Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 54 573 202 km-t sportoltatok

100 méteres sík futás.

Létrehozta: krisibadi  |  2011-08-08 22:06:48-kor

Sziasztok. 

Én nem vagyok távfutó, csak simán 100 mértert futok, hobbi/suli verseny szinten. De átszeretnék váltani, már igazi amatőr, vagy profi futónak.. De nem tudom hol kezdjem, s vagy mi legyen az elsődleges teendőm. Kemény kaját tolok próbálom a 4g/ch, 3g/fehérjét(kg) tartani, amit már lassan 2 éve. Ki tudna segíteni nekem ebben, s hogy mi ként, és mi legyen az elsődleges dolgom, amit el kell kezdenem, hogy igazi futó válljon belőlem. :)

Üdv. 

Amatőr 2011-08-21 12:47:06 | 1
Amatőr képe

Pár tényező azért befolyásolja a választ:

 

-hány éves vagy

-mi a legjobb időd

-korosztályodban mik az eredményeid.

Ami kihagyhatatlan, ha bármi komoly dolgot tgervezel, az egy szakember, atlétikaedző. Első lépésként fordulhatsz a testnevelő tanárodhoz, ha bizalommal vagy iránta (vagy egyáltalán pl. nappali középiskolába jársz). Elmehetsz a lakhelyedhez közeli sportklubba stb. stb.

A kemény kaja jól hangzik, de nem egyedüli feltétele a sikeres sprinterségnek! Kacsintás
Kell alapozás, futóiskola, súlyzós edzés, egyénre szabott edzésterv stb. stb.

Alapvető azonban mindennek az elején elhelyezned magad a célok/lehetőségek rendszerében: azaz mit szeretnél elérni, mennyire vagy tehetséges, és ezek függvényében mit lehet tenni az ügy érdekében.

Hajrá!