belső szerveket tartó hasizmok), illetve az esetleges szervi összenövéseknek,hegeknek,szalagok problémáinak,   műtét, gyermekszülés és hasonlók okán. 



Előzmény: kiara (2)  
monique 2011-05-17 18:32:52 | 3
monique képe

egy tipp: figyelj oda a lélegzésre, próbáld alaposan mélyen venni és kifújni a levegőt. (futás közben is meg akkor is amikor fáj gyalogláskor)



Előzmény: kiara (2)  
kiara 2011-05-17 09:21:50 | 2
kiara képe

Szia!

Köszönöm a válaszod, kicsit megnyugtattál.

Nem futok túl rég óta, kb. 1 hónapja lett rendszeres, és csak márciusban kezdtem rövidebb távokkal, amikor az időjárás engedte. Igaz kicsit gyorsan emeltem a távolságokat, mert 3 kilométerrel kezdtem és most 10-nél tartok, viszont a tempóm változatlan. Szóval okozhatja az edzetlenségem is. Korábban csak tornaórákra jártam.

Hétvégén egyébként sikerült kipihennem a fájdalmat, de tegnap megint voltam futni és ma is fáj, de nem olyan erősen és nem ugyanott, hanem kicsit lejjebb. 

 
monique 2011-05-14 13:27:58 | 1
monique képe

igen, csak nekem a jobb oldalamon volt. de elmúlt néhány nap után (mondjuk nekem CSAK gyalogláskor szúrt, futás közben nem:) )

amúgy okát nem tudom.. régóta futsz?