Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 54 572 964 km-t sportoltatok

Hogyan kezdjek el edzeni maraton után?

Létrehozta: galviki  |  2011-09-15 13:01:12-kor

Sziasztok!

Nem tudja valaki hogy hogyan kell edzeni a maraton után ha két hónapra rá lenne a másik maraton???

Köszi

galviki 2011-09-16 13:24:43 | 4
galviki képe

Bocsi!

Elfelejtettem infót adni. :D Tavaj májusban kezdtem el futni márciusban volt az 1. maratonom a Balcsin /4:16/! :)))) Most készlök a 2.-ra okt 2.án. A netről szedtem le egy edzéstervet amit kifejezetten a maratonhoz írtak ( 4 órán belüli időre) kb heti 40km. Remélem elég infót adtam! :D

nagyon köszi az eddigi segítséget!

 
GregTR 2011-09-15 17:59:46 | 3
GregTR képe

Hal Higdonnak van egy egész oldala a több maraton rövid idôn belüli futásáról: http://www.halhigdon.com/marathon/multiple/Multiplemara.htm

 

De mint a már elôttem hozzászólók írták, nehéz úgy tanácsot adni ha nem tudunk semmit rólad azonk kívül, hogy futottál egy maratont és szeretnél mégegyet.

 
zilaci 2011-09-15 17:55:11 | 2
zilaci képe

Viki,

nehéz egy zenésznek segíteni, hogyan játszon, ha nem tudjuk, milyen kotta van előtte, sőt még azt sem, milyen hangszer van a kezében.

Ha van visszamenőleg egy edzésnaplód, vagy legalább egy pár infó, mit edzettél az utóbbi pár hétben, hónapban, mekkora futómúltad van, ilyesmi - akkor kapsz segítséget is.
:)

 
HarcsaBarna 2011-09-15 13:46:55 | 1
HarcsaBarna képe

Biztosan tudják sokan, Nyugodtan lehet kéthavonta maratont futni, persze attól függ, milyen eredményt szeretnél elérni. Mivel nagyon titkos vagy, nem lehet tudni, mennyit edzel, így meg elég nehéz (tanácsot) ötletet adni. Én azt gondolom, hogy maraton után pár nappal nyugodtan lehet laza futásokat kezdeni, de ez edzettség kérdése. Bár én nem értek hozzá, valaki majd megmondja a tutit!