Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 54 573 000 km-t sportoltatok

futás elkezdéséhez segítséget szeretnék

Létrehozta: blue24  |  2011-08-15 16:39:45-kor

Sziasztok!

 

Szeretnék elkezdeni futni. Nincs olyan célom hogy x km-t x idő alatt, inkább fogyás és egészség szempontjából szeretném csinálni. Az állóképességem elég rossz hamar felugrik 160 170 re pedig elég lassan futok. Hogyan kezdjem el és folytassam? ( hány perc hányszor egy héten) Más mozgást is végzek: lovaglás heti 1, hastánc heti 1, társastánc heti 1-2.

köszönettel Nóri

RunKa 2011-08-16 06:36:53 | 4
RunKa képe

ugyanezt leírhattad volna egy már létező topikban :)

 
monique 2011-08-16 00:30:54 | 3
monique képe

ha az a 160-170 (gondolom pulzus) semennyire sem szenvedős, kényelmes, akkor jó lesz az most. majd lejjebb megy, csak fuss rendszeresen heti 3-4x és ne hajtsd túl magad. :)

de ha szenvedős és lassabban nem bírsz futni, akkor próbálj meg futás-gyaloglást csinálni.

itt a bal oldali menüben vannak edzéstervek.. futós-gyaloglós meg másféle is.

 
oroby 2011-08-15 19:01:24 | 2
oroby képe

Javaslom, tűzz ki magad elé apróbb és nagyobb célokat, amelyek el fogsz érni! Nagyon sokat segít. Ha nincs edzőpartner akkor akarással menni fog magadtól is. Ebben nagy segítségedre lehet egy online közösség mint ami itt az EO-n is van. Én már megküzdöttem ezzel a dologgal, a kezdéssel, az előrehaladással...ha van időd olvasd el a blogom (tavalyi bejegyzések a kezdetekről) szerintem tudsz onnan némi kezdeti erőt meríteni, hibáimból okulni. Link

 
zilaci 2011-08-15 17:00:27 | 1
zilaci képe

Nóri,

a legjobban úgy fogsz fejlődni, ha keresel egy olyan tapasztaltabb futópartnert, aki személyesen tud segíteni, mentorálni Téged.
Az elméleti tudnivalókat sok helyről összegyűjtheted - ez az oldal például ehhez szervezett, karbantartott, frissített formában minden segítséget megad.

De a futásodban kezdőként nem ez lesz a döntő, hanem az, kitartasz-e az elhatározásod mellett..
Ehhez pedig egy futótárs személyes jelenléte fontosabb lehet, mint ezer oldal elmélet.