Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 54 572 964 km-t sportoltatok

Futás után ásványi anyag pótlás?

Létrehozta: zsuzsu  |  2011-07-20 19:22:39-kor

Sziasztok

Volt már valakinek olyan, hogy futás után kiizzadt, nem pótolta az ásványi anyagokat és szívdobogása volt?

Maráz Zsuzsanna 2011-08-18 23:15:11 | 12
Maráz Zsuzsanna képe

Örülök, hogy megoldottátok ezt a problémát. További jó futást nektek! VigyorZs.



Előzmény: zsuzsu (11)  
zsuzsu 2011-08-11 09:11:26 | 11
zsuzsu képe

Szia

Igen járunk vérvizsgálatra, mert ugyanezt mondták, hogy lehet neki több az igénye.

Sőt két hete elmentünk megint egy EKG-ra mikor erősödött a dolog de mondták hogy szeretnék ha nekik ilyen EKG-juk lenne.

Egyébként egyáltalán nem él stresszes életet a munkája sem olyan és amúgy is nyugodt ember.

Ja mikor elmentünk nyaralni, ott is futkosott és előjött megint erre minden futás után bevett egy káliumR-t ill. magnéziumot B6-al. kb 5 napig mindennap és mikor hazajöttünk elmentünk vérvételre és akkor állt normál szinten a kálium. Tehát a min és max érték között helyezkedett el. Egyáltalán nem volt magas, ebből is gondoljuk hogy ezzel ő vissza tudja pótolni. Mostmár csak hetente 2x 3x veszi be nagyobb futások után és úgy néz ki most megszűnt a panasz.



Előzmény: Maráz Zsuzsanna (10)  
Maráz Zsuzsanna 2011-07-31 11:46:55 | 10
Maráz Zsuzsanna képe

Zsuzsu! A párodnak a kardiológiai kivizsgálás óta nézettetek Kálium szintet? Lehet, hogy ő többet veszít mint egy átlag futó és gyakrabban kellene ellenőrizni nála. 3 havonta érdemes lenne neki egy labor kontrol vizsgálatra elmennie. Ennek eredményétől  függően kell a háziorvosnak beállítani a megfelelő dózist. Vigyázni kell, mert a túladagolás is veszélyes lehet. Üdv: Zs.



Előzmény: zsuzsu (2)  
kockabond 2011-07-29 16:42:06 | 9
kockabond képe

A szívdobogás és a ritmuszavar két különböző dolog. Valóban nem lehet mindent a streszre fogni viszont a szívdobogást igen. Eről sokat lehet beszélgetni, pro és kontra.Lehet mondani azt is hogy hülyeség, a lényeg a lényeg, ha változtat az ember az életstílusán akkor a szívdobogástól mint tünettől megszabadul. No de kinek mi a karmája...

 
Maráz Zsuzsanna 2011-07-27 22:10:58 | 8
Maráz Zsuzsanna képe

Nem lehet mindent a stresszre fogni. Egy futó egyébként is levezeti a stresszt.  Leszarom tablettára nincs is szükségünk, hiszen nekünk van " futók gyönyöre". 

A Kálium hiány pedig igenis veszélyes lehet. Nem szívdobogást okoz, hanem ritmuszavart .



Előzmény: kockabond (7)  
kockabond 2011-07-27 09:59:09 | 7
kockabond képe

Továbra is fentartom, hogy a szívdobogás érzést nem az ásványi anyagok hiánya okozza. Inkább a stresszes életmód. Tapasztalatból mondom. Volt időszak mikor olyan szívdobogásom volt, hogy este nem bírtam aludni. Megoldás? Fejben rendetrakni, életmódot változtatni és szedni a "leszarom" tablettát.

 
Maráz Zsuzsanna 2011-07-26 23:44:18 | 6
Maráz Zsuzsanna képe

Az izzadással , folyadékvesztéssel sajnos elveszítjük a fontos ásványi anyagokat is A kálium hiány pedig sajnos ritmuszavart okoz. Ezért kell a vízhajtót szedő, szív és érrendszeri betegeknek, a vízhajtó mellé Káliumot is szedni.

A Kálium-R tabletta néven kapható a gyógyszertárakban, de vényköteles. A nyári nagy hőségben, a hosszú futások után pl. heti 1 vagy 2 tabletta a megfelelő adag, de ez egyénre szabott. Úgy lehet megállapítani, hogy mennyi a Kálium szintünk, ha egy komolyabb edzés után elmegyünk vérvételre éa megnézik a kálium szintünket a vérünkben. 

 
monique 2011-07-21 00:31:20 | 5
monique képe

nekem amúgy 2010 februárban volt de nem futás után. de ettől még lehet h a futástól. nem tudom miért. elmúlt, mikor elkezdtem nagyonlassan futni.

 
monique 2011-07-21 00:30:23 | 4
monique képe

a konkrét kérdésre válaszolva,

én megint a vashiánnyal jövök de annak is tud tünete lenni a szívdobogás :P

mondjuk a vasat nem izzadsággal veszti el az ember, de tényleg veszít vasat futással. (csak nem az izzadással)

aztán magnéziumhiány is okozhat ilyesmit.

de amúgy sztem se valószínű h ásványi anyag hiánya okozza általában

 
Bozót 2011-07-20 22:01:39 | 3
Bozót képe

Én nem találok összefüggést a kettő között. Ha nagyon hajtom magam (különösen ha amúgy is fáradt vagyok vagy betegségből lábadozom vagy nagy a hőség) és huzamosabb ideig magas a pulzus akkor előfordul szívdobogásérzés, de nem tudnám ásványianyag-hiányhoz kötni....

De ha biztosra akarsz menni, kérdezz kardiológust!

 
zsuzsu 2011-07-20 19:58:27 | 2
zsuzsu képe

A páromnak volt ilyen problémája ő rendszeresen fut 15-20 km-ket és kivizsgálták a kardiológián de nem találtak semmit csak egy kissé alacsonyabb volt a kálium szint. Miután pótolták jobban lett, de most pár napja megint kezdődött a szívdobogás érzés, most próbálkozunk a magnézium sport pezsgőtablettával az tartalmaz a magnézium mellett káliumot és C-t is!

 
kockabond 2011-07-20 19:55:20 | 1
kockabond képe

Nem az ásványi anyagok hiánya okozza a szívdobogást