Pulzus

155
0
0

a második depóban egy rövid technikai szünet is volt, így 3:03 lett. összesen tehát 7perc volt a 2 depóm, ami kissé sok, de azon a pár percen nem múlik semmi. depóból kijövet gyors vazelinezés bátyámnál, majd nekiindultam. lassúnak tűnt a tempó, pedig a pulzusom már verdeste a 160at. aztán az első kör végén láttam az időmet (16:42), ami olyan 4:45ös tempó, így láttam hogy muszáj lassítani, nem csak a pulzus mondja ezt. mindig minden frissítőpontot kihasználtam, a központban tesóm frissített+locsoltam magam szivaccsal, a parkban pedig csak ivás+szivacs. frissítésekre mindig belesétáltam, de ez kellett is, és nem volt gond az elindulással. 2 körönként 1 gél volt az adag, minden nagyon jól működött. a parkban pedig az ELTE Cheerleader csapata szurkolt (ezúton is köszönet érte;-)), a versenyközpontban pedig a csapattársak szurkoltak. nagyon jó volt így futni, hisz volt ami megtörje a monotóniát. az 5.kör végén azonban kezdett  hányingerem lenni, így az előre eltervezett frissítést gyorsan módosítottam, a végére tervezett kólát előrébb hoztam. innentől körönként felváltva kóla vagy gél volt az adag. ez nagyon bejött, meg is látszott a futóidőmön. az első 5 köröm 19en belüli volt, a 6. pedig csak 19:40. ekkor viszont már jött a kóla, és szépen fokozatosan visszaálltam a 19en belüli körökre. ezután minden rendben ment, olyan érzés volt futni, mintha 2 ember szíve dobogna bennem, nem éreztem fáradtságot, könnyedén és jól esett a tempó, (már persze a körülményekhez képest). az uccsó 5 körben aztán kezdtem megőrülni, kezdett unalmas lenni, de nem lehetett mást csinálni, mint menni-menni-menni. ezzel nem is volt gond, jó volt a mozgásom. közben próbáltam figyelni a helyezésemre is, hiszen tavaly még nagy álmom volt, hogy dobogóra állhassak a korosztályomban. mivel az U23 helyett idén 20-24es volt a korcsoportom, így nagy reményeket nem fűztem álmaim valóra válátsához, hisz a tavalyi top3 idén is itt volt, hiába "öregedtek ki". a futópályán azonban láttam, hogy egyre több embernek akad gondja, s 2 körrel a vége előtt láttam meg a kijelző, hogy 3. helyen állok. innentől teljes extázisban futottam, tudtam, hogy ezt már csak én ronthatom el. az uccsó körben aztán fokoztam még picit a tempót, itt már görcshatáron mentem, de nagyon nagy élmény volt. végül 10:19:37-es idővel, abszolút 19., kategória 3. helyén értkeztem célba, s mivel az első egy román srác volt, így az OB-n 2. lettem (az U23-at pedig megnyertem volna...). hihetetlen érzés volt, még az sem tudta elrontani az örömömet, hogy egy srác a zöld szőnyeg utolsó 20m-én sprintelt le, szerintem nem volt szép dolog, én úgy gondoltam, hogy ott már nem illik előzni, hanem majd megvárja az én célfotómat... a célban aztán természetesen begörcsölt a lábam, én elterültem, és próbáltam felfogni, hogy mi is történt. még most is hihetetlen számomra... a célban Bencse kicsit legyúrta a lábam, majd még fetrengtem egy kicsit, utána pedig a lehetőségeimhez képest mentem a pálya mellé szurkolni a csapattársaknak.

összességében nagyon örülök az eredménynek, már csak azért is, mert így tudom tartani magam az eredeti tervemhez, vagyis hogy egy jó ideig ez lesz az egyetlen Ironmanem. jövőre, és még egy pár évig maradok az emberibb versenyeknél, nem fiataloknak való ez a táv. meg hát amúgy is a csúcson kell abbahagyni, nem de??? ;-)

az eredményemet pedig szeretném Csupi emlékének ajánlani. rengeteg segítséget kaptam tőle "pályafutásom" kezdetén, és reméltem, hogy egyszer együtt futhatunk át a nagyatádi célkapun, de sajnos ez már sosem fog megvalósulni:((